У Тернополі зберегли існуючі тарифи на проїзд у громадському транспорті (пресслужби)

У Тернополі зберегли існуючі тарифи на проїзд у громадському транспорті (пресслужби)

У Тернополі зберегли безкоштовний проїзд пільговикам, існуючі тарифи на проїзд у громадському транспорті, а квиток діє впродовж 30 хв

Після Львова, Івано-Франківська та Хмельницького, аж на 4 гривні зросли тарифи на проїзд у Рівному. Тернопіль залишається виключенням з правил, завдяки системі коригування кількості транспорту.

Від 12 до 15 гривень за поїздку

З 1 серпня вартість проїзду у маршрутках Рівного зросла з 8 до 12 гривень, у тролейбусах з 6 до 8 гривень. Відповідне рішення 28 липня прийняв місцевий виконком. Варто зауважити, що тариф у Рівному може зрости ще більше – до рівня 14 гривень у маршрутках і 10 у електротранспорті. На цьому наполягають місцеві перевізники. На їх думку, при існуючих цінах на паливо, на місто може чекати транспортний колапс.

Ще раніше з 1 липня сусідньому Хмельницькому теж зросли тарифи на проїзд у громадському транспорті. Для автобусів та маршруток — 12 гривень. Місцевий мер заявив, що тариф на проїзд у автобусах взагалі мав сягнути 16 грн, як вимагали перевізники. У Львові також чуттєво підняли вартість проїзду в міських автобусах з 10 до 15 грн. Раніше львівські приватні перевізники, зважаючи на суттєве подорожчання пального, просили підняти тариф, залежно від маршруту, від 17 до 25 грн, погрожуючи у випадку відмови припинити роботу.

Як вдається втримати тарифи у Тернополі

У Тернополі пішли іншим шляхом. Дійсно захмарна вартість палива та запчастин робить роботу громадського транспорту міста збитковим. Але замість підняття вартості проїзду, спеціалісти КП «Тернопільеелктротранс» провели комплексний аналіз пасажиропотоку на маршрутах, які обслуговує підприємство. На основі цього аналізу, проведено корегування випусків на лінію транспортних засобів і графіків руху на маршрутах, які обслуговує підприємство. Загалом кількість
одиниць транспорту зменшено з 44 до 34 - пробіг тролейбусів зменшено з 51 одиниці в робочі дні до 44 та 27 у вихідні, на автобусних маршрутах зменшено кількість транспорту з 39 до 32 автобусів в день. Дані заходи дали змогу зменшити витрати дизельного пального на
2903 літрів.

І найголовніше, такі кроки не лише допомагають стримати підняття вартості проїзду у громадському транспорті міста та зменшити загальні витрати на перевезення, а й буде забезпечено перевезення усіх пасажирів дещо меншою кількістю транспорту.

Нагадаємо: Тернопіль єдине місто західної України, де працює послуга "Єдиний квиток".
Заплативши за проїзд раз, пасажир зможе робити необмежену кількість пересадок в інший
транспорт. Квиток діє впродовж 30 хвилин.

Вартість проїзду у громадському транспорті Тернополя складає:
- для пасажирів, які платитимуть, за проїзд у тролейбусі, комунальному автобусі або
маршрутному таксі "Соціальною картою тернополянина", тариф на проїзд становитиме 8
гривень;
- для пасажирів, що здійснюватимуть оплату за проїзд у міському громадському
транспорті (автомобільному або електричному) неперсоніфікованим електронним квитком
(проїзним квитком) – тариф становитиме 9 гривень;
- для пасажирів, що сплачуватимуть за проїзд у громадському транспорті
 безконтактною банківською картою, пристроєм з функцією NFC або разовим проїзним
квитком, вартість проїзду у громадському транспорті Тернополя становитиме 10 гривень.
Також у Тернополі збережена уся система пільг на проїзд у громадському транспорті.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (15)
 • Читач54

  Тернопіль невелике і відносно компактне місто .Після підняття тарифу до 10 гр.  люди без термінової потреби  переходили на  двуногий транспорт і більшості почав возити воздух.Банальне  скорочення   транспортних одиниць   КП «Тернопільеелктротранс  видають за великий успіх )))
 • Віталій Ігнатюк

  Лисий злодій вже зовсім окабанів!!! Не знає вже з чого гроші брати!!! А ось що пропоную я. Нехай міська рада забезпечує тих клятих перевізників безкоштовним паливом. І тоді можна навіть не тільки залишити вартість проїзду в спокої, а й опустити його до 8 грн за поїздку! Ганьба меру міста!!!
 • Andriy Budzinsky

  Друзі не ведіться на пропалачені міською радою замовні статті. Цього року під час війни міська рада збільшила витрати на самопіару в різних виданнях, саме тому прямі ефіри мера тепер кожного дня а в виданнях типу «20 хвилин» чи «від Тернополя до Тернополя» з’являються статті то про тарифи на воду то про найнижчі тарифи транспорту. Пропаганда вона і в нас пропаганда. Просто даним виданням не завадило б біля статті писати значок реклама і ким проплачена так само як статті про СТО чи інші заклади у місті.

  Roanokay Roanokay reply Andriy Budzinsky

  Andriy Budzinsky 20хв ще і клянчать гроші за платну підписку, прикриваючись «незалежним ЗМІ»
 • Василь Олійник

  Ціна росте комфорту ніякого сьогодні їхав 12 в березовицю маршрутка  еталон думав розвалиться подорозі там нема за шо і гривні платити

  Василь Олійник reply Василь Олійник

  Степания Яхван ой на18 неправильно написав 😄

  Степания Яхван reply Василь Олійник

  Василь Олійник 12 не йде в березовицю...

keyboard_arrow_up