10 фактів на користь грудного годування

Кількість молока у мами залежить від частоти прикладання дитини до грудей. Молока не стане більше від збільшення кількості пиття. А зменшити його кількість можуть надмір солодощів та втома

10 фактів на користь грудного годування

Медики наголошують не лише на економії коштів для сім’ї від того, що мама годує дитину своїм молоком. Користь для здоров’я дитини неоціненна – аналогів корисних речовин у молоці мами немає жодна суміш. А в глобальному плані грудне годування ще й береже екологію і забезпечує економічний розвиток. Адже грудне вигодовування – здорове, рентабельне харчування, що не забруднює довкілля та не вимагає великих ресурсів, зазначають експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я.

28-річна Людмила Ворожбит днями народила хлопчика в перинатальному центрі. Планує, що синочок буде на грудному вигодовуванні.

- Я пробую вже годувати грудьми, поки ще молока небагато, але вірю, що з часом усе налагодиться, і молочко прибуватиме, - каже жінка. – Старшу донечку до року і 10 місяців годувала сама. Прикладала до грудей на першу ж вимогу, тільки заплаче – зразу брала до грудей. На вулиці чи в машині теж годувати не було проблемою – прикрилася пеленкою та й годувала.

Із 1 по 7 серпня в області проходив тиждень підтримки грудного вигодовування «Підтримаємо грудне вигодовування разом».

- Заходи в підтримку грудного вигодовування відбуваються щороку, а для нас, працівників Перинатального центру «Мати і дитина» – підтримка грудного вигодовування - це щоденна робота, - підкреслила завідуюча відділенням новонароджених, які перебувають спільно з матерями, Світлана Васьковець. – Ми допомагаємо жінкам, які народили, налагодити грудне годування.

Тернопільський перинатальний центр першим в області почав впроваджувати принципи грудного вигодовування і в 2003 році отримав статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

- Кожних три роки ми підтверджуємо цей статус, - зазначила заступник головного лікаря з лікувальної роботи Валентина Якимчук. – У липні минулого року персонал та матері закладу успішно пройшли перевірку національного експерта МОЗ України з грудного вигодовування.

Цей статус означає, що в закладі проводять політику на підтримку 12 принципів грудного вигодовування. Пропагують сучасні технології ведення лактації та годування малюків грудним молоком, створили наближені до домашніх умови для спільного перебування матері та дитини, заохочують партнерські пологи і участь родини в догляді за новонародженою дитиною та породіллею, навчають вагітних у Школі материнства і відповідального батьківства, систематичне навчають медичний персонал. В пологових залах прикладають немовлят до грудей матері в першу хвилину після народження в 97% випадків. 92 % новонароджених в перинатальному центрі перебувають виключно на грудному вигодовуванні.

- Уже весь медичний персонал готовий до того, що ми працюємо без пустушок і пляшечок, і заохочуємо жінок годувати грудьми на першу ж вимогу дитини, - продовжує Валентина Якимчук. - Приємно відзначити, що практично усі майбутні матері готові до грудного вигодовування і розуміють, що потрібно робити, щоб його налагодити. Зараз все більше жінок хочуть годувати грудьми. Можливо, на початках і виникають певні труднощі з годуванням, та в нас є навчальна програма для вагітних і жінок після пологів. Мала кількість молока на початку – це не страшно і не привід відмовлятися від годування грудьми. Ми говоримо як і що робити, щоб лактація збільшувалася. Треба частіше прикладати дитинку до грудей і молока вироблятиметься більше.

Медики відзначають, що є дуже багато показів за те, щоб годувати грудьми. Зокрема, для дитини перевагою є те, що кишківник заселяється материнською флорою, маля отримує всі необхідні імунні тіла, що захищають його від інфекцій.

- Зараз жінки, які народжують, більше підготовлені до годування дитини грудьми, зазначила Світлана Васьковець. - Як тільки жінка стає на облік в жіночій консультації, з нею працює психолог. При Школі відповідального батьківства діє Група підтримки матерів. Її створено із жінок з позитивним досвідом грудного вигодовування, які пройшли відповідне навчання та можуть надати найпростішу консультацію або підтримати маму, яка зіткнулася з труднощами при годуванні малюка грудьми. Група підтримки об’єднує мам для того, щоб вони ділились одна з одною сучасними знаннями про грудне вигодовування, своїм особистим досвідом, просто спілкувались.

Крім того грудне молоко – це неоцінений продукт для дитини. Воно складається з більш як 300 поживних речовин, це незамінні амінокислоти, імуноглобуліни, фактори росту. Суміш такого не має. Тому мамам варто докласти зусиль, а усім домашнім підтримати і допомагати, щоб жінка налагодила грудне вигодовування, зазначила лікар.

Довідка

Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводять уже 25 років в більше, ніж 120 країнах світу. Щороку він триває протягом 40-го тижня року, що символізує 40 тижнів вагітності. В рамках Всесвітнього тижня проводять і Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування, девіз якого цього року: «Підтримаємо грудне вигодовування разом», - звертає увагу на необхідність підтримки матерів-годувальниць членами родини та медичним персоналом.

 

 

Коментар

Що робити, аби налагодити грудне вигодовування

Ірина ГРИЧУК, методист «Центру здоров’я”:

- Раціон харчування жінки, яка годує, повинен бути збалансованим. Від цього залежить якість материнського молока, що суттєво позначається на формуванні здоров'я дитини. Також слід пам'ятати, що обсяг лактації залежить майже виключно від частоти прикладання дитини до грудей та активності і інтенсивності смоктання.

Жінка, яка годує, повинна пити рідини не менше 2 літрів на добу, включаючи супи, молоко та кисломолочні продукти, відвари, напої, чай. Між тим, надмірне вживання рідини не приводить до підвищення лактації, як вважають деякі жінки, а викликає збільшення навантаження на серцево-судинну систему, нирки і може навпаки пригнічувати лактацію.

Мама має їсти 5-6 разів на добу. Для покращення секреції та виділення молока за 15-20 хвилин до початку годування рекомендується жінці випити 200-250 мл теплого напою - чай з молоком, відвар трав, компот. Слід застерегти від використання надмірної кількості цукру та кондитерських виробів, які сприяють збільшенню маси тіла, що пригнічує лактацію, а у дитини може бути причиною алергії та диспептичних розладів.

 

 

Еталону грудного молока не існує

1. Грудне молоко є найкращою природною їжею для дитини. Еталону материнського молока не існує.

2. Грудне молоко – відрізняється у кожної жінки та залежить від віку дитини, дієти, періоду після пологів і навіть часу доби. Це динамічна рідина, що змінює свій склад, пристосовуючись до потреб дитини.

3. З молоком матері дитині передаються більшість захисних антитіл від бактерій і вірусів, це захищає дитину при підвищеній небезпеці кишкових інфекцій і при високій загрозі вірусних захворювань.

4. При грудному вигодовуванні формується правильний прикус при охопленні соска, що знижує ряд стоматологічних проблем.

5. Грудне молоко не потрібно готувати: воно стерильне і має оптимальну температуру.

6. Захисні властивості молока забезпечують: імуноглобуліни, лактоферин, фактори росту, імунокомпетентні клітини та багато інших. Ці компоненти забезпечують унікальність грудного молока, тому що ввести їх до складу дитячих молочних сумішей на сьогоднішній день неможливо.

7. Грудне молоко містить понад 300 речовин, більшість з яких унікальні і незамінні, а молочні суміші – лише 30-40 компонентів.

8. Тривале годування материнським молоком – одна з найголовніших умов, що забезпечує розвиток і здоров’я малюка не тільки протягом періоду грудного вигодовування, але й у наступні періоди життя.

9. Грудне вигодовування є природним та економним способом вигодовування дитини. Воно доступне для кожного та не обтяжує сімейний бюджет у порівнянні зі штучним.

10. Виключно грудне вигодовування до шести місяців забезпечує дитину високоякісними та поживними компонентами в потрібній кількості, допомагає попередити голод та ожиріння. Для немовлят грудне молоко – найбезпечніше харчування, а грудне вигодовування – це постійний доступ до безпечної, поживної та достатньої їжі.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

21:30 З якого регіону вишиванка? Тест на національну ідентичність photo_camera 21:10 Експерименти з формою та матеріалами покажуть у «Бункермузі» 21:00 "Файне місто" для людей з інвалідністю: спеціальні локації та соцтаксі 20:00 Студент тернопільського вишу завоював медаль на чемпіонаті світу з легкої атлетики Від читача 19:08 Тема дня: зайнятість сільського населення 19:02 На яких тернопільських вулицях завтра не буде світла 18:22 Матір, яка до півсмерті побила дворічного сина, зараз із молодшим у райлікарні 17:50 Як та за скільки добратись на "Файне місто" 17:10 На території піщаного кар’єру у Кременці знайшли тіло 26-річного чоловіка 17:00 Гості вже з’їжджаються на «Файне місто» photo_camera 16:37 Тернопільський таксист був посередником у шахрайській схемі 16:00 Чи бояться конкуренції сусіди тернопільського McDonalds 15:30 Водій на іноземній реєстрації використовував незаконно використовував спецсигнали play_circle_filled 15:00 Як Петя і як Паша. У зоокутку парку "Топільче" - сім нових тварин 14:48 Банківські сейфові скриньки як надійний спосіб збереження цінностей (прес-служба банку) 14:35 На Тернопільщині мати передавала синові у в’язницю наркотики 14:00 На «Бамі» облаштували ще один спортивний майданчик просто неба 13:24 На Тернопільщині мати трьох дітей, захищаючись, вбила співмешканця 13:00 На фестивалі гончарів у Тернополі виліплять двометрову скульптуру 12:38 Потрібні донори і кошти на лікування 7-річного Максимчика, який постраждав від вибуху на Пушкіна
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up