Обласна федерація футболу розпочала відкрите протистояння з нардепом Юриком та ФФУ


Обласна федерація футболу розпочала відкрите протистояння з нардепом Юриком та ФФУ

Нових обертів набирає "війна" за Тернопільську обласну федерацію футболу. Після того, як Федерація футболу України призупинила членство тернопільської обласної федерації у ФФУ та позбавила її керівника Володимира Мариновського права голосу на виконкомі, очільник обласного футболу подав позови до суду, а також звернувся зі скаргами до ФІФА та УЄФА.

Про ситуацію, яка склалася навколо Тернопільської обласної федерації футболу (ТОФФ – прим. авт.), її керівники розповіли 1 березня на спеціальній прес-конференції у тернопільському прес-клубі.

Непроста ситуація з виборами нового очільника ТОФФ розпочалася ще наприкінці минулого року. У чинного голови Володимира Мариновського, який керує обласною федерацією протягом останніх 15 років,  з'явився конкурент – народний депутат Тарас Юрик. Володимир Мариновський переконаний, що більшість колективних членів, які й повинні обирати нового голову, знову проголосують за нього на позачергових виборах 29 квітня. В той же час його опонент намагається різноманітними методами перешкодити проведенню виборів голови ТОФФ.

- Перша звітно-виборна конференція мала відбутись ще 17 січня, - каже голова Тернопільської обласної федерації футболу Володимир Мариновський. – Майже всі колективні члени ТОФФ висунули мене, як кандидата на голову федерації. В той час до нас почали приїздити перевірки із Федерації футболу України, які виявили певні порушення. Ми визнаємо, що деякі порушення нами справді були допущені, але ми їх виправили та призначили нову дату конференції – 29 квітня. Знову ж таки більшість колективних членів висунули мою кандидатуру. Розуміючи неминучість поразки, нардеп Юрик написав лист у Федерацію футболу України. На виконкомі ФФУ, що відбувся 20 лютого, 35 із 41 членів виконкому проголосували за те, щоб призупинити членство обласної федерації у ФФУ, а Мариновського позбавили голосу у виконкомі.

Цей випадок, за словами Володимира Мариновського, є безпрецедентним. Конкуренти переконали юристів з ФФУ, що обласна федерація із 2005 року працює не легітимно.

- Вони помилилися в своїх доводах і фальшуванні документів, - переконує пан Мариновський та демонструє документ про державну реєстрацію ТОФФ. -  Це спільне фальшування Юрика та ФФУ. Вони не взяли до уваги документ про державну реєстрацію, який підтверджує наші повноваження та легітимність. Його підробити ми ніяк не можемо, адже це державний документ. На жаль, ФФУ в цьому питанні не розібралась і прийняли таке рішення. Цинічно люди хотіли показати, що нас не існує багато років.

Наступного дня після виконавчого комітету у Києві, у Тернополі створили нову громадську спілку "Федерація футболу Тернопільської області", яку очолив Тарас Юрик. Тепер і ця організація претендує на статус офіційної.

- Ми уже надіслали офіційного листа до президента ФФУ Андрія Павелка і зараз чекаємо його реакції, - продовжує Володимир Мариновський. – Крім того ми подали до суду та направили скарги до ФІФА та УЄФА – вищих футбольних органів у Європі та світі. Наразі готуємо позов до Національного антикорупційного бюро України, адже маємо багато фактів, як голів районних федерацій футболу змушували голосувати за Юрика та обирати потрібних делегатів. Такі приклади були у Заліщиках, Козовій, Шумську, Борщеві. Місцева влада погрожує головам федерацій звільненням із роботи. У деяких районах ми маємо диктофонні записи цих погроз і обов'язково направимо їх до НАБУ.

Previous Next

Голова ТОФФ запевняє, що обласна федерація буде до останнього відстоювати свої права, незважаючи на ситуацію, яка склалася.

- Юрик пише, що у нашій федерації великі проблеми, але всі хто з нами співпрацює знають, що це брехня, - каже Володимир Мариновський. -  Ми готуємось до наступного чемпіонату, проводимо змагання, триває чемпіонат футзальної ліги. Наразі ми чекаємо відповіді від президента ФФУ. А після Конгресу ФФУ 14 квітня, ми будемо точно знати, що робити далі.

До речі, у січні Федерація футболу України припинила фінансування Тернопільської обласної федерації футболу. Щомісяця на потреби обласної федерації із Києва надсилали 50 тисяч гривень.

- З 2001 року я жодного разу не отримував у федерації зарплату, - додає пан Мариновський. – Жодної гривні з грошей федерації я не витратив на обслуговування авто, яке десять років тому надали у ФФУ. З 50 тисяч, які ми отримуємо, половину щомісячно відправляємо на районній федерації футболу. Інша частина йде на оплату роботи наших працівників – це 4,5 ставки. На заходи нам залишається щонайбільше 3-4 тисячі гривень. Грошей не вистачає і нехай ніхто не думає, що обласна федерація "шикує". Крім того у нас ледь не найменші заявкові внески для участі в обласному чемпіонаті – 4 тисячі гривень. В інших областях ця сума вдвічі більша.

На прес-конференції виступили і голови районних федерацій футболу – Тернопільської та Бережанської. Голова Тернопільської РФФ Сергій Лісовий каже, що боротися за владу потрібно законними методами.

- Мене дивують дії наших чиновників, а особливо голови ФФУ Андрія Павелка, - каже пан Сергій. – Два роки тому ми обирали його не для того, щоб він займався закулісними іграми. Думали, що людина буде працювати для розвитку футболу. Нехай Павлеко виконує свої обіцянки, а народні депутати хай виконують зобовязання перед вибонцями. І якщо хочуть боротися, то тільки законним методом, не створюючи нових організацій.

Такої ж думки і Нестор Колодка, який більше десяти років керує футболом на Бережанщині.

- Прикро, що до обласної федерації футболу виникають стільки незрозумілих питань, хоча ми дійсно працюємо і намагаємося розвивати футбол, - обурюється чоловік. - Голови районних федерацій сумлінно виконують свої обов'язки. Ми проводимо районні чемпіонати, робимо все можливе щоб проходила обласна першість. Якщо хтось хоче бути обраним головою федерації, для цього повинні пройти прозорі демократичні процедури.

Чинного голову федерації Мариновського підтримали і легенди тернопільського футболу – Ігор Біскуп та Ігор Яворський.

- Федерація справляється зі своїми обовязками, - переконаний Ігор Біскуп. - Для мене незрозуміло для чого створено якусь нову федерацію. Можливо, для відмивання грошей чи для чогось іншого. Я не підтримую створення альтернативних федерацій.

- Мені прикро що деякі народні депутати думають прийти до влади таким способом, як це робить пан Юрик, - каже Ігор Яворський. - Є прямі вибори, приходь, якщо люди проголосують - то немає питань. Я не знаю пана Юрика, хто це такий. Дивно, що він висуває кандидатуру на голову федерацї. Від себе особисто та від ветеранів футболу хочу заявити протест. Над футболом роблять наругу, поводячи себе таким чином. Це ганебно прийти до влади таким шляхом. Можливо він і хороша людина, але ті методи, які його команда застосовує – це нонсенс. Виходить, що будь-хто може створювати собі власну федерацію. Завтра я створю, чи хтось інший. Це ж безлад. Ганебно, щоб такі люди прийшли в федерацію. Це позор.

Про ситуацію, яка склалася у зборівському футболі, розповів отець Михайло Піняга, який на своїй парафії створив власну футбольну команду. Отець Михайло щотижня тренує місцеву молодь, заохочуючи їх до занять спортом та футболом зокрема.

-  Я дуже люблю футбол і хочу щоб діти розвивалися, займалися ним, - каже пан отець. – З нашого району чотири команди беруть участь у Тернопільській футзальній лізі. Минулого року команда зі Зборова дійшла до півфіналу Кубка області. Нещодавно мене обурив один факт. Тарас Юрик проводив засідання у Зборові. Людина почала цікавитися футболом, запропонувала відродити чемпіонат району. Проте він не знав, що минулого року ми власними силами його уже відновили. Він та його команда повинні бути хоча б трішки компетентними у тому, що відбувається в районах. Та ще більше мене обурили його слова у одному із останніх інтерв'ю. Пан Юрик заявив, що у Зборові збудували футбольний майданчик зі штучним покриттям. Я готовий будь-кого взяти у власне авто, відвезти у Зборів та показати, що жодного майданчика там не збудували. Хоча я дуже хочу щоб діти з нашої парафії там займалися. Але скільки років наша влада, нічого для дітей не робить. Це прикро.

Коментарі (2)
  • Бандера

    Стаття суцільна фальш. Нехай журналісти чи хто-небудь приїде до Козови та встановлять істину як це було. А було це так, що засідання федерації провели "в тіхаря". На засідання запросили тільки тих делегатів, що підтримують або мають підтримати Мариновського.  Районну владу, яка фактично забезпечила участь команди в чемпіонаті області  по команді зверху не запросили на засідання. А яких делегатів вибрали на обласну коніеренцію - Стасишина Ореста та Рудика Василя. Вони хлопці хороші -  колишні футболісти, але у своїх рішеннях підневільні бо працюють в господарствах, підконтрольних Чацеівському Івану . Чайківський - голова аграрної партії, а його колега Мариноаський його першиц зам. Ось така прозорість та чесниц вибір. А мало б.бути так - зібрати усіх членів федерації, запросити потенційних кандедатів на посаду керівника обласної федерації. Нехай виступають , щодо свого бачення розвитку футболу. Хто виявився більш переконливим того і висуваємо. Але не так сталось.в Козові. Все відбулось підло, підступно та не чесно. Мариновський фактично знищив футбол в області.
  • Бандера

    Мариновський брехун.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:04 Судитимуть збаражчанина, який понад 5 років служив в «ДНР» 19:10 "Інколи покидають мами, які живуть в достатку, а хто в біді - виховує". Чому відмовляються від малюків? photo_camera stars 18:11 У центрі Тернополя неподалік банку шукали вибухівку в авто (ВІДЕО) 18:01 П'ять вулиць Тернополя залишаться без світла (ПЕРЕЛІК) Від читача 14:13 Тернопільщина: топ-10 вакансій і зарплат 17:23 "Якщо нас знову закриють – буде катастрофа": як працюють ринки у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ) photo_camera stars 16:49 Як області вийти з "червоної" зони: роз'яснення МОЗ 16:20 Пасажирським поїздам дозволять зупинятися в Тернополі для висадки пасажирів: коли та за яких умов 15:43 «Червона зона» карантину у Тернополі: що кажуть медики та коли дозволять послаблення (ГРАФІК) photo_camera 15:07 Затримали іноземок, яких підозрюють в пограбуванні квартири на "Дружбі" 14:35 Попався на гарячому: чоловік впіймав серійного злодія в під'їзді багатоповерхівки 14:01 Скільки коштує квартира в обласному центрі в Західній Україні: де купувати вигідніше? (ІНФОГРАФІКА) 13:28 Для людей похилого віку організовують цікаве та корисне дозвілля (РОЗКЛАД) 13:00 День другий "червоної зони" в Тернополі: кого оштрафували та чи працюють заклади photo_camera 12:37 У Тернополі горіла текстильна фабрика (ФОТО) 12:01 "Червона зона" та війна гілок влади через COVID. У заручниках – тернополяни? stars 11:20 У Тернополі водій збив дитину на пішохідному переході та спробував втекти 10:40 ДТП біля Подолян: п'яний водій збив дорожній знак та влетів в електроопору 10:15 Коронавірус і карантин станом на 4 серпня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:46 В Україні виявили понад 1000 випадків коронавірусу за добу. Дані по областях
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up