Станом на 12 лютого 2020 року у світі зареєстровано 45 183 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19), з них 1116 летальні.
ВООЗ присвоїла офіційну назву новому захворюванню. Його назвали COVID -19, скорочення від «коронавірусна хвороба 2019 - coronavirus disease 2019», повідомляє пресслужба МОЗ України.
73,8% усіх випадків цього захворювання зафіксовано в одній провінції Китаю - Хубей. За межами Китаю зафіксовано 451 випадок у 24 країнах світу, 1 з них закінчився смертю пацієнта.
В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.
Нагадуємо, що в Кабінеті Міністрів України відбулося засідання урядового оперативного штабу під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. На засіданні було розглянуто епідемічну ситуацію та обговорено шляхи виконання Національного плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік.
На сайті Кабінету Міністрів України публіковано розпорядження від 03.02.2020 №93-р “Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV“.
Зазначене розпорядження КМУ:
встановлює режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту. Це дозволить мобілізувати сили та оцінити існуючі засоби реагування, вчасно поповнити резерв для забезпечення готовності на випадок виникнення епідемії;
встановлює тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду в Україні осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначенні Міністерством охорони здоров’я заклади;
затверджує Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік.
МОЗ України до мережі обласних лабораторних центрів та закладів охорони здоров'я були направлені алгоритми дій:
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що громадян України евакуюють з китайського Уханя, де стався спалах смертельного типу пневмонії Covid-19, вже найближчим часом за певних умов. Про це він розповів 12 лютого на брифінгу після засідання уряду.
За словами прем’єра, евакуація відбуватиметься таким чином, щоб не створити додаткових ризиків місцевому населенню.
«Як тільки ми будемо на 100% упевнені, що евакуація не завдасть ризику проникнення інфекції на територію України та поширення її тут, ми буквально миттєво проведемо всі необхідні евакуаційні дії. Це питання днів», – цитує слова прем’єра Українська правда.
Нагадаємо, що 5 лютого Центр громадського здоров’я МОЗ України отримав перші тест-системи для виявлення коронавірусу (2019-nCoV). Це комплект реагентів для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з метою визначення нового коронавірусу. Комплект складається з набору реагентів, кожен з яких міститься в окремій ємності визначеного об’єму.
Центр громадського здоров'я підготував відповіді на поширені питання про тест-системи:
Тест-система знаходиться у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Для дослідження зразки будуть направлятися саме в цю лабораторію.
Від моменту отримання зразка лабораторією в середньому необхідно 5-7 годин робочого часу для визначення результату.
Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, що відповідають епідеміологічному і клінічному визначенню хвороби, зазначених в рекомендаціях ВООЗ. Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо.
Отримана тест-система та реагенти розраховані на близько 30-ти досліджень, чого цілком достатньо до моменту отримання чергових реагентів. Також лабораторному діагностуванню на коронавірус підлягають лише випадки, які чітко підпадають під критерії ВООЗ як підозрілі.
Підготовку пацієнта до діагностики має забезпечити лікар. Усі лікарі отримали настанови та рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо ведення пацієнтів з підозрою на нову коронавірусну інфекцію. Також заклади охорони здоров’я отримали методичні рекомендації щодо забору зразків та транспортування до лабораторії.
Найпоширеніші запитання про новий коронавірус читайте тут.
Перш за все, коронавіруси -— це не один вірус, а велика родина вірусів. Всі вони викликають різні респіраторні захворювання: від звичайної застуди до пневмонії. Також коронавіруси є збудниками й більш серйозних хвороб:
1). Тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS CoV) — з'явився у Китаї у 2003 році.
2). Близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром (MERS CoV) — з'явився у Саудівській Аравії в 2012-му.
3). Новий коронавірус (2019n CoV) — з'явився у Китаї в 2019 році.
Спочатку коронавіруси циркулювали серед різних тварин, потім — поширилися серед людей. Наприклад, MERS CoV прийшов від верблюдів, а SARS CoV — від вівер (вид котів, що проживає в Південно-Східній Азії). Відомо, що новий коронавірус вперше людина підхопила на ринку морепродуктів та живих тварин у місті Ухань (Китай). Поки що невідомо, яка саме тварина є його носієм. Тривають дослідження щодо того, як саме 2019n CoV поширюється серед людей. Найвірогідніша версія на даний момент — інфікування відбувається повітряно-крапельним шляхом.
В Україні не зареєстровано жодного випадку коронавірусу. У всій цій ситуації головне — зберігати спокій та дотримуватися простих засобів профілактики.
Нагадаємо, про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань влада Китаю заявила наприкінці грудня 2019 року. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу - 2019 nCoV. Він передається від людини до людини, інкубаційний період триває від 2 до 12 діб. Всесвітня організація охорони здоров'я 30 січня оголосила надзвичайну ситуацію міжнародного значення у зв'язку з поширенням коронавірусу з Китаю. ВООЗ дала йому назву COVID-19.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер
Анонім
Андрій Павлович Холява reply Анонім
Коля reply Анонім
Правда