На Тернопільщині стали менше народжувати

Кількість жінок, які можуть народжувати, на Тернопільщині зменшується, відповідно в області менше народжується дітей. Про це, зокрема, йшлося на прес-конференції, де були присутні лікарі-експерти гінекологи, репродуктологи, науковці, керівники структур, відповідальних за його збереження.

На Тернопільщині стали менше народжувати

На покращення репродуктивного здоров’я населення в області виділяють суттєві кошти, зазначила заступник начальника управління здоров'я ТОДА Тетяна Скарлош.

- У 2015 році завершила дію державна програма "Репродуктивне здоров'я населення", але в області 8 грудня 2017 року за рішенням 7-ї сесії облради затвердили обласну програма "Здоров’я населення Тернопілля 2017-2021" , - підкреслила Тетяна Скарлош. – Пріорітетним напрямком в ній є збереження репродуктивного здоров'я, планування сім'ї.

У першому кварталі 2018 року з обласного бюджету виділили 500 тисяч грн для закупівлі препарату для надання допомоги при розладі дихання новонароджених, а також 200 тисяч грн для закупівлі медикаментів для профілактики кровотеч у породіль. Ці кошти отримав обласний перинатальний центр.

Програмою передбачена закупівля витратних матеріалів для акушерських стаціонарів, препаратів для невідкладної допомоги, лікування дихальних розладів новонароджених, важких форм анемії, контрацептивів для жінок з важкою екстрагенітальною патологією, тест-систем для обстеження на TORCH-інфекції.

У рамках формування нових госпітальних округів в області розвиватимуть мережу перинатальних центрів. У Тернополі діє обласний перинатальний центр, перинатальний центр 2-го рівня – у міській лікарні №2. Зараз в області працюють над створенням такого центру на базі Чортківської районної лікарні. Також при формуванні медичного простору планують створити такий самий центр на базі Кременецької центральної районної лікарні.

Щодо оцінки демографічної ситуації в області, то вона не покращується. За перший квартал цього року народилося на 292 дитини менше, ніж за аналогічний період у минулому році. Кількість жінок дітородного віку зменшується.

  • Жінки, які досягли дітородного віку, народжені в 90-і роки, а тоді був значний спад народжуваності, тому чекати великої кількості жінок, які можуть народжувати, не доводиться, - зазначила пані Скарлош. – Крім того, 2\3 сімей в Україні народжують по одній дитині.

Півтори тисячі подружніх пар на Тернопільщині страждають на безпліддя

Збереження репродуктивного здоров’я - це насамперед запобігання небажаній вагітності, хворобам, що передаються статевим шляхом та ВІЛ-інфекції, наголосив експерт акушер-гінеколог УОЗ ТОДА Олексій Федченко.

Кожна жінка, кожна подружня пара може отримати безкоштовно на засадах дружнього підходу консультацію в кабінетах планування сім’ї, в жіночих консультаціях з усіх питань, що стосуються планування сім’ї і збереження репродуктивного здоров’я.

- На жаль, існує замкнене коло: якщо хвора дівчинка, то хвора дівчина, жінка, вагітна, ускладення в перебігу вагітності і пологів і народжується досить часто хвора новонароджена дитина, - наголошує пан Федченко. - Наше завдання – розірвати це коло, на кожному етапі ми повинні мати вплив. Насамперед усі повинні знати, що потрібно відповідально ставитися до збереження свого здоров’я. Від відповідального ставлення залежить велика частка профілактики небажаних негативних впливів ускладень.

В області стан репродуктивного здоров’я є таким, який потребує покращення, зазначив пан Федченко.

- На обліку в обласному перинатальнму центрі є 4250 жінок з важкими екстрагенітальними захворюваннями, при яких виношування вагітності протипоказане через загрозу для їхнього здоров’я чи життя. Ці пацієнтки забезпечуються безкоштовними контрацептивами з метою профілактики небажаної вагітності.

В області на обліку майже 1,5 тисячі подружніх пар, які страждають на безпліддя і потребують консультативної допомоги, діагностичного лікування. Для цього теж є програми допомоги.

У нас на обліку біля 10 тисяч багатодітних мам, які потребують застосування контрацептивів. 93,5% з них забезпечені контрацептивами.

Важливим є преконцепційне консультування, тобто обстеження напередодні планування вагітності, вчасна діагностика і лікування секстрансмісійних захворвань. Адже на фоні недіагностованої, нелікованої інфекції перебіг вагітності буває патологічним і веде до ускладнень, включаючи невиношування вагітності, передчасних пологів, а потім є інфекції у новонароджених. Для цього треба вчасно проходити консультування, обстеження і лікування в жіночих консультаціях, кабінетах планування сім’ї. Для цього є і мережа клінік, дружніх до молоді. Такий кабінет працює і в перинатальному центрі, обласному шкірвендиспансері, обласному центрі профілактики СНІДу, обласному наркодиспансері.

За рік - 2,5 тисяч пологів

На протязі останніх років в обласному перинатальному центрі народжується кожна четверта дитина області, зазначив головний лікар перинатального центру «Мати і дитина» Віктор Куценко. 

- За рік ми приймаємо 2,5 тисяч пологів. Скоро кожна третя дитина буде народжуватися у нас, - зазначив головний лікар закладу. – Але важливо не те, що ми забезпечуємо цю кількість пологів, а те, що ми в себе концетруємо усіх жінок з проблемами вагітності, акушерською чи екстрагенітальною патологією. 70% всіх передчасних пологів вдбувається в перинатальному центрі. Тільки на наші базі створена система надання повноцінної допомоги таким жінкам і новонародженим дітям. Для цього є дев'ять індивідуальних пологових залів, два сімейних пологових зали. У відділеннях патології вагітних  та екстрагенітальної патології таких вагітних готують до пологів. У перинатальному центрі висока питома вага дітей, які мають відхилення в здоров’ї, тому на нашій базі є відділення інтенсивної терапії новонароджених, де можемо надати всю медичну допомогу таким дітям. Це дозволяє збільшити кількість дітей, які виживають після пологів, і зменшити їх інвалідизацію. 

Довідка

Служба планування сім’ї і збереження репродуктивного здоров’я започаткована в області в 1997 році. Її координатором є консультативна жіноча консультація з центром планування сім’ї обласного перинатального центру «Мати і дитина», а також мережа кабінетів планування сім’ї при кожній жіночій консультації, як у Тернополі так і в райцентрах.  

 

 

 

0
0
0
0
Коментарі (1)
  • Діонісій

    як по всій країні по народженню?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

21:00 Сім видатних людей Тернопільщини. Чи знаєте ви їх? (тест) photo_camera 20:08 На Злуки зіткнулися два авто. Позашляховик вилетів у кущі 20:01 Розповіді тернополян: у Німеччині нема романтичних залицянь, проте офіційно дозволені борделі 19:05 "Галичанка" програла "Хіміку" у боротьбі за Суперкубок України Від читача 13:06 Сучасний світ: розвиток чи деградація 18:13 Тернополянки фотографувались у вовняних капелюшках 18:00 Тернополянка розповіла, чому на іменини попросила копицю сіна 17:30 Це повинні знати і водії, пішоходи. Тернополян вчили, як надавати першу допомогу при ДТП 17:00 На Валовій встановлюють світлову бруківку 16:03 Студентка ТНЕУ стала чемпіонкою Міжнародних змагань з легкої атлетики 15:00 Через мишей та щурів 10 мешканців Тернопільщини захворіли на лептоспіроз 14:20 У Микулинецькій школі учням заборонили користуватися смартфонами на уроках. Що думають про це експерти? 13:40 Вони складають кубик Рубіка за декілька секунд. Любителі головоломок боряться за звання найрозумнішого play_circle_filled photo_camera 13:00 10-річна школярка ліпить мініатюрні фігурки з пластиліну 12:20 На бульварі Шевченка обмежать рух транспорту 12:00 Тернополяни “проїдають” більше половини зарплати 11:00 Проект «Дієва громада»: Статут – «місцева конституція», яку не виконують 10:00 Кабінет офтальмолога - це спортзал для очей 09:00 Рубрика "Смачного!". Готуємо пшоняну кашу з сухофруктами 08:00 Сьогодні, 22 вересня: День без автомобілів та День партизанської слави України
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up