У пологових проводитимуть аналізи для виявлення спадкових та вроджених захворювань немовлят

У пологових проводитимуть аналізи для виявлення спадкових та вроджених захворювань немовлят

У пологових будинках Тернопільщини батьки зможуть провести розширений неонатальний скринінг – це комплексне обстеження новонароджених для виявлення спадкових та вроджених захворювань

Як повідомляють у Департаменті охорони здоров'я ОДА, проєкт запрацює в рамках пілоту в 12 регіонах України на базі експертного та двох регіональних центрів неонатального скринінгу – Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», Львівського обласного клінічного перинатального центру. Пілотний запуск стартує і в Тернопільській області.

Послуга, як і нині, буде доступна в пологових будинках. Для отримання послуги батькам новонародженого необхідно лише надати письмову згоду на проведення дослідження. Після цього лікар сформує пакет документів для відправки в лабораторію.

Відео дня

Після проведення дослідження, лабораторія за необхідності спрямує результати до медико-генетичного центру. Потім лікар медико-генетичного центру проаналізує дослідження та за його результатами визначить необхідність подальших досліджень чи призначить лікування. Отже, завчасне виявлення дозволить ще на доклінічній стадії захворювання застосувати протокольну терапію та корекцію, тим самим повністю запобігти прояву симптомів або значно полегшити їх. Так, попередження розвитку захворювання забезпечить дитині повноцінне довготривале життя.

Увесь процес неонатального скринінгу буде супроводжуватися та фіксуватися в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ): від реєстрації новонародженого в системі та взяття зразків крові лікарем до обробки направлення лаборантом та фіксування діагностичного звіту за результатами досліджень. Це дозволить оптимізувати комунікацію між сторонами та оперативно обмінюватися даними досліджень.

Розширення програми неонатального скринінгу та цифровізація процесів дозволить своєчасно виявити ризики орфанних захворювань у немовляти та якнайшвидше запобігти їх клінічним проявам. Адже своєчасно виявлене та вчасно розпочате лікування дозволяє запобігти розвитку хвороби та створює умови для тривалого та повноцінного життя пацієнтів.

 

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up