Безпліддя можуть лікувати до двох років

Безпліддя можуть лікувати до двох років

Де працюють кабінети планування сім'ї та клініки, дружні до молоді, як зберегти репродуктивне здоров'я та як планувати народження дитини,  розповіли медики

30%  людей в  Тернопільській області за даними анонімного опитування починають вести статеве життя, не досягнувши повноліття. При цьому вони далеко не завжди згадують про необхідність використовувати контрацептиви для захисту власного здоров'я та запобіганню небажаної вагітності, йшлося на прес-конференції, присвяченій Всеукраїнському тижню планування сім'ї.

 —  В такому юному віці вагітність тягне за собою декілька небезпек?  – каже доцент Тернопільського медуніверситету Наталія Петренко. — По-перше дитина може народитися кволою, із багатьма медичними проблемами. Не застрахована від проблем і матір, організм якої не готовий справитись із складним завданням виношування плода. По-друге, соціально-економічні наслідки часто бувають трагічні. Ні батько, ні матір не готові створити власну сім'ю, нести фінансову відповідальність за немовля. Крім того  їх життєві перспективи істотно звужуються.

Обласний акушер-гінеколог Олексій Федченко наголосив, що кабінети планування сім’ї є в кожній жіночій консультації у лікарнях міста і області. Фахівці, які там працюють, готові надати конкретні поради стосовно планування вагітності та підготовки до неї.  Служба планування сім’ї за 20 років своєї діяльності вплинула на зменшення числа абортів у області. Якщо в 1997 році на Тернопільщині робили більше 10 тисяч абортів, то сьогодні значно менше. Служба активно вела і веде пропаганду серед молоді щодо необхідності використання контрацептивів, ведення здорового способу життя та запобіганню абортів.

Відео дня

Перебороти сором'язливість юних тернополян покликана група клінік, дружніх до молоді. На основі цього підходу такі клініки діють в обласній і міській дитячих лікарнях, наркодиспансері,  обласному центру профілактики СНІДу, обласному Перинатальному центрі. З 09.00 до 16.00 лікарі проводять профілактичні огляди для молодих людей, в тому числі стосовно питань вагітності та статевої гігієни, на засадах  анонімності та доброзичливого ставлення.

Торкнулися медики і особливостей протікання вагітності у жінок із ВІЛ-СНІДОМ. Для них обов'язковою вимогою є проходження в період вагітності антиретровірусної терапії, яка запобігне передачі небезпечного вірусу дитині. У випадку додаткових ускладнень в передпологовий період жінки повинні спостерігатися у обласних пеританальних центрах. Крім того на 38 тижні вагітності їм рекомендують зробити спеціальний вид кесаревого розтину.

Згадали присутні медики і про тему безпліддя.  За статистикою кожна 5-7 пара виявляються сьогодні безплідною, причому жіноче і чоловіче безпліддя зустрічається майже однаково часто.  Згідно з  медичними нормативами людей до 35 років можуть лікувати від безпліддя консервативним способом до 2 років, після 35 років – 1 рік. Після цього їх направляють в заклади, де проводиться штучне запліднення, у випадку Тернопільської області – в Івано-Франківський центр репродуктивного здоров'я.

До слова, репродуктивним здоров'ям жінки після 40 років почав опікуватися проект „Жіночність майбутнього”, який працює з травня цього року в 15 областях України. Він стосуватиметься жінок, яким виповнилося 40 і більше років, для яких існує високий ризик клімактеричного синдрому. Серед них проведуть анонімне анкетування, за результатами якого відберуть 6 тисяч жінок із найбільш загрозливими симптомами і підлікують. Синдром небезпечний онкологічними ускладненнями, проблемами із сердцем та погіршенням розумових здібностей.  

Оплата послуг для породіллі відбувається через благодійні внески або за страховими полісами, кажуть медики.

- В Конституції прописана стаття про бесплатну медицину в Україні. – кажуть лікарі.   -  Але де-факто бесплатно обслуговують лише декілька категорій громадян: багатодітній матері, соціально незахищені верстви населення (за наявності віддповідних довідок із соціальних служб), інваліди та ветерани АТО. Решта людей повинні оплачувати медичні послуги. Це реальність наших днів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:30 Причетному до організації вибухів у Тернополі повідомили про ще одну підозру 15:07 «Афілійований міні-EdCamp Ternopil»: що зібрало у 19 школі майже дві сотні освітян? 14:00 На Тернопільщині мотоцикліст врізався в кам'яну огорожу — є постраждалі 13:30 Патріотична організація «Центурія» проводить набір активної молоді Від читача 12:17 Пів мільйона грн компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців 13:00 На п’ятьох вулицях Тернополя триває поточний ремонт дорожнього покриття 12:33 Кременчанину, який торгував зброєю, повідомили підозру 12:00 На дорогах Тернопільщини вітер повалив понад 20 дерев 11:35 На Тернопільському ставі починається сезон водних прогулянок 11:15 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (новини компаній) 10:45 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов риби 10:10 На Оболоня пограбували жінку 09:50 Прямий маршрут Прага-Чоп: Укрзалізниця відкриває нові горизонти (на правах реклами) 09:30 «На щиті» повертається додому захисник Степан Шумило з Лановеччини 08:50 У Тернополі 28 березня на кількох вулицях тимчасово вимкнули електрику 08:00 Сьогодні, 28 березня: яке сьогодні свято та чим цей день запам’ятався в історії 22:00 На Тернопільщині — штормове попередження 21:00 Монастир на Тернопільщини визнали культурною спадщиною національного значення 20:00 Маленькі кременчани виготовили солодощі для захисників 19:00 У Тернополі відкриють виставку вишитих картин-стацій
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up