Чому не всім корисно фотографуватися з голубами: Уляна Супрун

Чому не всім корисно фотографуватися з голубами: Уляна Супрун

“Голуби — щурі, які можуть літати” — так часто називають цих птахів, які великими групами мешкають у міському просторі. 

Дійсно, як і багато інших птахів, голуби можуть переносити хвороби, небезпечні для людей з ослабленим імунітетом та алергіків, а отримати хворобу можна через повітря чи контакт із пташиним послідом. Але не все так страшно, як може здаватися на перший погляд. У цьому дописі про #ЗдоровеМісто розповідаємо докладно про хвороби, що можуть передаватися через птахів, та як можна захиститися, написала на своїй сторінці у соцмережі екс-керівник МОЗ Уляна Супрун.

Птахи та їхній послід можуть бути джерелом поширення близько 60 хвороб. Часто вони є лише резервуарами для грибків та патогенних мікроорганізмів. Натомість, самі птахи можуть не хворіти на ці хвороби та виглядати цілком здорово, і з першого погляду не становити жодної загрози здоров’ю людини.

Серед хвороб, які можуть передаватися людині:

Відео дня

▪ Гістоплазмоз — це респіраторне захворювання. Його може спричинити грибок, який росте в засохлому пташиному посліді. Людина може захворіти, вдихнувши повітря, в якому є спори цього грибка. Ознаки гістоплазмозу з’являться приблизно через 10 днів після первинного інфікування, та досить схожі на симптоми грипу.

Не всі можуть заразитися на цю хворобу, але наявність місця, де мешкають голуби (тобто там багато пташиного посліду) збільшує ризики захворіти – це може бути горище будинку. Особливо для немовлят, вагітних жінок та людей з імунодефіцитними станами. 

▪ Криптококоз — це грибкова інфекція, яку викликає грибок Cryptococcus neoformans. Він також поширений у пташиному посліді голубів. Особливо небезпечним є накопичення старого посліду птахів (на підвіконнях, дахах будинків, горищах) — вони можуть бути резервуаром, де грибок може зберігатися протягом двох років. Люди, що мають міцний імунітет, практично не чутливі до цього грибка. У людей зі слабким імунітетом він може спричини вкрай небезпечні наслідки для здоров’я. 

▪ Сальмонельоз — ще одна інфекційна хвороба, яка може передаватися від птахів до людини. Водночас, це одна з найпоширеніших хвороб серед цих птахів. Голуби є одними з переносників самої бактерії, вона також наявна і в їхньому посліді. Через пил, воду та послід сальмонела може потрапляти у повітря, вентиляційні шляхи чи воду, таким чином далі і до людини.

▪ Голуби можуть бути переносниками орнітозу, спричиненого Chlamydia psittaci, який також може передаватися людям через пил та наявність у ньому сухих часточок посліду птахів, а також з пір’яного пилу. Папуги та голуби серед інших птахів мають один з найвищих показників зараження збудником цієї хвороби. 

Це гостре респіраторне захворювання з інкубаційним періодом від 1 до 4 тижнів. Зазвичай, хвороба викликає симптоми схожі на грип (висока температура, головний біль, біль у м’язах). У разі складних випадків може спричинити пневмонію. Хвороба може мати серйозні ускладнення для людей літнього віку та людей з ослабленим імунітетом. 

▪ Пташиний послід та пір’я є джерелом алергенів. І в разі контакту можуть викликати такі симптоми як кашель, чхання, сльозовиділення та запаморочення. Пташині алергени можуть також посилювати чи провокувати симптоми у людей, хворих на астму. 

Як можна захиститися:

▪ Передусім, людям з ослабленим імунітетом (людям, які живуть з ВІЛ, чи проходять імуносупресію після трансплантації), дітям, вагітним та людям літнього віку, варто уникати будь-якого контакту з самими птахами, чи їхнім послідом. Люди, які працюють з птахами (на птахофермах чи зоомагазинах) також в зоні ризику.

▪ Якщо прибираєте місця, де може знаходитися пташиний послід, обов'язково використовуйте одноразовий захисний одяг, респіратор та рукавички.

▪ Ізолюйте у вашому будинку місця, де можуть оселитися голуби (горище, дах, підвіконня чи балкон).

▪ Не годуйте голубів, оминайте їхні скупчення та не фотографуйтеся з голубами на вулицях. Таку послугу часто пропонують в центрі столиці, особливо дітям. Утім, люди, що їх пропонують, не попереджують про потенційні ризики для здоров’я.

▪ У багатьох містах розробляють спеціальні дизайни будівель та міського простору, щоби уникнути скупчення голубів та їхнього посліду. Особливо, в громадських місцях. Це роблять не лише з естетичною метою, а й для захисту від поширення хвороб, які можуть переносити ці птахи.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:04 У поминальні дні не варто залишати на гробах паски і яйця. То що потрібно померлим, пояснюють священники 21:01 Віктор Павлік побував в рідній Теребовлі і поскаржився на... міст photo_camera 20:00 Теплиці, майонез і дитячий клуб: історії трьох бізнесів, які переїхали на Тернопільщину play_circle_filled photo_camera 19:30 24 квітня у мікрорайоні «Пронятин» не буде води Від читача 13:35 Українські поліцейські ліквідували шахрайський call-центр в Одесі, де громадян Чехії ошукали на 5,5 мільйонів гривень 19:03 Вісім років судиться з поліцією: тернополянин вимагає покарання для патрульних та компенсації photo_camera 18:06 Таксі у Тернополі: порівняли тарифи різних сервісів виклику авто photo_camera 17:20 У бучацькій школі діти били та цькували однолітків. Хто понесе відповідальність 16:40 Заснував сімейну майстерню дронів та допомагає ЗСУ: історія 21-річного тернополянина 16:05 Чи будуть в Україні додаткові вихідні на Великодні свята 15:28 Із 23 квітня тернополянам можуть вимикати світло у «пікові» години 14:55 Біля Тернополя зіштовхнулися автобус та бус: є постраждалі 14:40 У Тернополі віддали честь полеглому Героєві під час руху колони «На щиті» (ВІДЕО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera 14:15 Якою буде ціна на газ з 1 травня: є рішення «Нафтогазу» 13:36 Тернополянин зняв в оренду неіснуюче житло. Як дізнатись чи квартира, яку ви знайшли — реальна 12:56 Українські консульства в Польщі та інших країнах призупинили роботу з чоловіками мобілізаційного віку 12:22 У яких лікарнях Тернопільщини можна отримати допомогу при інсульті 11:43 На Гайовій та Сахарова ремонтують двори та тротуари. Пишіть в коментарях вулиці, де це необхідно також 11:05 Омбудсмен перевірить дитячу бібліотеку в Тернополі після конфлікту працівниці та переселенців 10:25 В Тернополі чоловік отримав два роки тюрми за те, що чинив опір патрульним
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up