Що робити з COVID-сертифікатами після скасування карантину і що з вакцинацією: роз'яснення МОЗ

З 1 липня на території України більше не діють карантинні обмеження COVID-19. Це означає, що носіння масок і перевірка сертифікатів про вакцинацію не є необхідними.
А що робити із сертифікатами про вакцинацію від коронавірусу? Відповідь на це запитання дали на сторінці МОЗ у соцмережі.
Що з COVID-сертифікатами?
Використання та наявність сертифіката на території України відтепер є не обов’язковими – більше не потрібно надавати документ для відвідувань публічних місць.
Однак, плануючи закордонну поїздку, необхідно заздалегідь дізнатися правила в’їзду – кожна держава ухвалює самостійні рішення про запровадження карантинних обмежень стосовно різних інфекційних хвороб.
Що з вакцинацією проти COVID-19?
Вакцинація проти COVID-19 може бути проведена згідно з рішенням лікаря за бажанням пацієнта. Вона є рекомендованою, проте не обовʼязковою.
Згідно з позиціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), в Україні пацієнти можуть отримати передусім базовий курс вакцинації (дві дози для дводозних вакцин та одна доза для однодозної Jcovden (раніше Janssen)).
Для відновлення імунного захисту проти COVID-19 організму рекомендовано отримання ревакцинальних (бустерних) доз. Станом на зараз, це може бути 2 курси ревакцинації. Рішення щодо 3 ревакцинації проти COVID-19 НТГЕІ розгляне на своєму найближчому засіданні.
Чи потрібен у разі планової госпіталізації негативний результат тестування на COVID-19?
Оскільки COVID-19 все ще залишається особливо небезпечною інфекцією, наразі у випадку планової госпіталізації необхідно проводити тестування на COVID-19.
Довідка
Читайте також:
Ковід став сезонним захворюванням, як грип: що треба знати про інфекцію
ВООЗ скасувала статус пандемії COVID-19
Чим небезпечний Covid-19 для тернополян та як захистити себе: поради медиків
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Наталия СидашИспользуйте замість туалетного папіру.