У Китаї розробили ефективний спосіб лікування пневмонії, викликаної коронавірусом 2019-nCov.
Ефективним способом китайські медики назвали переливання плазми крові від видужуючих від цієї хвороби донорів.
У крові тих, хто одужує від вірусу, міститься велика кількість антитіл, які допомагають у боротьбі із захворюванням. Повідомляється, що цей метод дозволив врятувати вже більше десятка тих, хто перебував в критичному стані, повідомив Комітет з контролю та управління державним майном КНР, передає РБК Україна з посиланням на китайські ЗМІ.
"На першому етапі методику лікування особливою плазмою крові застосували на трьох пацієнтах Першої народної лікарні в районі Цзян (місто Ухань), до теперішнього часу разом з наступними випадками загальна кількість тих, хто проходили таке лікування, перевищило 10", – наголошується в заяві, передає видання Сьогодні.
"Клінічна картина змінилася, протягом 12-24 годин після такої терапії лабораторні дослідження підтвердили значне зниження індикаторів запальних процесів. Частка лімфоцитів в крові зросла, ступінь її насичення киснем також підвищилася, показники вірусного навантаження на організм стали кращі, а клінічна картина теж покращилася", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, найчастіше інфікування коронавірусом відбувається повітряно-крапельним шляхом.
У Китаї можуть стратити за навмисне приховування симптомів нового коронавіруса COVID-19 або спотворення інформації про стан хворого. Про це йдеться в опублікованій в суботу, 15 лютого, заяві китайського суду, передає РБК Україна.
Повідомляється, що приховування історії своїх подорожей теж може вважатися кримінальним злочином. Людина, яка стала джерелом інфекції і привела до поширення вірусу, буде звинувачений у створенні загрози суспільній безпеці. Він може бути засуджений до 10-річного або довічного тюремного ув'язнення або до смертної кари.
Крім того, Національна комісія з охорони здоров'я Китаю 15 лютого заборонила жителям з кашлем, температурою та іншими симптомами вірусного захворювання пересуватися по країні в автобусах, поїздах і літаках. Також всі громадяни, що повертаються додому після свят із зони вогнища епідемії, повинні залишатися вдома або під наглядом лікарів 14 днів, а ті, хто відмовляться від карантину, будуть покарані.
Станом на 14 лютого від коронавірусу нового типу в Китаї померло вже 1 380 осіб. Кількість підтверджених випадків захворювання інфекцією в країні зросла до 63 851 людини. Крім того, захворіли й українці.
За даними ВООЗ, заразитися коронавірусом нового типу при несприятливому сценарії можуть до двох третин населення Землі.
Нагадаємо, українці, які зараз знаходяться в китайському Ухані та виявили бажання евакуюватися у зв'язку з пандемією коронавірус, зможуть повернутися вже в наступну середу.
Також в Японії зростає кількість людей, інфікованих коронавірусом, серед пасажирів круїзного судна Diamond Princess, яке розташоване на карантині в порту японського міста Йокогама. Станом на 13 лютого загальна кількість заражених коронавірусом на судні досягла 219 осіб, включно зі співробітником карантинної служби, який працював на судні.
Також серед тих, що заразилися коронавірусом на лайнері – двоє українців. Зараз вони перебувають в лікарні Токіо.
Випадки зараження коронавірусом в Україні не зафіксовано.
Чиатйте також: COVID-19: що нового слід знати тернополянам про поширення китайського коронавірусу
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер
Олександр Зазуляк
Руслан Вийванко
Наталія Митрофанова
Наталія Митрофанова reply Наталія Митрофанова
Kara Deniz reply Наталія Митрофанова
Ruslan Memfis