Без болю: у Чортківському пологовому можна народжувати з епідуральною анестезією

Без болю: у Чортківському пологовому можна народжувати з епідуральною анестезією

У пологовому відділення Чортківської райлікарні з’явилась можливість проводити безболісні пологи під епідуральним знеболенням. Процедура для жінок буде безкоштовною, адже оплачує її Національна служба охорони здоров’я.

Про це розповіли у Чортківській міській раді.

— Ми намагаємось відповідати усім сучасним європейським стандартам, тож останнім часом працювали над тим, щоб нарешті зробити доступною епідуральну анестезію при пологах, — каже директор Чортківської лікарні Ростислав Шульський.  – У пологовому є анестезіолог, є безкоштовні набори для епідуральної анестезії. Використовуватимемо найкращий анестетик – Ропілонг.

У медзакладі наголошують, що процедура є абсолютно безкоштовною, тож якщо з пацієнтки вимагатимуть гроші, варто звертатися до керівництва лікарні.

Відео дня

Що таке епідуральна анестезія

Медики пояснюють, що епідуральна анестезія — це метод знеболення пологів, при якому препарат вводиться в епідуральний простір, звідки просочується в нервові волокна, які іннервують живіт, матку та зону статевих органів. Місцевий анестетик блокує нервові волокна, які відповідають за біль, і таким чином перейми та процес пологів стає значно менш болісним для матері.

Епідуральна анестезія застосовується лише за бажанням пацієнтки. 

Нагадаємо, в Україні розпочали інфраструктурний етап медичної реформи, який передбачає формування спроможної мережі лікарень. Основою для її розбудови стануть госпітальні округи. На Тернопільщині діятимуть п’ять надкластерних закладів, сім – кластерних та 13 загальних. Розповідаємо про них детальніше.

Читайте також:

Сучасна та якісна медична реабілітація для дітей з усієї України доступна в Тернополі

Як і хто може подати заяву на посмертне донорство у Тернополі? Ми дізналися всі деталі

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (27)
 • Юлія Вензель

  Шановні я народжувала шляхом кесарського розтину перший раз з загальною анестезією,другий раз з епідуральною.Обидва методи мають свої особливості та свої побічні дії ,але вони є і ними можна і треба користуватись на ряду з природніми пологами.Іноді біль від природніх пологів відбиває в жінки бажання мати ще дітей ,тому кожен має право на вибір.
 • Iryna Dudar

  Цікаво, скільки людей, з тих, що залишили коментарі(окрім одного) мають вищу медичну освіту і хоть щось тямлять в тому, що пишуть?! Окрім знеболення під час пологів, епідуральна анестезія використовується дуже широко (і в Німеччині теж, до речі), але вищеописані "побічні дії" зазвичай чомусь виникають лише у породіль, можливо, причин для таких скарг є дуже і дуже багато, адже жінка була в особливому стані протягом 9 місяців, її організм змінювався, набирав вагу (іноді дуже значимо), а потім вона і надалі отримувала навантаження фізичні при догляді за дитиною. До чого я веду-ризики і ускладнення є у всіх процедур, все має бути зважено, медицина для того і йде вперед, щоб лікування пацієнтів було ефективніше, безболісніше і якісніше. А псевдоекспертів слухати неварто (які навіть грамотно писати не вміють), все потрібно обговорювати з лікарем (якого тепер кожна людина може обрати сама).

  Andriana Krysiuk reply Iryna Dudar

  Iryna Dudar те саме в Франції я народжувала два рази з епідуральною анастезією! Це найкраще що могло бути!❤️
 • Маша Стриєк

  Ні категорично можети стати калікою .
 • Светлана Клим

  В Чорткові експерименти проводять?З очима тема закрита?

keyboard_arrow_up