У яких лікарнях Тернопільщини можна отримати допомогу при інсульті

У яких лікарнях Тернопільщини можна отримати допомогу при інсульті

На Тернопільщині 7 медичних закладів від початку року надали допомогу понад 750 пацієнтам з діагнозом інсульт. Два медзаклади розташовуються у Тернополі, решта – у Заліщиках, Кременці, Борщеві, Чорткові та Теребовлі.

Перелік медзакладів, які надають допомогу хворим з інсультом повідомили у НСЗУ. 

Інсульт  це небезпечне серцево-судинне захворювання, порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладної діагностики та лікування. Зростання кількості інсультів – проблема у всьому світі, проте в Україні вона посилюється воєнними діями. Саме тому медична допомога при гострому мозковому інсульті є одним із пріоритетних напрямків Програми медичних гарантій та повністю оплачується державою.

На Тернопільщині відповідні договори з НСЗУ мають 7 медичних закладів, які від початку року надали допомогу понад 750 пацієнтам з діагнозом інсульт. Два медзаклади розташовуються у Тернополі, решта — у Заліщиках, Кременці, Борщеві, Чорткові та Теребовлі.

Відео дня

— Пацієнт, у якого діагностовано інсульт, має отримати безкоштовно лікування та реабілітацію у медичному закладі, який має пакет за напрямком «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах», а також укладений договір із Національною службою здоров’я України, і не важливо чи пацієнта привезла «швидка», чи це самозвернення. Основні ознаки інсульту — порушення мовлення, а саме труднощі при спробі розмовляти, асиметрія обличчя, слабкість або оніміння у кінцівках, неможливість або обмежена можливість рухати тією чи іншою кінцівкою, іноді може бути інтенсивний головний біль та сплутаність свідомості. Якщо ви помітили один із цих симптомів у себе чи людини, яка перебуває поруч, негайно викликайте «швидку», адже бригади екстреної допомоги знають і вміють працювати з такими невідкладними випадками і доправлять пацієнта у медичний заклад, який має укладений договір із НСЗУ і надає безоплатно допомогу при гострому мозковому інсульті, —  говорить директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.

НСЗУ оплачує лікарням за кожного пацієнта від 15,6 до 131,5 тис. грн, залежно від складності випадку.

Які послуги покриваються:

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетом з допомоги при інсульті, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Тернопільська) та групу послуг («5 Медична допомога при гострому мозковому інсульті»). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

Більше про безоплатні медичні послуги — в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
 • Читач16

  Відновлення після інсульту якісними рослинними комплексами, замовляй тут https://dnsp.com.ua/ua/g22689304-reabilitatsiya-sosudov-otzyv

 • Людмила Людмила

  Брехня! Всі ліки та МРТ за власний кошт пацієнтів.
 • Teren Teren

  Якщо сталось десь в селі бережанського району то від моменту виклику до приймальні найближчої лікарні (в Тернополі!) годин 3-4...в кращому випадку.  В багатьох випадках при інсульті то просто смертний вирок. Та навіть з самих Бережан (місто немаленьке!) години 1,5-2...

  А Лановеччина, а Гусятин, Зборівщина... та практично 70-80% області не мають доступу до екстренної медичної допомоги. Та й не тільки екстренної... От дореформувались...

  І уявляєте картину: у вас чи когось з ваших близьких інсульт, а ви, такі всі, шукаєте на  дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами або в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажуєте посібник посиланням і шукаєте...

  То вже дно, а чи знизу стукають?
 • Надія Копина

  По цій програмі  деякі ЛІКАРІ ВИМАГАЮТЬ ГРОШІ у пацієнтів..ДОБРОВІЛЬНО -ПРИМУСОВО..

keyboard_arrow_up