Хто в Тернополі вилікує зуб у неділю

Хворий зуб тернополянка Ірина (прізвище редакції відоме – прим. ред.) лікувала цілий тиждень – їй вийняли пломбу, чистили канали, призначили антибіотики і полоскання. Зуб хотіли врятувати. Посеред тижня жінка відвідала стоматкабінет ще раз — для контрольного огляду. Хвору нічого не турбувало. Черговий візит до лікаря припадав на наступний понеділок.
– У неділю вранці прокинулася і побачила, що в мене набрякла щока, а зуб, який я лікувала весь тиждень, дуже болів. Тож вирішила, що його треба терміново вирвати, – розповідає жінка. – Ціла ніч минула на таблетках, тому ще добу чекати не могла. В Інтернеті знайшла адресу екстреної стоматдопомоги – кабінет “Допомога” на Шпитальній, 4, де стоматологічну допомогу надають у вихідні і свята. О 8.30 я вже була там.
Проте медичний працівник на другому поверсі повідомила, що ця стоматологія тепер розміщена у сусідньому будинку, але вона змінила свій статус, і вже не є цілодобовою. Кабінет “Допомога” у будівлі навпроти в неділю був зачинений – у вихідні він не працює. Ірина пішла в державну стоматполіклініку біля Старого парку. Там було зачинено. Тернополянка зателефонувала на 103.
– Мені сказали, що цілодобової стоматологічної допомоги в Тернополі вже немає, – розповідає жінка. – А приватно порадили звернутися до лікаря, який працює на “Новому Світі” в одному з гуртожитків медуніверситету. Мовляв, його на місці може не бути, але на дверях є його номер, тож можна викликати.
На вулиці Чехова Ірина не знайшла ані гуртожитку, ані обіцяного лікаря. Тоді вирішила шукати приватні кабінети у Центрі. На вул. Родини Барвінських, на дверях одного зі стоматкабінетів побачила номер телефону стоматолога. Але лікар сказав, що він у районі і в Тернополі буде з обіду. Якщо несила терпіти, порадив жінці звернутися в обласну лікарню, у відділення щелепно-лицьової хірургії. Мовляв, черговий лікар там обов’язково допоможе.
– Прийшла лікар, оглянула мене і сказала, що вона “не по зубах”, – пригадує Ірина. – Порадила чекати наступного ранку і йти до свого стоматолога, який лікував той зуб.
Але ще добу жінка чекати не могла. Ще раз зайшла в Інтертет у пошуках клініки і побачила, що на вул. Стецька працює Тернопільська філія Київського стоматцентру. В неділю вони приймають до 14.00. Зателефонувала туди і з’ясувала, що вирвати зуб коштує 150 грн.
– Я готова була заплатити будь-які гроші, аби позбутися того болю, – каже Ірина. – Мені дивно, що у місті є стільки приватних кабінетів, а в неділю ніхто не допоможе. Швидка таких послуг не надає, а приватників ще треба пошукати. А що робити людині, яка не може заплатити 150 гривень за те, щоб вирвати зуб, чи не змогла знайти приватну клініку? Що робити, коли біль нестерпний?
Як з’ясувалося, державна стоматполіклініка обслуговує пацієнтів з понеділка до п’ятниці з 8 до 21.30, у суботу – з 9 до 14.30, неділя тут - вихідний. Серед приватних стоматологів, номери яких зазначені в довідці «109.te.ua», ми знайшли вісім клінік, які працюють у вихідні, переважно у суботу. У неділю діє лише центр на вул. Стецька. В екстрених випадках можна викликати лікаря і в стоматології на вул. Глибокій. Швидка, як з’ясувалося, може лише знеболити чи завезти в обласну лікарню.
– Швидка не займається стоматологічною допомогою, – каже директор "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Михайло Джус. – Швидка займається аваріями, інфарктами, кровотечами, а стоматологічну допомогу повинні надавати на рівні державної стоматології. Лікарі швидкої можуть дати знеболювальне, можуть завезти у стоматологічне відділення обласної лікарні. Там викликають стоматолога, який відкриє флюс. Або ж за пацієнтом спостерігають до понеділка, а тоді проводять лікування. Кабінет, який раніше цілодобово працював на Шпитальній, – був приватним. Він просто не вижив – була велика плата за оренду, комунальні послуги, тому його закрили. Колись у кабінеті на швидкій працювало сім лікарів. Кабінет, який з’явився навпроти швидкої, – звичайний приватний, там працює один лікар. У місті є приблизно 70 стоматкабінетів, окремі з них працюють у суботу до обіду. Але приватник працює за своїм графіком, його не змусиш працювати у неділю.
Коментар
Олександр КУХАРЧУК, головний лікар Тернопільської комунальної стоматполіклініки:
– Стоматологічна поліклініка працює з понеділка до п’ятниці з 8.00 до 21.30, а в суботу – з 9.00 до 14.30. Ми є однією такою поліклінічною установою в області, що має стільки годин роботи. Щодоби працюємо впродовж 13 годин. Ми вивчали питання доцільності роботи у вихідні: ні медичної, ні економічної доцільності в цьому немає. Для терапевтичного лікування немає необхідності тримати лікаря ще й у неділю. Усі травми, вивихи, запалення по швидкій у вихідні лікують в обласній лікарні, у відділенні щелепно-лицьової хірургії. Ми повинні виховувати культуру пацієнтів, щоб вони раз на півроку відвідували стоматолога, а якщо з зубом є проблема, вирішували її впродовж тижня, а не чекали до вихідних.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Читач72На масиві Дружба в лікарні і поліклініці взагалі відсутній стоматолог, сімейний лікар не дає направлення електронне для лікування у стоматолога державного пацієнту з пенсією 2700 грн. Досі не призупинено корупцію і побори а стоматологи державні з наданням безкоштовної медичної допомоги відсутні, в приватника хочуть за одну пломбу 800-1400 грн, а якщо на одному зубі дві пломби то ще стільки.Чому протягом 30 років не створено страхову медицину.Головні лікарі не потрібні бо вони є організаторами корупції і поборів в лікарнях. в Великих Бірках закрили лікарню, аптеку, швидку допомогу.Працюють лишень сільрада і голови бари і магазини.А величезна кількість немічних, хворих, пенсіонерів приречені на хвороби без медичної допомоги, без аптеки.Бари селищного голови в якого космічна зарплата відвідують багаті з усієї округи. Таке враження що влада забула про народ
-
Dmytro🤡🤡🤡 Досі й без змін. І це якось неадекватно. Багато людей працюють або навчаються в будні дні. Також із зубами/яснами можуть виникнути проблеми навіть у неділю. Тоді треба буде чекати до понеділка, де простояти до обіду, прогулявши роботу/навчання, де можуть звільнити/відрахувати/надати догану за прогул, а також заплатити тисячі грн.
-
АнонімХа-ха! Оце пан Кухарчук сказав! Треба виховувати культуру пацієнтів?? Лікар, який лікував жінці зуб впродовж тижня повинен був дати пацієнтці свій телефон, адже прекрасно знав що з зубом можуть бути проблеми. Це його обов'язок допомогти своїй пацієнтці в неділю.
-
ОлегОце логіка в головного лікаря комунальної стоматології. Каже: треба вчасно лікувати зуби. Жінка ж в статті розказує що зуб почав боліти і спух після лікування в стоматолога напередодні. Невже важко залишати в такій великій клініці 1 чергового лікаря у вихідні дні. Не потрібно щоб працювала ціла поліклініка достатньо одного лікаря.