У пацієнта лікарні швидкої допомоги виявили синдром Гудпасчера: трапляється раз на 4 мільйони випадків
45-річний пацієнт звернувся до сімейного лікаря з скаргами на погане самопочуття. Впродовж півроку чоловік не знаю що з ним відбувається.
Рідкісне захворювання діагностували у лікарні швидкої допомоги.
— Наші лікарі продемонстрували високий професіоналізм у складній ситуації. Завдяки злагодженій командній роботі та швидкому реагуванню, було надано необхідну допомогу пацієнту із синдромом Гудпасчера, — повідомили в медзакладі.
Це захворювання, за словами медиків, зустрічається лише у 0,5 випадків на 2 мільйони людей.
Пацієнт В., 45 років, звернувся до сімейного лікаря зі скаргами на погане самопочуття. Протягом 6 місяців він страждав на часті тонзиліти. Діагностика виявила високі показники креатиніну та сечовини, через що пацієнта направили на консультацію до нефролога.
Для додаткового обстеження хворого госпіталізували в терапевтичне відділення КНП «ТМКЛШД». Виявилось, що протягом попередніх двох днів у нього зменшилась кількість сечі. Аналізи показали критичні значення: креатинін - 2800, сечова кислота - 72, та високі показники калію. На основі даних результатів діагностовано гостру ниркову недостатність. Пацієнта терміново перевели у реанімацію та провели нирковозамісну терапію.
На 3-4 добу з'явились нові симптоми: інтенсивне кровохаркання, зниження сатурації, наростання задишки. КТ показала двобічне полісегментарне ураження легень. На основі цих даних, наші лікарі нефролог та пульмонолог запідозрили синдром Гудпасчера. Це вкрай рідкісне прогресуюче автоімунне захворювання легенів та нирок, яке потребує негайного лікування для збереження життя пацієнта.
Проведено додаткові обстеження та консультації з різними фахівцями,в тому числі з німецькою клінікою «Шаріте» по телероботу.
Вже за добу з'явились перші позитивні результати. Наразі стан пацієнта стабільний, спостерігається покращення, сатурація відновлена, а КТ підтвердила здоровий стан легень. Він регулярно проходить процедуру гемодіалізу та поступово повертається до звичного життя.
— Синдром Гудпасчера небезпечний не лише тим, що він важкий у діагностуванні через свою рідкісність, а й тим, що погіршення стану пацієнта буває швидшим за можливість провести необхідне обстеження. У таких випадках кожен крок вимірюється хвилинами. Завдяки тому, що наша лікарня є ургентною, ми можемо терміново провести великий спектр досліджень, проконсультуватись із фахівцями практично всіх сфер медицини й спільними зусиллями врятувати пацієнта навіть у таких критичних ситуаціях, — кажуть медики.
Нагадаємо, раніше 20 хвилин повідомляли, що в Тернопільській обласній клінічній лікарні оновили операційне відділення.
Читайте також:
У двох лікарня Тернопільщини робили кесарів розтин, не маючи відповідних умов — голова НСЗУ Гусак
В обласній лікарні відкрили оновлений операційний блок
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Оксана
Petro
Оксана reply Petro
Saшко
Anna