Нові правила: як працюватимуть ресторани, кінотеатри, фітнесзали з 6 грудня

Нові правила: як працюватимуть ресторани, кінотеатри, фітнесзали з 6 грудня

З понеділка, 6 грудня в Україні набувають чинності нові карантинні правила. Зокрема обмеження стосуються невакцинованих громадян.

Основні зміни на жовтому та червоному рівнях 

у Міністерстві охорони здоров'я України роз'яснили, які документи потрібні та яких правил слід дотримуватися для відвідування громадських закладів, театрів, кіно, кафе, ресторанів, спортзалів, готелів тощо від 6 грудня.

Умови роботи та відвідування громадських закладів на жовтому рівні

Відповідно до змін, на жовтому рівні працювати можуть лише ті громадські заклади, де всі співробітники мають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 або чинний негативний тест чи сертифікат про одужання.

Відео дня

Відвідувати такі заклади дозволяється лише людям, які також отримали принаймні одну дозу вакцини. Окрім документа про вакцинацію, для відвідування закладу підійде і чинний негативний тест або сертифікат про одужання.

Наголошуємо, раніше заклади мали можливість обирати формат роботи: не перевіряти COVID-документи, але дотримуватись обмежень жовтого рівня або перевіряти документи, але працювати без дотримання відповідних норм.

З 6 грудня всі заклади мають перевіряти наявність COVID-документів як у співробітників, так і у відвідувачів.

Чим відрізняються умови роботи та відвідування громадських закладів на жовтому та червоному рівнях

Основна відмінність полягає у використанні документів про отримання щеплення. Якщо на жовтому рівні епіднебезпеки можна використовувати документ про отримання однієї дози вакцини (жовтий COVID-сертифікат чи довідку 063-О), на червоному – лише документ про отримання повного курсу вакцинації (зелений COVID-сертифікат, міжнародне свідоцтво про вакцинацію).

Негативний тест чи сертифікат про одужання дозволяється використовувати на обох рівнях епіднебезпеки.

Важливо, що з 6 грудня термін дії жовтого COVID-сертифіката буде зменшений до 30 днів. Раніше він становив 120 днів. Це означає, що на 31-й день сертифікат про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 не буде валідним.

МОЗ закликає кожного не зволікати з отриманням другого щеплення. Мінімальні інтервали кожної із представлених в Україні вакцин дозволяють зробити другу дозу впродовж 30 днів та отримати зелений COVID-сертифікат.

Штраф за відсутність документа

Нагадуємо, представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифікатів чи перевіряти їх візуальну наявність – уповноважений працівник закладу має на вході до приміщення виміряти термометром температуру відвідувача та зчитати смартфоном QR-код його COVID-сертифікату.

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 до 170 тисяч гривень. 

Читайте також: Нові правила у транспорті Тернополя запрацюють з 6 грудня. Чи пускатимуть туди невакцинованих?

З 6 грудня діють нові карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян. Що треба знати

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • Rick Ross

    Зокрема обмеження стосуються невакцинованих громадян- Ви правильно висловлюйтесь!
    Обмеження стосуються ЗДОРОВИХ ЛЮДЕЙ!!!!!
    вдумайтесь в це, виловлюють ,штрафують-здорових не перехворівших людей.  Дявол в роботі.
    ГЕНОЦИД чи як?
  • Сергій Недочуков

    А не пішли б вони в сраку?
  • Сергій Недочуков

    Що МОЗ має до законодавства,як і Кабмін?

    Читач50 reply Сергій Недочуков

    Насправді вони можуть видавати постанови, але вони не можуть суперечити законам і конституції, все що написаноі потім дописується в цій ковідній постанові суперечить, тому не має сили, і успішно в судах "протоколи" про штрафи зараз оскаржуються і відміняються.

    Читач71 reply Сергій Недочуков

    "В широкому значенні під терміном «законодавство» розуміють систему законів та інших нормативних актів, що приймаються Верховною Радою України та вищими органами виконавчої влади, — постанови Верховної Ради, укази Президента України, постанови і декрети Кабінету Міністрів України". Ну, і перечитайте Конституцію України, здається стаття 117.

    Ирина reply Читач71

    У широкому значенні під терміном «законодавство» розуміють систему законів та інших нормативних актів, що приймаються Верховною Радою України та вищими органами виконавчої влади, — постанови Верховної Ради, укази Президента України, постанови і декрети Кабінету Міністрів України.
    Ці акти розвивають, конкретизують відповідні закони і НЕ МАЮТЬ ЇМ СУПЕРЕЧИТИ.
    Вам назвати статті Конституції, яким суперечить постанова Ляшка?...)))
  • Ніна Швед

    То нехай МОЗ і сплачує податки

keyboard_arrow_up