Антибіотик — не цукерка: що потрібно знати про прийом антибіотиків та чи доцільно їх приймати при Covid-19 (ІНФОГРАФІКА)

Антибіотик — не цукерка: що потрібно знати про прийом антибіотиків та чи доцільно їх приймати при Covid-19 (ІНФОГРАФІКА)
  • В Україні — рай для тих, хто хоче займатись самолікуванням. Антибіотики можна придбати без рецепта і багато людей навіть не здогадуються, як сильно вони шкодять собі та тим, хто навколо.
  • Правила відповідального прийому антибіотиків — розповідають у Центрі громадського здоров'я України.

Антибіотики — це серйозні препарати, які мають свої побічні ефекти. Коли лікар призначає лікування, він завжди оцінює користь та ризики.

Тому, якщо призначаєте собі антибіотики самостійно, то шанси того, що ви отримаєте неприємні побічні ефекти, але не вилікуєте захворювання — дуже високі.

Важкість побічних ефектів дуже індивідуальна: це залежить і від типу антибіотиків, і від стану людини.

Відео дня

Іноді це лише неприємна діарея, а іноді — важка алергічна реакція.

Що найважливіше варто знати про антибіотики:

  • Антибіотики діють лише на бактерії. Ніколи не використовуйте їх при вірусних інфекціях.
     
  • Не займайтесь самолікуванням! Лише лікар може чітко визначити, коли варто приймати антибіотики та які саме.
     
  • Не переривайте курс антибіотиків самостійно.
     
  • Вакцинуйтесь, стежте за гігієною, тримайтесь якомога далі від хворих людей. Це і профілактика захворювань, і можливість зменшити кількість використання антибіотиків.
     
  • Негайно звертайтесь до лікаря, якщо антибіотики, які він прописав, не полегшують симптоми захворювання. Можливо, вам необхідно підібрати інший препарат.

Зображення може містити: текст «антиботик не цукерка! правила видповдального прийому антиботикив 1 антиботики приймають лише при бактеральних инфекцях! на віруси BİH не де 2 антиботик призначае лише лкар! IcHye понад 35 000 різних бактерй, для кожной свй препарат 3 завжди дотримуйтесь нструкций вашого лкаря щодо прийому антиботикив: дозування, кратнсть, час прийому. від цього залежить ефективнсть лкування 4 мийте руки, уникайте контактi̇в хворими та вчасно робть щеплення. профлактика хвороб -убезпечить вi̇д прийому антиботикив центр громадського здоров'я +»

Андрій Висоцький, лікар-анестезіолог НДСЛ «Охматдит»:

«Антибіотики не діють на віруси. COVID-19 – вірусне захворювання, проте ми бачимо, як часто люди профілактично починають пити антибіотики. Це дуже небезпечна практика, яка призведе до того, що за кілька років у нас не буде зброї проти бактеріальних інфекцій. Знати та дотримуватися правил лікування антибіотиками – життєво необхідно, якщо ми хочемо і надалі перемагати бактеріальні захворювання».

Чим більше людство зловживає антибіотиками, тим швидше з'являються антибіотикорезистентні штами бактерій.

В якийсь момент, антибіотики, які є у нас в арсеналі, просто перестануть бути ефективними.

Що робити, щоб сповільнити антибіотикорезистентність:

  • Не приймати антибіотики часто та без причини. Дотримуйтесь правил гігієни, не лікуйте антибіотиками вірусні інфекції та вакцинуйтесь, щоб захиститися від деяких бактеріальних хвороб.
  • Приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря. Лише він зрозуміє, чи потребує ваше захворювання антибіотиків.
  • Не переривайте курс антибактеріальних препаратів раніше, ніж необхідно.

Зображення може містити: текст «що прискорюе розвиток резистентності? часте застосування антиботикив прийом препарату, який не діε на конкретну бактерю збудника захворювання прийом антиботика без призначення лкаря x застосування неяксних лi̇кi̇в недотримання дозиткратност та кратности прийому центр громадського дського здоров'я»

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:20 Нечистоти в річку Золота Липа: директора КП звинувачують у службовій недбалості 13:47 На Тернопільщині стартувала вступна кампанія до закладів професійної освіти 13:09 У Чорткові деякі вулиці без води: прокладають нову мережу photo_camera 12:35 Із задимленої квартири на Вишневецького рятувальники звільнили 15-річну дівчину Від читача 12:33 День слідства - професійне свято тих, хто щоденно бореться за справедливість. Сьогодні нагородив кращих у професії. 12:00 Помер колишній головний тренер «Ниви», відомий футболіст Юрій Дубровний 11:46 На Бандери зіткнулися три авто. Рух ускладнений 11:10 На Вишневецького пожежа у багатоповерхівці: що відомо photo_camera 10:36 Мешканці Микулинецької та Молодіжної, які постраждали від ракетної атаки в Тернополі, отримають виплати 10:30 Застосунок «е-Тернопіль» увійшов до шортлиста премії Mobile-First Award 2025 (пресслужба Тернопільської міської ради) 10:05 З липня державні допомоги призначатиме Пенсійний фонд 09:31 У Білозірці на Лановеччині в пожежі загинула людина 09:00 «На щиті» на Тернопільщину повертаються Герої Анатолій Свідер та Сергій Нестерук 08:03 Євро б'є усі рекорди: новий курс валют 22:00 У Львові провели унікальну операцію з пересадки пальця з ноги на руку пораненому військовому play_circle_filled 21:00 З гільз «проросли» квіти: у Тернополі діти створювали «вазочки надії» photo_camera 20:05 Спадковий договір: хто може укласти і чим він відрізняється від заповіту? 19:07 Тернопільщина вже має нового прокурора. Що про нього відомо? 19:02 Запевняв, що це дочка, але навіть не знав її віку. Для кого збирає гроші чоловік у центрі Тернополя? 18:00 До мільйона від держави постраждалим від війни: хто може отримати і як подати заяву
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up