На Тернопільщині затвердили план дій у разі спалаху кору. Перші випадки вже є

На Тернопільщині затвердили план дій у разі спалаху кору. Перші випадки вже є
  • Основним питанням засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій стала розробка плану дій у разі спалаху епідемії кору.
  • У цьому році вже зареєстровано 3 випадки захворюваності на кір серед дітей у Чорткові.
  • Чим небезпечна ця хвороба і як її уникнути?

Комісія вирішувала план дій у разі спалаху кору на Тернопільщині

Головна державна санітарна лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук наголосила, що ситуація із захворюваності на кір в області кваліфікується як нестійка. А за умов впливу певних чинників та факторів ризику, може набрати ознак епідемії.

У зв'язку з цим, регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській ОВА вирішила:

Відео дня
  • провести верифікацію (перевірку) дітей віком до 5 років для визначення відсотка не щеплених серед них;
  • забезпечити своєчасний збір лабораторних зразків від усіх випадків підозри на кір, краснуху;
  • визначити кількість наявних ліжок для хворих на кір, краснуху, зокрема, для дітей і дорослих в районних, обласних стаціонарних закладах;
  • перевірити статус вакцинації проти кору, краснухи медичного персоналу та вторинної ланки.

Що таке кір?

Кір – небезпечне дуже заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа, теж захворіють, якщо вони не були щеплені. Вона несе важкі ускладнення, серед яких: енцефаліт, пневмонія, багато випадків закінчується летально.

Передавання інфекції

Вірус кору поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів. Він лишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин Інфікована людина може передавати вірус ще за чотири дні до і за чотири дні після появи у неї висипу.

Симптоми:

  • першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури приблизно через 10-12 днів після інфікування, яке триває 4–7 днів;
  • нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча;
  • дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.
  • за кілька днів з’являється висип – спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами. Висип тримається 5–6 днів і потім зникає. У середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.

За перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря!

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років:

  • запалення середнього вуха (отит),
  • запалення дихальних шляхів (бронхіт),
  • пневмонія,
  •  діарея,
  • енцефаліт.
  • недуга може призвести навіть до смерті.

Захворювання на кір під час вагітності також загрожує здоров’ю жінок – від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня).

Профілактика

Спеціального лікування від кору нема. Найкращий захист – вакцинація. В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина має отримати дві дози КПК-вакцини.

Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до Календаря профілактичних щеплень, зверніться по консультацію до лікаря.

Відмовившись від вакцинації, ви ризикуєте здоров’ям і життям своєї дитини.

Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей відповідно до термінів Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоби рівень вакцинації досягав 95–98%.

А як ви ставитесь до щеплень? Чи вакцинуєте своїх дітей за календарем? Пишіть нам свої думки у коментарях.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що на Тернопільщині вперше за 5 років троє дітей у Чорткові захворіли на кір. Наші журналісти розбирались, як захиститись від підступної хвороби і чи готові у Тернополі вакцинувати від кору дітей з 5 років.

 

Читайте також:

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Любава Головінська

    Ух-ти, недаремно пригнали 59 автобусів з вакцинами! Війна війною, а дибілізацію ніхто не відміняв! Ви ж скачіть далі під церквами, може пупці повискакуєте, то ще скажуть, що пандемія пупкових гриж. Нова причина для вколювання!

    Наталя Чайка reply Любава Головінська

    Любава Головінська вакцинами від чого?
  • Сергій Лотоцький

    Медикам це тільки на руку....діагнозу вони не поставлять точного....а намалювати можуть
  • Поліна Дайнега

    Був ковід, а тепер і це вилізло. От тільки цього нам не вистачало😳

keyboard_arrow_up