На Тернопільщині можуть створити чотири госпітальні округи

На Тернопільщині можуть створити чотири госпітальні округи

У межах Бережанського, Кременецького, Тернопільського і Чортківського районів можуть створити госпітальні округи на Тернопільщині, повідомив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук під час наради з головами об’єднаних територіальних громад.

«Вже у березні планується запровадження електронного реєстру пацієнтів. Наразі вирішується питання програмного забезпечення, відтак перед головами адміністрацій та керівниками об’єднаних територіальних громад стоїть завдання забезпечити комп’ютерами та доступом до мережі Інтернет всіх без винятку сімейних лікарів. На території області їх налічується 555. Стовідсотково забезпечені фахівці у Заліщицькому районі та місті Тернополі», — зазначив Володимир Богайчук.

До процесу вдосконалення медичних послуг, яке можливе лише за умови реформування, повинні активно долучатися органи місцевого самоврядування й територіальні громади, також переконаний голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

«Гарантую, шо кошти, зекономлені на видатках, всі до копійки будуть спрямовані на придбання медикаментів та сучасного медичного обладнання для лікарень, — наголосив Степан Барна. — А медичні фахівці, насамперед, повинні ставити собі за мету досягнення високого результату щодо надання медичних послуг професійного рівня».

Районні лікарні працюватимуть й надалі, їх не закриватимуть, зазначив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА. У кожному госпітальному окрузі діятимуть реабілітаційна лікарня і хоспіс. Також будуть створені госпітальні ради, до складу яких увійдуть й представники об’єднаних територіальних громад.
«На рівні первинної допомоги держава гарантуватиме не лише безкоштовне забезпечення медикаментами, а й обладнання у медичні установи. Безкоштовні ліки отримуватимуть жителі області, які страждають на серцево-судинні захворювання, хворіють на бронхіальну астму та цукровий діабет», — зазначає Володимир Богайчук.
З квітня запроваджуватиметься система надання медичних послуг на основі угоди між лікарем і пацієнтом. Також відбудеться створення Національної служби здоров’я, що матиме свого представника на регіональному рівні та виконуватиме функцію розрахунку за медичну послугу, повідомляє прес-служба ОДА.

«Згідно реформи охорони здоров’я в Україні, тепер кожен пацієнт повинен сам, у визначений термін прийти у медичний заклад на обстеження. Натомість з боку лікаря очікується якісна діагностика та призначення ефективного лікування. Професійні лікарі отримуватимуть високу заробітну плату, що є мотивацією для підвищення фахового рівня», — підсумовує Володимир Богайчук, .

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Denys Kuznetsov
    Які проекти міжнародної  допомоги сприяють децентралізації у вашій області можна дізнатися тут

    http://donors.decentralization.gov.ua/
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:00 790 тисяч гривень на човен для захисників: тернопільська волонтерка збирає кошти для військових 18:00 Станьте донором крові в пам'ять про бойового медика Дмитра Хоми «Фантома» 17:00 Кричала посеред поля: за сприяння редакції допомогли маленькій козулі із Зарубинців 16:07 Суха трава горить у парку «Сопільче» Від читача 15:48 Підтримаймо петицію про присвоєння Денису Диванюку звання Героя України (посмертно) 15:00 Який вигляд мають нові тролейбуси, що курсуватимуть Тернополем: перші п'ять уже прибули до міста photo_camera 14:05 П’яний виїхав на зустрічну і ледь не вбив знайомого. Як покарав водія суд 13:00 Трудові мігранти з Індії: скільки їх зараз на Тернопільщині та чи є масовий наплив 12:00 «Я буду сумувати за тобою, школо»: у Тернополі другий день лунають останні дзвоники play_circle_filled photo_camera 11:00 Колишній чиновник Держпродспоживслужби з Тернопільщини відповідатиме за неподані декларації 10:01 На усіх АЗС з 1 липня бензин буде розбавлений спиртом: які ще зміни варто чекати 09:00 Війна забрала життя Героя з Кременеччини Володимира Котовича 22:00 Відійшов у вічність лікар акушер-гінеколог з Бережан Юрій Чучман 21:00 До 450 грн у третій платіжці за газ: які будинки Тернополя перевірятимуть та що варто знати мешканцям 20:00 Смачне м’яско і ковбаска — у «М’ясні витребеньки»: від виробництва до вашого столу play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up