Що робити, коли голова "розколюється"

Що робити, коли голова "розколюється"

Завжди є причина, чому розболілася голова. Людина може зголодніти, перевтомитися, надміру попрацювати за комп'ютером. Проте за головним болем може ховатися навіть менінгіт чи пухлина.

Голова не може боліти просто так, наголошують невропатологи. І категорично відмовляються радити якусь одну відносно безпечну таблетку від головного болю в разі, коли вона сильно розболілася. І, перш ніж купляти собі знеболююче, радять як мінімум поміряти тиск. А найкраще — проконсультуватися з лікарем і навіть пройти УЗД судин головного мозку чи рентген.

— Особливо людину має насторожити, якщо голова болить часто, різко, сильно. От недавно до нас потрапив 40-річний чоловік, бо його третій день боліла голова. Знеболюючі, які він сам приймав, не допомагали, — коментує невропатолог інсультного відділення психоневрологічної лікарні Наталія Петрокушин. — Чоловік казав, що робив зарядку і раптом почала сильно боліти голова. Була підозра і на крововилив, і на пухлину. Хворому зробили узд судин головного мозку, рентген шийного відділу хребта і побачили защемлення нерва, зазначила лікар. Тоді вже призначили потрібні знеболюючі і протизапальні ліки. І чоловік тепер здоровий.

Замість таблетки — чай і прогулянка

— Завжди є причина, чому розболілася голова, — наголошує завінсультним відділенням Світлана Стоян. — Людина може зголодніти, перевтомитися, надміру попрацювати за комп’ютером. Тут навіть таблеток не потрібно — достатньо поїсти, відпочити, піти на свіже повітря вгрітися на дивані чи випити заспокійливого чаю.

Відео дня

Наприклад, в холодну пору року багато людей скаржаться на головний біль, каже невропатолог. Чимало людей ходять взимку без шапок, судини на холоді спазмуються, тому й болить голова. Також легко заробити менінгіт, вибігши на вулицю з мокрою головою.

За словами Світлани Стоян, є сотні серйозних проблем, при яких болить голова, починаючи від грипу і застуди і закінчуючи менінгітом чи пухлиною. І просто піти в аптеку і попросити “щось від голови” — це безграмотно. Тим більше, що провізор не відповідає за здоров’я людини, відпустивши йому ліки, налогошує невропатолог.

— Приймати на всі випадки життя анальгін, бо він знімає біль неможна, — каже лікар. — Кожен зі знеболюючих препаратів має якусь одну головну дію, а дві чи три інші — вже похідні. Наприклад, аспірин в першу чергу знімає жар і розріджує кров, і вже як наслідок знімає біль. Парацетамол в першу чергу є протизапальним засобом, а вже потім знеболювальним. Запалення теж є різного характеру, тому лише лікар має встановити, чи людині більше потрібен ібупрофен чи диклофенак, чи парацетамол.

Нема одної універсальної таблетки. До того ж, дія різних засобів залежить від дози. Коли болить голова в її пацієнтів чи рідних, як каже Світлана Стоян, вона завжди аналізує, що ж є причиною, поміряє тиск. Якщо низький тиск, то радить анальгетик з кофеїном, якщо погано від зміни погоди, то анальгетик з спазмолітиком. Навіть на перший погляд банальне знеболювальне треба приймати після консультації чи обстеження в лікаря.

— Це ще, як кажуть мінімум, коли в людини голова болить через грип чи застуду, чи зміну погоди, — зазначає пані Стоян. — На гіпертонію зараз хворіють не тільки літні люди, дуже багато випрадків є навіть серед молодих. А знявши біль на кілька годин проблема високого тиску залишається. Тут треба впливати на причину, а не відбиватися знеболювальними.

А скільки алергій буває від банального аспірину. Лікар-невропатолог Наталія Петрокушин пригадала випадок, коли в одного її пацієнта була алергія на парацетамол. Він попросив в аптеці щось інше, взяв "Флюколд" і чоловік вкрився такими червоними плямами, що спочатку не могли зрозуміти від чого. І лише коли він сказав, які таблетки прийняв, то з'ясувалося, що до їх складу входив парацетамол.

Що робити, коли немає лікаря

Якщо людина знає, що не має якихось особливих застережень до ліків, то разово без консультації лікаря, можна приймати аспірин чи налгезин, коли голова болить від високої температури та інтоксикації при грипі чи застуді, парацетамол можна прийняти, коли температура тримається вище 39 градусів, зазначила Наталія Петрокушин.

Диклофенак можна разово прийняти, коли болі пов’язані з остеохондрозом чи людину продуло.

Знеболююче з кофеїном допоможе, коли головний біль пов’язаний з пониженням тиску, а з спазмолітиком — коли голова болить при зміні погоди.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • Наталя Заболотна

    Болить голова зверху і в лобовій частині , непроходить.
  • ната ната

    Болить права частина голови
  • тарас

    50 гр коняку
  • Tetiana Pankiv

    ГОЛОВУ провіяло в машині, болить дуже. Що робити, якщо нема поблизу лікаря

    778 reply Tetiana Pankiv

    Вам допоможе хороший секс !

keyboard_arrow_up