Міністр Супрун у Тернополі розповіла про реформи екстреної медичної допомоги

Міністр Супрун у Тернополі розповіла про реформи екстреної медичної допомоги

Коли створять національну систему екстреної медичної допомоги, на виклик зможе приїхати швидка навіть з іншої області, якщо вона буде знаходитися найближче до пацієнта

У Тернополі в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про майбутні реформи системи екстреної медичної допомоги, коли відвідала нову оперативно-диспетчерську службу.

  • Ми хочемо, щоб була єдина національна диспетчерська система екстреної медичної допомоги, - зазначила міністр. - Щоб на виклик приїхала найближча швидка, навіть якщо це є з іншої області. Така система може спрацювати так, бо автоматично показує, де знаходиться кожна бригада, і диспетчер буде бачити по цілій Україні, де буде найближча бригада до нашого пацієнта. Дуже важливо розташувати ці бригади так, щоб вони могли приїхати до 8-10 хвилин. Тернопіль стане прикладом і центром нової організації екстреної медичної допомоги. На базі Тернопільської області ми створюємо цілу національну систему.

Звертаючись до працівників швидкої міністр зазначила, що є дуже важливим, щоб люди мали підтримку влади, додаткове навчання, щоб вони мали усе необхідне в каретах, щоб могли надавати допомогу і щоб для них була підвищена зарплата. І це є можливим з підвищенням кваліфікації, зазначила міністр. Адже кожен курс, за її переконанням, надає більше зарплати.

Також того дня Уляна Супрун відвідала кафедру екстреної медицини медуніверситету, його симуляційний центр. Вона повідомила, що також в планах на наступний рік – організація навчання екстреної медичної допомоги на базі Тернопільського ТДМУ.

Відео дня

- Ми говорили про навчання екстреної медичної допомоги працівників всіх ланок – від водія швидкої до лікаря, який буде працювати у відділенні екстреної медицини в лікарні, - розповіла міністр. 

До слова в медуніверситеті вже 8 років в рамках угоди між навчальним закладом і центром надання екстреної медичної допомоги навчають лікарів швидкої, студентів, проводять переривчасті курси, конференції і змагання бригад швидкої.

- Ми єдині в Україні маємо таку можливість, що студенти їздять з бригадами швидкої на виклики – вони не тільки навчаються, а й стають помічниками бригадам швидкої - такого немає ніде в Україні, - зазначив завкурсом екстреної медичної допомоги ТДМУ Роман Ляхович

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти 09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled 22:00 Як у Тернополі з'явилися перші телефони: дивіться відео! play_circle_filled 21:01 200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up