Лікарів відзначать "Орденом Святого Пантелеймона". Приймають кандидатури

  • Кращого лікаря, медичну сестру, науковця, благодійника, громадського діяча чи священика відзначать «Орденом Святого Пантелеймона» — найвищою нагородою за гуманність і милосердя в Україні.
  • Відбір кандидатів в областях триває до 1 червня.
  • Візнака предбачає орден і матеріальну нагороду. 
Лікарів відзначать "Орденом Святого Пантелеймона". Приймають кандидатури
Голова Тернопільського осередку «Українська Ліга сприяння рзвитку паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Паламарчук каже, що претендентами на здобуття нагороди можуть бути лікарі, медичні сестри, медики-винахідники, благодійники, священики, громадські діячі.

— Всеукраїнську відзнаку ініціювала громадська організація «Українська Ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги», щоб підняти престиж професії лікаря, медичного працівника, — розповідає голова її Тернопільського осередку Андрій Паламарчук. — Важливими є не лише професійні якості претендента, а й милосердя і гуманність. Ми впевнені, що в нашій області такі представники є, і треба, щоб їх знала країна. Відомо, що головна державна нагорода в медицині – це "Заслужений лікар України". А мета цієї нагороди інша — щоб ініціатива йшла від громадськості і професійної спільноти. Їі мета – підняти знизу можливо не завжди належно оцінинених працівників медицини.

Як підкреслив пан Паламарчук, відзнака за гуманізм і милосердя — народна відзнака. Трудові колективи, лікарські асоціації, пацієнтські громадські організації, які працюють в сфері охорони здоров’я, можуть подавали своїх претендентів для відбору регіональною експертною радою.

Кожна область вибирає лише п’ять представників – по одному в номінаціях «Кращий лікар», «Кращий медик», «Новатор охорони здоров’я», «Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я», «Служіння суспільству». У підсумку — нагородять лише п'ятьох в Україні.

— В обласну експертну раду увійшли лікарі, представники медуніверситету, управління охорони здоров’я, церков, медіа, — продовжує пан Паламарчук. —  Колективи уже можуть подавати на електронну адресу регіональної експертної ради резюме кандидата і рекомендації, не менше трьох на вибір – від колективу, колег, асоціацій, керівництва чи пацієнтів.

Критерії, яким має відповідати кандидат – це духовність і порядність, гуманізм і милосердя, патріотизм і дотримання верховенства права, активність та ініціативність, практичний досвід, досягнення, повага серед колег та пацієнтів,  відданість справі, професійний і особистий саморозвиток.

Кандидатів відбирає спочатку регіональна, потім - національна експертні ради, а завершує відбір Поважна рада, куди увійшли відомі в країні релігійні діячі, політики, академіки – знані в успільстві люди.

— Цього року терміни для відбору кандидатів є дуже стислими - за місяць треба зібрати кандидатури від області. А щоб відібрати кращих для нагродження наступного року, їх почнуть відбирати ще з жовтня цього року, - кажуть організатори.

До слова, відзнаку Святого Пантелеймона запровадив ще в 2009 році колишній міністр охорони здоров’я Василь Князевич як заохочувальну нагороду в галузі медицини. Загалом нагородили близько 20 людей. Тернополян серед них немає. Потім на деякий час відзнаку призупинили. А минулого року Ліга паліативної допомоги, яку очолює Василь Князевич, вирішила відновити відзначати громадськістю кращих в галузі медицини.

 

Довідка

Інформацію про номінантів можна надсилати до 1 червня на електронну скриньку регіональної експертної ради panteleimon.ternopil@gmail.com.

3-18 червня — регіональний відбір кандидатів.

20 червня-10 липня — відбір кандидатів національною експертною радою.

10 липня – оголошення кандидатів.

2-8 серпня — остаточний відбір переможців Поважною радою конкурсу.

9 серпня — урочисте нагродження в Києві.

Додаткова інформація щодо процедури відбору та нагородження

за тел 044-482-36-75, 097-301-30-34

Коментарі (0)

Ви не авторизовані

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook