Не лише для полювання, а і самозахисту. "20 хвилин" поцікавилися, чи купують тернополяни зброю та що потрібно, щоб отримати на неї дозвіл.
Сезон полювання на вовка, лисицю та бобра триватиме до 29 лютого включно. Можливо, не всі ходять на полювання, але і для самозахисту дехто хоче мати пістолет чи рушницю.
Нагадаємо, що 29 січня на Лановеччині пограбували фермера: злочинці були з битою та револьвером.
Сам пік покупок зброї для самооборони припав на період початку військових дій на сході України, розповідають у магазинах. Зараз також відбувається спад попиту на мисливську зброю, розповідає власник магазину зброї Максим Дуве.
- Загалом попитом користується зброя для мисливства і тільки з відповідним дозволом на її користування. Ціна доволі висока, але покупці все-одно є і приходять вони вже з відповідним багажем знань про ту чи іншу зброю. Ті люди, які вбачають сенс життя у полюванні, грошей не шкодують, - додав він.
Інформація про те, скільки в Тернополі людей зареєстрували свою зброю, отримати не вдалося. Оскільки в поліції сказали, що це конфіденційно.
Ціна на рушницю у магазині стартує вже від 5 000 гривень і може сягати кількасот тисяч. В інтернеті середня ціна на цей вид зброї складає близько 20 000 – 25 000 гривень.
Тернополяни, які виявили бажання купити собі зброю, дозвіл на неї можуть отримати в Дозвільній системі, ліцензування та державного охоронного нагляду УГБУМВС України у тернопільській області. Розташована вона за адресою: Тернопіль, вул. Валова, 11.
Тільки спеціальна категорія осіб має право отримання дозволу на зброю, а саме:
Всі українці можуть володіти на законних підставах лише гладкоствольною мисливською ( з 21-го року), нарізною мисливською ( з 25-ти років) та пневматичною зброєю ( з 18-ти років). ЇЇ можна носити лише не зарядженою!
Більш доступними засобами самооборони є перцеві балончики, кастети та електрошокери. Проте не всі з них є законними.
Перцеві балончики без проблем можна придбати. Проте заборонено користуватися тими марками балончиків, якими користуються правоохоронці, наприклад «Терен-4М». Ціна на них - від 80 гривень.
Електрошокери також можна купити і користуватися, але варто пам'ятати, що якщо скористатися цим засобом самооборони, то власника можуть притягнути до відповідальності. Ціна на них стартує від 200 гривень.
А от від носіння і використання кастетів слід відмовитися, оскільки вони належать до холодної зброї.
Так само до цієї категорії належать і ножі. Відповідно до законодавства України, холодна зброя – це предмети та пристрої, що придатні для неодноразового завдання тяжких і смертельних тілесних ушкоджень, дія яких заснована на використанні м'язової сили людини.
Для того щоб отримати дозвіл на зброю потрібно пройти кілька етапів.
Після купівлі зброї потрібно прийти у свій відділ дозвільної системи, де інспектор звірить номери на зброї та в документах. Через пару днів приходимо і забираємо пластиковий дозвіл на зберігання та носіння зброї.
Згідно з постановою КМУ №576, дозвіл на використання і зберігання зброї має обмежений строк дії в 3 роки!
Довідка
За незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв (ч.1 ст.263 КК) передбачене покарання від 3 до 7 років позбавлення волі. Для порівняння покарання у виді 7 років позбавлення волі може бути призначене навіть за такий тяжкий злочин, як, наприклад, вбивство.
Виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї, фальсифікація, незаконне видалення чи зміна маркування, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв (ст.263-1 КК) карається позбавленням волі від 3 і аж до 12 років (в залежності від наявності певних кваліфікуючих ознак: вчинення дій повторно, за попередньою змовою групою осіб чи організованою групою).
За незаконне поводження з холодною зброєю (ч.2 ст. 263 КК) найбільш м’яким покаранням є штраф у розмірі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а найбільш суворим – позбавлення волі строком на 3 роки.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер
Іван Петрович
набагато ефективніше - правильна поведінка самої людини в екстримальній ситуації, якщо вже така сталася...
Саша Крест
David Starr