
Перша прогулянка новонародженого має тривати 10-15 хвилин. Поступово час прогулянки потрібно збільшувати. Щодня гуляйте на 5-10 хвилин довше, щоб за 7-10 днів уже можна було гуляти годину.
— Найбільше хвилюються з приводу прогулянок мами новонароджених діток, - зазначає педіатр Світлана Козак. — У немовлят терморегуляція ще не розвинулася, але її потрібно розвивати. Спочатку молоді мами дуже хвилюються з цього приводу, але починати гуляти треба. Варто лише правильно одягнути дитину.
Після повернення породіллі з пологового будинку лікарі рекомендують їй не гуляти від двох тижнів до місяця, щоб дитина адаптувалася в домашніх умовах, розповідає Світлана Козак.
— Якщо час адаптації минув, дитина здорова, можна починати гуляти, каже лікар. - Якщо температура не нижча ніж 5 градусів морозу, то перша прогулянка має тривати не більше 15 хвилин. Якщо температура нижча, до -15, то надворі можна бути 10 хвилин. Якщо -15-20, то прогулянку треба замінити провітрюванням.
Також мами цікавляться, чи дитина до року може спати на вулиці.
— Це індивідуально. Якщо дитина на грудному вигодовуванні, то краще спочатку дитину погодувати, а потім йти на прогулянку. Тоді маля спокійно буде спати на свіжому повітрі. Година — це максимальний час, впродовж якого дитина може не вимагати їжі, і мама теж може витримати. Зрештою, у кожної дитини свій режим.
Корисно гуляти в будь-яку погоду, за винятком хіба що сніжної бурі, зливи чи грози з ураганом, кажуть педіатри. Головне – правильно одягатися. А щоб під час прогулянки зрозуміти, чи правильно ви одягнули малюка, торкніться шиї - якщо вона гаряча і спітніла - дитині спекотно. Перевіряйте також, чи холодні ручки і ніс.
— Багато батьків бояться переохолодити дитину, але для дитини важливо не перегрітися. Особливо для маленької дитини, бо в неї процеси обміну відбуваються інтенсивніше, ніж у дорослих, — зазначає педіатр Світлана Козак. — Ми рекомендуємо, щоб малюк мав на один шар одягу більше, ніж дорослий. Для немовлятка потрібна тоненька натуральна і ще одна, тепліша шапочка, памперс, маєчка чи боді, сліп, теплий комбінезон, комбінезон на натуральному утеплювачі, ковдра. Але її не рахуємо як шар одягу, його просто варто брати, бо погода буває різною і часто міняється.
Зауважте, що одяг не повинен дуже щільно прилягати до тіла дитини. Між шарами має бути повітряна подушка, за рахунок цього і створюється тепловий ефект, підсумовує педіатр.
Ліквідатори катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції спілкувалися з міським головою Тернополя Сергієм Надалом,...
Шахраю 52 роки. В нього знайшли чимало фото потенційних клієнтів разом з грошима «на допомогу». Чоловікові вже повідомили...
Соціальний проект "Класний керівник" - це можливість для вчителів розповісти про себе та свою діяльність,...
До кінця травня оброблять територію від кліщів, потім візьмуть аналізи води та піску, згодом рятувальна служба проведе...
№ 17 від 23 квітня 2018
Читати номер
0303
0303