Цілитель із Тернопільщини ладнає кістки та хребти

Цілитель із Тернопільщини ладнає кістки та хребти

На прийом до молодого знахаря із Конюхів Козівського району люди вже їдуть навіть з-за кордону. Андрій Сеник вправляє хребці, вивихи, піднімає “понижені” шлунки, складає переломи. Каже, що передала йому це вміння тітка.

— Чи то тиск, чи що – не знаю… Голова тріскає, мучуся, а таблетки пити не хочу, — жалілася на прийомі в Андрія Сеника 69-річна жінка.
Молодий – йому лише 32 роки – "ескулап" сказав їй сісти на стілець і підняти одяг на спині. Пальцями обережно почав промацувати хребет. Маніпуляції тривали не більше п’яти хвилин. Найболючішою була точка на шиї – жінка аж ойкнула, але по тому вже могла покрутити головою. Раніше біль не давав цього зробити.
- Голова, спина, ноги болять, бо хребці притискають нерва, — коментує знахар. — Біль може бути й від протягів. Я все ставлю на свої місця. Головне – не перетиснути…
Знахарству навчила тітка
На наше запитання про освіту Андрій Сеник лише поводить плечем.
- Та яка освіта? То Божа робота всьо, - відповідає.
Чоловік живе з матір’ю у селі Конюхи Козівського району. Він - майстер з ремонту взуття, але шість років тому зрозумів, що має інше покликання – “ремонтувати” людей і “все, що рухається”, як він каже. Знахар вправляє хребці, вивихи, піднімає “понижені” шлунки, навіть складає переломи. Намагається приймати пацієнтів на світанку або коли смеркне, адже треба ще допомагати мамі по господарству. Багато земляків скористалося послугами пана Андрія. Завдяки “циганській пошті” їдуть до нього хворі із сусідніх районів, областей, навіть з-за кордону.
Молодий чоловік каже, що цілительству навчився у тітки. Вона працювала дояркою у колгоспі, а вдома виливала віск, “ставила” хребти. Дитиною Андрій любив спостерігати за її роботою. У десятому класі він несподівано для себе та інших "направив" хребет однокласникові, в якого боліла спина.
- Сказав йому спертися до парти, промацав пальцями, де болить, і вправив, — пригадує чоловік той перший досвід. — Батьки Романа мені не повірили, ввечері прийшли до тітки, і вона підтвердила, що я добре все поладнав (так Андрій називає своє лікування — прим. авт.).
Помираючи, тітка взяла племінника за руку і промовила: “Хай тобі, сину, Бог помагає”. Нині Андрій Сеник приймає хворих у тітчиній старій хаті. Його цілительську практику земляки оцінюють об’єктивно.
- Допомагає, але не всім, - кажуть ті, кого ми бачили того дня у селі.
Жінка померла на руках
Мистецтво знахаря вирішила перевірити на собі й автор статті. Сказала, що болить шия. Доторки пана Сеника були дуже обережними, делікатними. Відразу, до речі, пригадалася інша цілителька з Тернопільщини. Вона кладе пацієнтів на підлогу вниз животом, вправляє хребці, а потім ще й за ноги смикає – “щоб на місце все стало”. Розповіла про її метод чоловікові.
— Ото після таких викручувань до мене люди і звертаються, — емоційно відповідає пан Андрій. — Деколи мордуюся більше, як півдня, щоб допомогти. Коли так крутити, то може тріснути нерв, бо він же – як волосина. Ноги можуть відмовити, та й взагалі людина може дуба врізати. Б’ють, стукають по хребту кулаками… Та борони, Боже, таке робити! Вдариш, де не треба, – та й всьо…
Нагадуємо про успішну практику народного костоправа Миколи Касьяна, який смикав і підкидав людей, наче мішки з картоплею.
— Такий метод – взяти хворого попід пахви та різко відірвати від землі, щоб у хребті “клацнуло”, практикував один лікар у Бережанах, — пригадує Андрій Сеник. — Після одного такого клацання він втік до Америки, бо пацієнтка померла у нього на руках… Я не хвалюся. Тисячами людей переладив, і ніхто не пожалівся, що я комусь гірше зробив. Якщо не помогло, то й не пошкодило. Якби комусь погіршало, то тим би вже не займався… Були випадки, коли я людині ще ніц не зробив, лише доторкнувся, а вона – раз і зомліла. Привів до тями, питаю, що сталося, а вона відповідає: “Боюся, що будете крутити, як мене інші крутили...”
Підняв половину лікарні
Мазі, інші фармацевтичні “примочки” знахар із Конюхів панацеєю не вважає. Вони помічні при радикуліті, остеохондрозі, але коли хребет “не на місці”, то й не допоможуть.
- Лише розм’якшать кістки, — пояснює пан Сеник.
Він радить після “ладнання" на кілька днів стягнути поперек чи коліна еластичним бинтом і менше рухатися. Якщо ж одразу взяти на себе фізичне навантаження, лікування буде марним. Для зміцнення кісток чоловік радить вживати кальцій, перемелену яєчну шкаралупу.
— Лікарі на мене злосні, бо часто допомагаю за один раз, а вони лікують місяцями, — зізнається знахар. — Недавно поїхав до одного райцентру у неврологію, то освободив там майже половину лікарні. Коли люди поставали до виписки, мене ледь до суду не закликали. Тому між лікарів тепер не пхаюся…
У важких випадках пан Андрій відправляє хворих на “світло” (рентген — прим. авт.) і за лікування не береться. Так, сусідка пані Оксана розповіла, як знахар врятував її батька. У того спухла нога. Лікували натираннями три дні, не допомогло, відвезли до пана Сеника. Той сказав негайно їхати до лікарні. Там діагностували глибоку закупорку вени. Лікар пояснив родичам: ще день - і ногу довелося б відрізати.
Коли Андрій відчуває, що зможе допомогти, то робить це. Згадав, як кілька років тому прийшли батьки із тритижневим немовлям. Хлопчикові під час пологів витягнули ручку. Знахар успішно “поладнав” маля.
До речі, хворі не дають панові Андрію перепочити навіть у неділю. Турбують і серед ночі.
- Стукають у вікна, гупають у двері, — каже він. — Ніс одному парубку на дискотеці зламали. Прибігли друзі вночі – вставай, рятуй! Встаю, вдягаюся і йду… Було якось, що чоловік один позіхав, і щелепи йому заклинило, не міг закрити рота. Лікарі у таких випадках різко стуляють щелепи, а я боюся так робити. Легенько туди-сюди ті щелепи-"завіси" порухав і – оп! Зійшлися!
Знахаря часто запитують, як він відчуває, де треба натиснути, аби зняти біль. Чоловік пояснює традиційно, мовляв, це — Божа робота. До слова, пан Андрій щонеділі відвідує церкву, співає у хорі. Спів, каже, — один із засобів зняття стресу, якого він зазнає під час прийомів.
Наталія ТАРНАВСЬКА, [email protected]
 

Коментар:
Володимир КОВАЛЬ (49 р.),
кандидат медичних наук, лікар-масажист:

- Перш ніж звертатися до будь-яких цілителів, які лікують хребет, наполегливо раджу зробити рентгенівський знімок і проконсультуватися із рентгенологом. Він розкаже, які проблеми є з хребтом і порадить, у який спосіб їх краще вирішувати. Адже головне правило для лікаря: “Не нашкодь”.
Людям із проблемним хребтом краще звертатися до тих фахівців, які мають медичну освіту, говорить тернопільський лікар-масажист Володимир Коваль.
Один із моїх пацієнтів поділився своїм досвідом “лікування” в одного зі знахарів. Поїхав до нього, бо заболів поперек. Каже, що в приміщенні “цілителя”, де той приймав хворих, побачив лише борцівський матрац і табуретку. А саме “лікування” полягало в тому, що хворого “цілитель” просто клав на своє коліно і в такий спосіб "направляв" хребет. Зробив так і з цим пацієнтом. Врешті вийшов чоловік від нього, насилу пересуваючи ноги.
Через кілька років на рентгенівському знімку того пацієнта виявили травму хребта. Вона, щоправда, на той час уже загоїлася. Утім, чоловіка зацікавило, де ж він міг її отримати? Почав пригадувати, що з ним було останніми роками, аж поки не дійшов у часі до того візиту до “цілителя”. Саме там замість лікування, як припускає пацієнт, він і отримав травму хребта.
У випадку ж із цілителем з Козівського району тішить те, що чоловік у своїй роботі не застосовує грубої фізичної сили. Принаймні те, що він робить це м'яко, - це вже добре, - підсумовує лікар. - Тобто можна припустити, що якщо його лікування не допоможе, то принаймні й не нашкодить. Стосовно того, чи мають такі люди “дар” - дуже важко визначити. Думаю, цього цілителя варто було б якось обстежити. Але як? Таких методів немає. Тож питань наразі — більше ніж відповідей.
Ірина ПОГОРІЛА, [email protected]

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (131)
 • Яна Амирагова

  Для цього є лікар ортопед-костоправ , в Києві також є
 • Владимир

  Мой личный опыт я утром 22.10.2018 сорвал спину или как говорят вылетили диски это была командировка тернополь. Узнали у местных нам дали номер и адрес мы позвонили он сказал что приём только вечером, а боль была атская защимило нер я даже на ноги стать не мог, тогда мне другой человек сказал еть в областную больницу мне там впраляли всё хорошо, я послушал и поехал так как до вечера терпеть было больно, мне зделали там масаж перекрутили всего и переписали кучу уколов таблеток и мазь, я от него вышел мне хуже стало до машины сам дойти не смог меня под руки довели. А вечером я поехал к Андрею он посадил меня на табуретку перед собой провел пальцами по позвоночник сразу сказал где нарушение и через 20секунд я от него вышел сам без поддержки. А сегодня я в киеве 30 05 2019 произошло тоже самое  поднял тяжесть и опять не могу стать на ноги отвезли меня к масажисту сказали что проверенный вставляет диски он меня пол часа масажировал вправлял выписал таблетки но мне лутше не стало сейчас валяюсь мучаюсь. Буду ехать в конюхи тернопольской обл.
 • Andriy Valiyon

  Хто знає номер
 • Andriy Valiyon

  Хто знає  номер телефону напишіть

  Яна Амирагова reply Andriy Valiyon

  Для цього э лікар костоправ, вони є в будь якому місті, вони вправляють

21:30 Тернопільські біатлоністи здобули «срібло» змішаної естафети на чемпіонаті України 21:03 Оновили фасади будинків та зник російський банк: як змінилась вулиця Руська у Тернополі photo_camera 20:00 Пізнають нове та забудуть про ґаджети: цікаві заходи на весняні канікули для школярів Тернополя 19:04 У Тернополі вперше в області замінили серцевий клапан без відкритої операції play_circle_filled Від читача 10:43 Заліщики. Старшокласникам - про вибір професії 18:03 Де відключатимуть електрику 27 березня в Тернополі та селах неподалік 17:01 Власні заклади, фонди, автівки та будинки: чим багаті відомі блогери Тернопільщини 15:30 У селі біля Тернополя випав град play_circle_filled 15:04 Жителів Тернопільської громади просять долучитися до загальноміської толоки play_circle_filled photo_camera 14:05 Зізнався у вбивстві незнайомцю в камері. Що вирішив суд для обвинуваченого чоловіка з Кременеччини play_circle_filled 13:05 Тернопільську школу обрали у Всеукраїнський проєкт змін: дадуть 700 тисяч гривень на розвиток 12:02 Як виглядає весняний Тернопіль у деталях photo_camera 11:01 У Тернополі фельдшерка швидкої врятувала чоловіка, який скаржився на біль і відмовлявся їхати в лікарню 10:05 У квітні збільшать виплати пенсіонерам, які працюють play_circle_filled 09:01 Фалафель із зеленого гороху: рецепт у піст play_circle_filled 08:00 Сьогодні, 26 березня: День Національної гвардії України play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up