- Греко-римською боротьбою я займаюся 14 років, як тренер працюю вже шість, - розповідає тренер з греко-римської боротьби Костянтин Липка. - Загалом боротьба виховує позитивні якості в характері. Звісно, що не всі стануть олімпійськими чемпіонами, однак для фізичного розвитку та загартування це дуже корисно.
Будь-який вид спорту дозволяє зробити психіку більш стійкою, готує людину до стресів, щоб вона могла швидше і легше з ними справлятися. вчить, що життя - це не тільки перемоги, але й поразки, однак їх варто сприймати гідно.
Також боротьба допомагає людині реалізувати себе, тим паче, що сучасна молодь потребує занять спортом, розповів пан Липка. Однак для дівчат тут місця все ж немає.
- Греко-римська боротьба - це суто для чоловіків, - зазначає Костянтин Липка. - Для них є вільна боротьба. Є чоловічі види спорту, а є жіночі. Чоловіки ж не займаються художньою гімнастикою (сміється - прим.авт.). Зрештою, це питання безпеки та здоров'я.
Зараз чоловік має три групи для різного віку. Наймолодші вихованці - вісім-дев'ять років. Щоб прийти на секцію, не потрібно мати якісь особливі досягнення, вистачає і вміння зробити перекид вперед.
Серед вихованців пана Липки є і Сашко Шевчук.
- Я став бронзовим призером на чемпіонаті України, - розповідає 13-річний Олександр Шевчук. - Греко-римською боротьбою я займаюся три з половиною роки. На боротьбу мені запропонував піти тато. Тепер я дуже радий своїм успіхам, що мене нагороджують. Я хотів би стати олімпійським чемпіоном.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер