Аби приготувати „Шоколадний тунель”, насамперед слід розтопити шоколад. Папа Лоці ламає шоколад на шматки, викладає у глибоку миску і нагріває на водяній бані.
— Шоколад не можна доводити до кипіння, — каже шеф-кухар. — Інакше він розшарується, тобто цукор відділиться від какао, і втратить смакові властивості. Тому його треба відразу зняти з вогню, коли він розтане. А потім охолодити, але щоб шоколад був трохи рідкуватим.
Охолоджений шоколад чоловік заливає у кондитерський мішок і витискає його на спеціальну плівку, роблячи „решітку” прямокутної форми. Тоді плівку згинає, вставляє у залізне кільце і ставить у холодильник на 15 хвилин. Цього часу достатньо, аби шоколад застиг.
Тим часом Папа Лоці збиває сметану з ванільним цукром до стану пухкої піни. Через кондитерський мішок витискає її на тарілку. На „квіточки” зі сметани Папа Лоці обережно кладе порізану скибками полуницю і виноградини.
Тепер настає найурочистіший момент: шеф-кухар дістає з холодильника шоколадний „тунель” і накриває ним „квіточки” з фруктами. Ми кілька секунд мовчки милуємося картинкою. А коли я починаю смакувати десерт — він просто тане у роті. Тепер я розумію, чому такі десерти називають солодким задоволенням. Адже це справді так.
До речі, вага десерту — 160 г.
Скільки чого треба:
70 г чорного шоколаду, 50 мл сепараторної сметани, 20 г полуниць, 15 г винограду, пакетик ванільного цукру, свіжа м’ята для прикраси.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 28 від 9 липня 2025
Читати номер