Медики пояснили, чому важко мати справу з депресією і порадили кілька кроків, які можуть допомогти

Зробити перший крок завжди найважче. Але, наприклад, піти на прогулянку чи встати та потанцювати під улюблену музику — це те, що ви можете зробити прямо зараз.
— Мати справу з депресією важко — вона висмоктує з вас сили, енергію, радість. Речі які вам потрібно робити, щоб почуватись краще — ви робити не в змозі, адже вони здаються неможливими та надскладними, — зазначають на сторінці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
В цьому і є пастка: речі, що мають допомогти — найважче зробити. Та є різниця між "важко" та "неможливо". В вас більше контролю над ситуацією, ніж вам здається, секрет в тому, щоб починати з малого, а вже потім братись до складнішого. Можливо енергії у вас і мало, та якщо зібратись з силами та підключити всі "ресурси", що залишились, можна завжди знайти достатньо щоб вийти з дому на 5 хв пройтись, або взяти телефон щоб подзвонити комусь поспілкуватись.
Зробити перший крок завжди найважче. Але, наприклад, піти на прогулянку чи встати та потанцювати під улюблену музику — це те, що ви можете зробити прямо зараз. Це може підвищити ваш настрій та енергію на декілька годин, а цього достатньо, щоб взятись за другий крок до покращення, наприклад, приготування улюбленої страви, або домовитись про зустріч зі старим другом. Роблячи наступні маленькі, але позитивні кроки день у день, ви зможете розвіяти важкий туман депресії і знову відчути себе щасливішими, здоровішими та наповненими надією.
Залишайтесь на зв'язку
Під час депресії нам властиво відгороджуватись від зовнішнього світу та замикатись в собі. Ви можете відчути себе занадто виснаженим, щоб говорити, соромитись своєї ситуації або винуватити себе у тому, що нехтуєте певними відносинами. Але це говорить депресія всередині вас. Вибір залишатись на зв’язку з іншими людьми та брати участь у соціальних заходах, може покращити ваш настрій та змінити світогляд.
Підтримка відіграє важливу роль у подоланні депресії. Самотужки може бути важко зберегти здорову перспективу на речі та підтримувати зусилля, необхідні для подолання депресії.
Як знайти підтримку при депресії
Шукайте її в людях, біля яких ви почуваєтесь комфортно та захищено. Не потрібно, щоб це був хтось, хто може вас виправити - вистачить і хорошого слухача, що буде слухати не перебиваючи та не осуджуючи.
Старайтесь зустрічатись особисто. Телефонні дзвінки, повідомлення, соцмережі - це все добре, щоб підтримувати зв'язок, але вони не замінять розмови сам-на-сам.
Спробуйте брати участь у соціальних заходах, навіть якщо у вас немає настрою на це. Часто, коли у вас депресія, вам зручніше пересидіти її в своїй мушлі, але, перебуваючи поруч з іншими людьми, ви будете відчувати себе менш пригнічено.
Підтримуйте короткі розмови
Чи то касир чи інша людина, що вийшла вигуляти собаку, якою б дурницею це не здавалось та це досвід з новими людьми: зосередьте увагу на них, поцікавтесь їхнім життям.
Знайдіть способи для підтримки інших. Приємно отримувати підтримку, але дослідження показують, що для вашої психіки ще приємніше її надавати. Тож знайдіть способи - і великі, і малі - допомогти іншим: побудьте волонтером, вислухайте друга, зробіть щось приємне для когось.
Заведіть домашню тваринку та доглядайте за нею. Хоча ніщо не може замінити людський контакт, домашні тварини можуть принести радість і товариство у ваше життя і допомогти вам відчути себе менш ізольовано. Догляд за домашнім улюбленцем також може вивести вас із замкнутості і дати відчуття необхідності - і те і те є потужними антидотами проти депресії.
Вступити до групи підтримки при депресії. Перебування з іншими людьми, що мають справу з депресією, може знизити ваше почуття ізоляції. Також ви можете підбадьорювати один одного, давати і отримувати поради про те, як впоратися, і ділитися своїм досвідом.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.