Арттерапія, психологи, масажі: у лікарні Тернополя облаштовують центр безоплатної реабілітації

Арттерапія, психологи, масажі: у лікарні Тернополя облаштовують центр безоплатної реабілітації
  • Оздоровчо-реабілітаційний центр стаціонарного типу облаштовують у Тернополі. Це буде перший заклад Recovery в області для поранених військових. Одночасно там зможуть перебувати 46 людей, а їхній реабілітаційний цикл триватиме впродовж 14-21 днів. 
  • На якому етапі ремонтні роботи та які умови обіцяють створити – дізнавалися журналісти «20 хвилин».

Загалом в Україні вже відкрили 16 оздоровчо-реабілітаційних центрів Recovery. Вони функціонують та надають безоплатні послуги у сусідньому Львові, Рівному, Хмельницькому, Вінниці, Чернівцях та інших містах. 

У Тернополі його облаштовують у корпусі №3 Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги. Точну адресу не вказуємо з міркувань безпеки. Заклад займає два поверхи, а його загальна площа – 1344,55 кв.м. 

На якому етапі ремонт

Журналісти «20 хвилин» відвідали заклад 12 березня. Під час нашого перебування там тривали активні ремонтні роботи, працювала команда підрядника. Ми побачили, що вже повністю оновили вхід-вихід зовні приміщення. Там встановили нові металеві поручні, широкі автоматичні двері, в які можна заїхати на кріслі колісному, на каталці. На сходи та пандус нанесли гумовий, м’який асфальт. 

Відео дня

На першому поверсі пошпаклювали стіни, наразі їх фарбують. Триває облаштування підлоги, попередньо її вирівняли, на вході зсередини зробили сходи й пандус. Частково на підлогу мають покласти плитку, а подекуди постелити лінолеум.  

Вмонтували касетну підвісну стелю, вентиляцію та кондиціонери. Також робітники працювали над протипожежною системою. 

У майбутні палати та кабінети встановили двері, всі вони широкі та не мають порогів, що зручно для маломобільних людей. 

Щодо палат, то їх планують зробити загального та сімейного типу. Там майже завершили ремонт, лише подекуди треба вмонтувати світильники і можна встановлювати меблі, які вже привезли.

У кожній палаті є окрема ванна та душова кімната, в якій встановили додаткові поручні для маломобільних людей.

Поки будівельники завершують ремонт, працівники реабілітаційного центру ознайомлюються з обладнанням, яке використовуватимуть для пацієнтів. Під час нашого перебування у приміщенні був тренажер для відновлення навичок ходьби, підвісний вертикалізатор з доріжкою, роботизований велотренажер тощо. 

Ремонтні роботи проводять від 17 грудня 2024 року, нині вони на завершальному етапі. Про це у відповідь на запит повідомив директор Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

– Проводимо загальні будівельні роботи, з монтажу системи опалення, вентиляції і кондиціонування повітря. Також електромонтажні, слабострумові, мережеві роботи, водопостачання, каналізація та інші, – узагальнив пан Чайківський. 

Проєктно-кошторисну документацію виготовляв ФОП Сергій Дреголенко з Хмельниччини. Технічний нагляд здійснює Товариство з обмеженою відповідальністю «Будінтех» на чолі з Ігорем Воєводою. Зазначимо, що «Будінтех» також фігурує у документації щодо будівництва оздоровчо-реабілітаційного центру амбулаторного типу, що від березня запрацював у Тернополі. 

Обіцяють сучасний підхід 

Реабілітаційне відділення умовно розділять на дві зони. На першому поверсі облаштують реабілітаційні зали, кімнати для занять із пацієнтами та для персоналу. Окрім фізичної терапії та реабілітаційної допомоги планують залучати фізіотерапевтичні процедури, психолога, психотерапевта, ерготерапевта, арттерапевта та інше. Загалом тут працюватимуть до 60 людей. Це буде мультидисциплінарний підхід. 

– Зали центру облаштуємо за світовими стандартами й технологічності. Кабінети фізичної реабілітації оснащуватимуть сучасним реабілітаційним обладнанням, комплексом тренажерів і апаратів для реабілітації із віртуальною реальністю, що буде покривати весь спектр можливих функціональних порушень, – повідомив Ярослав Чайківський. 

Другий поверх виділили для облаштування палат на 46 ліжкомісць, в яких проживатимуть пацієнти під час реабілітаційного періоду. 

– Є загальні палати та сімейного типу. У кожній буде кондиціювання, окрема ванна та душова кімната. У загальних ставимо чотири ліжка, шафу, біля кожного будуть додаткові джерела живлення для зручності. Палатами сімейного типу зможуть скористатися пацієнти, які потребують додаткової допомоги, підтримки рідних, якщо приїздять здалеку, – говорить Андрій Паламарчук, заступник директора Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги. 

Скільки коштів запланували витратити на ремонт та облаштування реабілітаційного відділення на базі корпусу №3 лікарні швидкої допомоги – Ярослав Чайківський не повідомив. Лише зазначив, що всі фінансові витрати покриває благодійна організація «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива». 

Як потрапити на реабілітацію 

Військові зможуть пройти реабілітаційний курс безоплатно. Для цього обов’язково треба мати електронне направлення від сімейного лікаря чи вузькопрофільного спеціаліста та пакет документів з обстеженнями, каже Андрій Паламарчук. 

– Реабілітаційний цикл триватиме від 14 до 21 дня, в окремих випадках можливо і довше. Все залежить від стану пацієнтів, його діагнозів, лікарських висновків. Для кожного розроблятимемо окрему програму, враховуватимемо всі нюанси, – додав пан Андрій. 

Ремонтні роботи планують завершити за кілька тижнів, а ось пацієнтів прийматимуть після офіційного відкриття. 

Читайте також:

Понад 23 мільйони витратили на відкриття нового центру реабілітації: ми перевірили, що зробили

Безоплатне протезування у Тернополі: куди звертатися

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)

keyboard_arrow_up