39-річний тернополянин нещодавно повернувся з-за кордону та покінчив життя самогубством.
Чоловік 14 квітня повернувся з Польщі. Протягом двох років він майже весь час жив за кордоном.
20 квітня потрапив на обсервацію у міську лікарню №3. Симптомів коронавірусу у чоловіка не було, тричі на день він вимірював температуру тіла, не скаржився на самопочуття.
Тернополянину 39 років, одружений, виховував 4 дітей. Йому ніхто не приносив у лікарню передач. Чоловік тричі на день отримував лікарняне харчування. У палаті, в якій він жив сам, був індивідуальний санвузол і балкон.
Ввечері 24 квітня, чоловік зачинився у палаті. На вечірньому обході медики не змогли відчинити двері, тому викликали поліцію. У палаті виявили людину без ознак життя. Він покінчив життя самогубством. Причину самогубства встановить слідство.
Про обставини смерті чоловіка ми запитали у директора комунального закладу "Тернопільська міська лікарня №3№ Юрія Лазарчука.
- Громадянин знаходився на обсервації в нашій лікарні. Зараз триває слідство. Це усі коментарі. - сказав він.
У прес-службі ГУНП в Тернопільській області також не коментують ситуацію.
- Це злочин приватного обвинувачення. Ми не можемо коментувати такі справи, - кажуть у прес-службі.
Михайло Козюк поліцейський психолог
- Часто самогубству передує незмога людини вирішити конфлікт в певний момент. Це конфлікт може бути внутрішній, може бути із оточуючими. Внутрішній конфлікт - це нездатність людини знаходити способи подолання труднощів. Невміння знайти способи діалогу із людьми, які є цінними. Зовнішній конфлікт - це небажання соціального оточення приймати людину, або неспроможність оточенення підтримати людину.
Суїцидальні думки можуть бути спровоковані декількома стрес-факторами: обмеження можливості спілкування з рідними, конфлікт на роботі, борги. Буває багато випадків, в яких людина не бачить майбутнього через різкі випадки зміни соціальної обстановки. До прикладу, якщо людина мала стабільну роботу, але втратила її.
Які ознаки самогубства
Пригнічений стан людини, неохайність до себе, відсторонення від улюблених справ, зловживання алкоголем, психотропними речовинами, різке зниження повсякденної активності, демонстративні спроби суїцидів, пошук, придбання знарядь для самогубства та інше. Різні вчинки, якими людина може прощатись із близькими: передає цінні речі, залишає записки.
В такому випадку для людини цінним буде спілкування із рідними та їх підтримка. Варто сказати, що ви допоможете знайти вихід та зорієнтувати людину на тих речах та моментах, які вона любить. Важливо багато гооворити з людиною в позитивному руслі. Пояснити, що будь-які ситуації є тимчасовими в світі.
СЛУЖБА МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ГОСТРИХ КРИЗОВИХ СТАНІВ:
044 456 17 02
044 456 17 25
Редакція "20 хвилин" висловлює щирі співчуття рідним та близьким.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Оксана Купчинська-Кушла
Инна Инна
Василий Боснюк
Лилия Богаенко