Журналісти «20 хвилин» поцікавилися, як склалося життя очільників Тернопільської місцевої прокуратури. Як виявилося, за останні 16 років керівники місцевої прокуратури займали свою посаду на час від трьох до чотирьох років. Дехто звільнявся сам, а хтось попав під люстрацію.
Юридичну освіту здобув у Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого.
Роботу в органах прокуратури розпочав у 2001 році на посаді старшого слідчого Тернопільської прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах.
З 2004 року по 2010 р. працював на посаді старшого слідчого слідчого відділу прокуратури Тернопільської області. З 2010 по 2011р. Микола Іванович – прокурор Монастириського району, з 2011 по 2015р.- прокурор Підволочиського району. З 2015року по 30 січня 2017 року – перший заступник керівника Теребовлянської місцевої прокуратури.
30 січня 2017 року наказом Генерального прокурора України Юрія Луценка Микола Марцун призначений на посаду керівника Тернопільської місцевої прокуратури.
Призначення Миколи Марцуна
Був призначений на посаду разом з Анатолієм Шарабаром – який тоді очолив Кременецьку прокуратуру. До слова, пана Шарабара звільнили з цієї посади 18 квітня 2019 року.
Микола Марцун за 2018 році задекларував заробітну плату у розмірі 539 тисяч 37 гривень.
Здобув юридичну освіту у Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого у м.Харкові. В органах прокуратури – з 2001 року. Працював на посадах помічника, старшого помічника прокурора Кременецького району. З 2004 по 2009 рік – прокурор Кременецького району. З березня 2009 до червня 2009 року – прокурор відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Тернопільської області, з червня 2009 до травня 2010 року – старший помічник прокурора області з питань захисту інтересів громадян і держави при виконанні судових рішень.
З травня 2010 прокурором Шумського району.
З жовтня 2011 знову прокурор Кременецького району.
У 2016 році Сідорова затримали працівники НАБУ з підозрою в отриманні неправомірної вигоди. Його запідозрили у вимаганні 300 тисяч гривень. З посади звільнений тодішнім Генеральним прокурором України Юрієм Луценком.
Засідання судів неодноразово переносили з різних причин: брак суддів, неявка, хвороби учасників процесу. Остання згадка про справу «тернопільських прокурорів» датується груднем 2019 року. На жаль, у вільних джерелах нам не вдалося знайти рішення суду у цій справі.
Як стало відомо «20 хвилин» з власних джерел, розслідують справу Віталія Сідорова у Західному офісі у Львові, що займається розслідуванням злочинів у правоохоронній сфері.
12 квітня 2017 року Сідорова призначили на посаду радника міського голови Кременця на громадських засадах.
Наразі Віталій Сідоров пропонує свої адвокатські послуги.
Юридичну освіту здобув у Львівському університеті ім. Івана Франка.
З 1999 до 2000 року Сергій Банах працював старшим слідчим у міській прокуратурі, а впродовж 2000-2003 рр. був заступником прокурора Тернопільського району. З 2003 до грудня 2008 р. – очолював прокуратуру Підволочиського району.
У вільних джерелах немає точної дати, до якої пан Банах працював на посаді прокурора Тернополя. Та відомо, що вже 31 жовтня 2012 року він обійняв посаду першого заступника прокурора Тернопільської області.
На цій посаді працював він до 2014 року. 5 березня пішов з посади за власним бажанням, йдеться на сайті прокуратури Тернопільської області.
У 2015 році його обрали деканом юридичного факультету ТНЕУ (нині ЗУНУ).
У народі Сергія Банаха називали «сірим кардиналом» тернопільських прокурорів. Саме під час перебування його на прокурорських посадах, активісти вимагали прозвітувати, за які гроші він набудував розкішні маєтки та придбав дороговартісні автомобілі.
До призначення на цю посаду протягом п’яти років він працював прокурором Бережанського району. Василь Шаравара має вищу юридичну освіту, яку здобув у Львівському університеті. В прокуратурі — з 1990 р.
У листопаді 2008 року пан Шаравара став заступником прокурора Хмельницької області. До слова, колишнього прокурора Тернопільщини Юрія Голуба.
У квітні 2014 року обійняв посаду заступника прокурора Тернопільської області. Та вже наприкінці жовтня того ж року потрапив під люстрацію. Згідно із Наказом Генеральної прокуратури України від 23 жовтня 2014 року № 1474к, звільнений з підстав, передбачених Законом України “Про очищення влади” (пункт 7 – 2 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України).
На якій посаді працює та чим займається зараз пан Шаравара, достеменно невідомо.
На жаль, у вільних джерелах немає інформації, хто був головним прокурором Тернополя до Василя Шаравари.
Читайте також, Петришин - менше тижня, а інші? Скільки сиділи в кріслі всі обласні прокурори за роки незалежності України.
А кого на посаді прокурора Тернополя хотіли б бачити ви? Діліться своїми думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер