Коли людина менше одягається, ніж навколишні, це може означати меншу індивідуальну чутливість до холоду, тоді короткочасне навантаження холодом лише покращує опірність до застуди.
А той факт, що людина більше любить холод, ніж тепло – свідчить про те, що це його індивідуальна особливість, і, напевне, свідомо чи підсвідомо, частина його життєвої філософії.
Можливий ще варіант, що менше одягаються ті, хто має високий тиск - гіпертоніки, а також ті, у кого надлишкова вага, підвищена функція щитоподібної залози.
Користь від холоду є відносною, зазначає лікар. Є певний момент загартовування. А загалом якісь конкретні показники стану організму від холоду не є помітні.
- Позитивний момент – коли легше одягнена людина йде пішки, а не стоїть на зупинці, чекаючи на транспорт, тобто людина не промерзає, - каже лікар. - Якщо легше одягатися для занять ходьбою, бігом - це добре, бо людина сама себе зігріває. Одяг лише дає можливість не втрачати тепло, яке виробляє організм.
До речі, важче переноситься холод, коли є підвищена вологість повітря, чи у кого є холодова алергія. Зважайте, що тривале переохолодження може провокувати напад стенокардії чи бронхіальної астми. А от різка дія холоду сприяє виділенню ендорфінів – і в людини покращується настрій.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер