— Ми смачно нагодуємо всіх охочих нашими хачапурі, супом із курячої гомілки „Чіхіртма”, „Лобіо по-грузинськи”, куркою по-чкмерульськи, телятиною у помідоровому соусі „Чашушулі”, смаженою свинячою шиєю з овочами „Аджахурі”, стравами на мангалі, закусками, салатами, грузинськими варениками — хінкалі і, звичайно ж, десертами: гозінакі, пахлавою і пеламуші, — перелічує кухар Ірина Лихолат.
Вона й береться готувати хачапурі з бринзою, вареним яйцем і зеленню кропу. Грузинською цей коржик називається „гурулі”.
— Хачапурі — це традиційна грузинська страва з тіста із різними начинками, — каже дівчина. — Фактично це відкриті і закриті коржики різної форми, де, окрім домашнього сиру, начинкою слугують різні види м’яса, варені і сирі яйця, зелень, навіть квасоля. Зовні хачапурі нагадує півмісяць, човник або ватрушку. Бувають і закриті коржики з начинкою, наприклад, кубдарі.
Спочатку Іра замішує тісто.
— Тісто місимо з борошна, яйця, цукру, сухих дріжджів з додаванням олії та коньяку, — розповідає вона. — Готове тісто має полежати у теплому місці щонайменше 40 хвилин, а краще годину. Коли воно почне киснути, перекладаємо його у холод. Коли треба пекти хачапурі, беремо шматок тіста, формуємо з нього кульку і обкачуємо у борошні.
Наступний етап — розкачування паляниці і викладання начинки. Як тільки коржик набуває правильної овальної форми, Іра перекладає його на деко й у центрі викладає нарізане кубиками варене яйце, подрібнену бринзу і посічену зелень кропу. А тоді вправними швидкими рухами згортає паляницю навпіл і з’єднує краї, закручуючи їх по всьму периметру косичкою. Раз — і „півмісяць” з тіста уже готовий.
— Найдешевші хачапурі — з сиром, — каже Іра, поки коржик печеться. — Найдорожчі — по-мегрельськи, бо порція подвійна. Найпопулярніші — по-аджарськи, з сиром і напісирим яєчним жовтком, та по-мегрельськи — суперсирним грузинським пирогом.
У закладі можна замовити і хінкалі — грузинські вареники. Кожен важить аж 75 грамів, тож, за словами кухаря, кількома можна добре наїстися.
— Хінкалі — дуже ситна страва. — додає Іра, — тому дівчата замовляють по п’ять-шість штук і наїдаються. Ну, а хлопці беруть більше — вісім-дев’ять, хто скільки подужає.
Коли мені принесли зарум’янений коржик хачапурі у вигляді півмісяця, я не могла стримати захоплення. А скуштувавши, вирішила прийти у „Хінкальню” ще раз — адже тут є багато інших смачних грузинських страв.
Скільки чого треба:
125 г дріжджового тіста, 75 г бринзи, 1 яйце, 3 г кропу, масло для змащування.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер
ВолодяУкраїна!!!