Тернопільські медики провели унікальну операцію на серці

Тернопільські медики провели унікальну операцію на серці

Роботу медиків ускладнювали важкі супутні захворювання.

У Тернопільській обласній клінічній лікарні вперше виконали складну операцію на серці  — транскатетерну імплантацію аортального клапана через трансапікальний доступ. Для медиків це унікальна операція, про її результати розповів лікар Богдан Маслій.

За його словами, прооперовані одразу дві пацієнтки поважного віку, у яких було критичне звуження аортального клапана, а також важкі супутні патології. Одна із пацієнток має важке викривлення хребта, і внаслідок цього анатомічно складне положення серця, аорти та інших внутрішніх органів, що ускладнювало роботу медиків.

Відео дня

— Суть операції полягає в тому, що на працюючому серці виконується невеликий отвір, через який через трубку-катетер по провіднику вводиться згорнутий клапан, — пояснив Богдан Маслій. —  Позиціонування контролюється як рентгенівським зображенням так і черезстравохідним ультразвуковим датчиком. Після імплантації хірург затягує вузол навколо отвору і ушиває рану. Крововтрата є мінімальною.

Нагадаємо, у Тернопільській комунальній міській лікарні №2 запрацював оновлений блок серцево-судинної хірургії. Тут зможуть проводити ункальні операції. 

 

Читайте також:

Сучасна та якісна медична реабілітація для дітей з усієї України доступна в Тернополі

Як і хто може подати заяву на посмертне донорство у Тернополі? Ми дізналися всі деталі

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Niko Ramm

    А чи роблять операції по усуненню  аневризми?
  • Поліна Дайнега

    Молодці!!!
  • Denis

    Дай Боже ,- щоб все було добре з людиною!!!

keyboard_arrow_up