Смачно та безпечно: як правильно обирати морозиво

Смачно та безпечно: як правильно обирати морозиво

Морозиво - один з найпопулярніших десертів серед дорослих і дітей влітку. Як вибрати справді якісний продукт серед великго асортименту. На що слід звертати увагу, аби купити справді якісне морозиво.

У магазинах представлений широкий асортимент продукту: вагове, фасоване, з різними смаками, а найголовніше з різним складом, на що слід звертати увагу в першу чергу.

Пересторогою для споживача повинен бути напис «ТУ» на упаковці (технічні вимоги), оскільки цей продукт не відповідає ДСТУ і це означає, що виробник може додати до складу продукт, непередбачений державним стандартом. Чи якісна ця добавка, сказати  ніхто не може.
На сьогоднішній день в Україні морозиво виготовляється за 3 держстандартами (ДСТУ) і вони скасовують будь-які технічні вимоги (ТУ). Тому спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області радять вживати морозиво, яке має позначки держстандарту:

ДСТУ 4733:2007 «Морозиво молочне, вершкове, пломбір»

Відео дня

Цей стандарт контролює якість молочного та вершкового морозива, а також пломбіру. Виготовляються вони виключно з молока й продуктів його переробки з/без натуральних наповнювачів, харчових добавок, ароматизаторів. У нього заборонено додавати рослинні жири. Морозиво має бути густе за текстурою.

Вміст жиру в молочному морозиві становить від 0,5 до 7,5 %, у вершковому — від 8 до 11,5 %, а в пломбірі — 12–20 %.

ДСТУ 4734:2007 «Морозиво плодово-ягідне, ароматичне, щербет, лід»

Поширюється на чотири види морозива:

  • Плодово-ягідне. Виготовляється з плодово-ягідної сировини з додаванням цукрового сиропу.
  • Сорбет. Виготовляється на основі цукрового сиропу з натуральними ароматизаторами й барвниками.
  • Морозиво-лід (або заморожений сік). В його основі — фрукти, ягоди, чай, кава, какао, натуральні барвники та ароматизатори.
  • Шербет — плодово-ягідне морозиво або лід, які виробляють із додаванням молочного, вершкового морозива або пломбіру, а також морозива з комбінованим складом сировини.

ДСТУ 4735:2007 «Морозиво з комбінованим складом сировини».

Це морозиво, в якому молочні жири замінюють рослинними, і це є законно. Таке морозиво «видає» себе водянистістю та тим, що швидко тане.

Обравши для себе певний вид морозива, необхідно звернути увагу на його упаковку. Текст на упаковці морозива читати слід просто-таки обов’язково.. На ній повинні бути зазначені:

  • назва та повна адреса виробника;
  • маса нетто;
  • калорійність та поживна цінність із зазначенням кількості білків, вуглеводів і жирів на 100 грамів продукту;
  • склад;
  • номер партії, умови зберігання та кінцева дата споживання або дата виробництва.

Якісним терміном зберігання для молочного морозива є місяць-півтора, для вершкового морозива - півтора-два місяці, для пломбіру - від двох до трьох місяців. Воно може зберігатись при температурі від -18 до -12 градусів.

Купивши морозиво, ви можете перевірити його вдома. Якщо воно при таненні виділяє густу молочну піну — це переважання молочних жирів. Водяниста структура говорить про наявність у морозиві рослинних жирів.  

Заморожений лід найбільше полюбляє малеча, адже це морозиво приваблює яскравими кольорами та приємним смаком. Тож варто звертати увагу на склад продукту, аби вберегти себе від шкідливого впливу таких барвників: Понсо 4R (Е124), тартразин (Е102), «сонячний захід» (Е110). Вони можуть викликати гіперактивність вашої дитини. Безпечними барвниками вважаються: бетаніни, антоціани, хлорофіли, аннато.

Окрім складу, потрібно звертати увагу на вигляд смаколика. Якщо упаковка розірвана, а морозиво пом'яте, вкрите інієм або м'яке, його краще не купувати, оскільки це свідчить про те, що морозиво пройшло відтаювання. У повторно замороженому продукті можуть розвинутись бактерії, які загрожують серйозним отруєнням.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Pavlo Orestovich
    На ДСТУ, все решта відходи☝️
    Pavlo Orestovich reply Pavlo Orestovich
    Олеся Лт тоді тільки-власне приготування
    Олеся Лт reply Pavlo Orestovich
    Pavlo Orestovich мені і дсту щось недуже😕
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:00 Тернополянка втратила майже 400 тисяч гривень — шахрай представився працівником банку 14:02 У Тернополі освячують великодні кошики (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) play_circle_filled photo_camera 13:00 Плащаницю зі святих місць Зарваниці привезли на передову play_circle_filled 12:00 9-річний хлопчик кілька разів викликав поліцію для розваги play_circle_filled Від читача 16:05 Поліція Києва та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 11:03 Втратив документи, коли поранили. Чи можуть переслати паспорт, який замовив в іншому місті? 10:00 Готуємо мариновані яйця та імбир 09:15 Масштабна пожежа біля Тернополя: вогонь знищив частину Чистилівського орнітологічного заказника 09:00 На війні загинули Захисники Ігор Синенький з Теребовлі та Іван Щебивлок з Тернополя 22:00 Поліцейські застерігають від квартирних крадіжок напередодні Великодніх свят 20:45 Короткочасні дощі і грози: якою буде погода 19-21 квітня 20:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 19-20 квітня 19:01 «Дякую, що скинули кошти на ніжки для тата»: 5-річна донька військового подякувала за допомогу play_circle_filled 18:01 Чисте місто починається з тебе: понад 100 людей прибирали парк «Загребелля» photo_camera 17:30 «Зі Світлим Христовим Воскресінням!» - Великоднє вітання від Віталія Мариновського, добровольця російсько-української війни, директора ТОВ «ВВС-БУД» (новини компаній) 17:03 До 10 років позбавлення волі засуджено водія, який вчинив смертельну ДТП та втік з місця аварії 16:30 В аваріях на Тернопільщині травмувалися двоє дітей 15:56 У Плотичі горить очерет — площа пожежі близько 3 гектарів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up