Найважливіший чинник, який викликає переродження родимок чи виникнення меланоми самостійної і немеленомних раків шкіри – це ультрафіолет.
- Часи, коли вважалося, що ультрафіолет додає краси і здоров'я, минають, - наголошує зазначила завідуюча диспансерним відділенням обласного шкірвендиспансеру, кандидат меднаук Тетяна Шкробот. - На сьогодні доведено, що під дією ультрафіолету відбуваються мутації ДНК, причому це сприяє не лише утворенню новоутворів на шкірі, але й розвитку онкопроцесів в організмі.
Пацієнтам із родимками медики пояснюють, що перебувати на сонці в нашій широті з 11 до 15 годин категорично не можна. Діти до 3 років не мають знаходитися під прямими сонячними променями. А при появі будь-яких сумнівних пігментних новоутворів, які збільшуються в розмірах, в яких змінюється поверхня, змінюється концентрація пігмента, варто одразу звернутися на огляд до дерматоонколога.
- Багато людей думають про негативний вплив сонця лише тоді, коли йдуть на відпочинок, а це є помилкове твердження, - наголошує онкодерматолог Віталій Глушок. - Коли ми йдемо на роботу, йдемо по вулиці, чи працюємо на городі, також треба захищатися від сонця. Найбільша активність сонця з 10 до 16 години. В такий час рекомендуємо бути в тіні або максимально захищати себе одягом, сонцезахисними окулярами, кремами. До речі, родимки можна захищати сонцезахисними кремами. Це допомагає вберегти їх від надмірного впливу ультрафіолету.
До речі, шкідливим є не лише природне сонце. Штучні промені не менш небезпечні для тих, хто має родимки. Тож солярій не рекомендується відвідувати без попередньої консультації з лікарем.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер
Астахова Інна
Астахова Інна