Не забувайте про термобілизну та шкарпетки: як одягатися взимку, щоб не замерзнути

Не забувайте про термобілизну та шкарпетки: як одягатися взимку, щоб не замерзнути

На Тернопільщині збільшується кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Лікарі пов’язують зростання статистики зі значним похолоданням та постійною відсутністю електроенергії.

Людям важливо розуміти, як зігріти себе та акумулювати тепло. Єдиного та універсального правила немає, однак є кілька дієвих порад, які точно можуть допомогти вам зігрітися.

Міністерство охорони здоров’я України надають пацієнтам дієві поради, як вберегтися від переохолодження.

Правило перше – багатошаровість

Відео дня

Саме багато шарів одягу не лише добре зігрівають, а й рятують від перегріву. Ближче до тіла найкраще одягати нижню білизну та шкарпетки з натуральних (бавовняних) тканин та термобілизну, а за її відсутності — футболку + колготки або футболку + підштаники. Далі теплий та вільний одяг. Чим більше на вас буде шарів одягу, тим легше утримати тепло, оскільки між різними шарами одягу утворюється прошарок із повітря. Крім багатошаровості важливо, щоб одяг був просторим і не сковував рухів.

Правило друге – зручне та тепле взуття

Пам'ятайте, що взуття повинне бути за розміром. Дуже важливо носити взимку зручне зимове взуття з хутряною підкладкою і на стійкій підошві. Якщо взуття буде тісним і перешкоджатиме нормальному кровообігу, ваші ноги швидко втрачатимуть тепло.

Правило третє – найбільше тепла виходить через відкриті ділянки тіла (зап’ястя, шию)

Тож не рекомендується носити вкорочені штани та занижені шкарпетки, відкриті зап’ястя та неприкрита шия – як результат ми мерзнемо навіть за найтеплішої куртки.

Четверте – обов'язково оберігайте голову від холодних температур та вітру. Однак, якщо ви багато рухаєтесь, то варто обирати не занадто теплі шапки. Є загроза спітніти, а на морозі це ще гірше, ніж змерзнути.

Як не треба зігріватися взимку

Прикраси — ще один чинник швидшого замерзання. Адже каблучки уповільнюють рух крові в пальцях, отже, вони швидше замерзають. Взагалі метал швидко охолоджується і під час контакту зі шкірою може призвести до її обмороження. Тому не лише кільця, але із сережки у вухах теж сприяють переохолодженню. 

І пам’ятайте, якщо ви відчуваєте, що шкіра замерзла і почала поколювати, свербіти, потрібно терміново шукати місце, де зігрітися. І у жодному разі не розтирайте замерзлу шкіру нічим, особливо снігом! Особливо якщо шкіра сильно почервоніла.

Якщо ви бачите, що ваша дитина або ви захворіли, то варто звертатися до медичних працівників. Зі слів лікаря-педіатра педіатричного відділення №3 Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Юрія Стасишина, самолікування може лише погіршити ситуацію.

– Сезонність ГРВІ – від початку осені і до пізньої весни. Хвороба не обирає за віковою категорією. Найчастіше до лікарів звертаються пацієнти з такими симптомами, як інтоксикація, набряк, температура. Натомість кожен організм індивідуальний і навіть звичайна вірусна інфекція у кожного проявляються по-різному. Ще на початку пацієнти зверталися із субфебрильною температурою – коли температура тіла протягом тривалого часу трималася від 37,2 до 38. Вже зараз переважно звертаються з фебрильною температурою – від 39 до 40, – каже він.

Читайте також:

Грип атакує: як вберегти дітей від вірусів та чому лікарі не радять займатися самолікуванням

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up