Українці змогли пережити пік третьої хвилі пандемії: Степанов

Українці змогли пережити пік третьої хвилі пандемії: Степанов

13 квітня був перший день, коли кількість виписаних із лікарень перевищила на 22,8% кількість госпіталізованих.

Ситуація із коронавірусом в Україні поступово стабілізується – епідемія іде на спад. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.

«Ми витримали черговий стрибок захворюваності на COVID-19, і поступово ситуація почала покращуватися. Як і прогнозували наші експерти-епідеміологи, зростання кількості хворих тривало до початку квітня. Зараз у багатьох регіонах ситуація стабілізується. Вже 10 днів ми спостерігаємо спад захворюваності по Україні. Вчора був перший день, коли кількість виписаних із лікарень перевищила на 22,8% кількість госпіталізованих. Декілька областей, зокрема Івано-Франківська і Закарпатська, вийшли з червоної зони», – повідомив міністр.

Також, за його словами, зменшилась кількість госпіталізованих із COVID-19: минулого тижня до лікарень потрапили на 2000 пацієнтів менше, ніж позаминулого, зменшилася кількість і тих, хто захворів. Міністр наголосив на особливій заслузі лікарів у приборканні епідемії. А також відзначив ефективність адаптивного карантину, запровадженого МОЗ.

«Завдяки чіткій стратегії і вивіреним діям МОЗ українці змогли пережити пік третьої хвилі пандемії без паніки та з мінімальними обмеженнями. Наш адаптивний карантин, ефективність якого оцінили і в Європі, був певним балансом між життям країни, роботою підприємців і епідеміологією. Ми постійно тримали руку на пульсі, збільшуючи кількість ліжок із підведеним киснем відповідно до потреб, оновлюючи протоколи лікування, щоб максимально ефективно протистояти хворобі», – зазначив Максим Степанов.

Водночас, за словами міністра, у деякий регіонах, зокрема в Києві, а також Хмельницькій, Львівській та Полтавській областях, ситуація залишається складною і вони продовжують перебувати в червоній зоні. Тож очільник МОЗ закликав громадян не розслаблятися і продовжувати дотримуватися встановлених обмежень і протиепідемічних заходів – носити маски, користуватися антисептиками, уникати скупчень людей.

Читайте також За добу на Тернопільщині — понад 400 випадків ковіду. Ситуація в усіх районах та Україні
На Тернопільщині зайнято 56,2% ліжок з підведеним киснем
У лікарнях Тернополя – 270 хворих на COVID-19. Скільки пацієнтів на апаратах ШВЛ?
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач94
    Нам було не легко  Максим Володимирович як і нашим Тернопільським Медикам щиро надіюсь що ми впораємось з цією важкою пандемією ще декілька слів  пане Максиме Володимировичу будь ласка не забудьте обіцяну оплату нашим медикам за цей важкий час дякую з повагою володя.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Авто прокуратури у Бучачі не пропустило карету швидкої: в установі відреагували на відео з соцмереж play_circle_filled 20:00 Мріють обійняти й нагодувати смачненьким: історія Віталія Прокіпчука, який повернувся з полону play_circle_filled 19:00 Будівництво у парку і довгобуд у центрі: у Тернополі оновили перелік інвестиційно привабливих об'єктів 18:00 Професор тернопільського технічного університету отримав премію Національної академії наук Від читача 12:07 63 дозволи на працевлаштування іноземців видано Службою зайнятості на Тернопільщині у 2025 році 17:11 «Це були 988 днів пекла мого сина…» З російського полону повернувся Володимир Теренда 16:40 Екстрадували з Чехії: на Тернопільщині взяли під варту чоловіка, який 11 років був у розшуку за побиття 16:02 Аварія біля Микулинецького кладовища. Є травмований 15:45 Шахраї виманили понад 103 тисячі гривень у жінки з Кременеччини 15:15 З вересня англійська стане обов'язковою у дитячих садках: з якого віку вчитимуть 14:37 У крові водія 3,2 проміле алкоголю: ВАЗ зіткнувся з Mercedes на Коновальця 14:03 На Кременеччині полум'я охопило житловий будинок 13:20 Пасхальна кантата: у Тернополі відбудеться благодійна вистава на підтримку захисників 12:40 Землю зниклого безвісти військового переписали на іншу особу: на Тернопільщині судитимуть реєстраторку 12:10 На Кременеччині п'яний водій в'їхав у паркан кладовища і пошкодив могили 11:30 У Тернополі неповнолітня дівчина у Тернополі потрапила під потяг 11:03 Тернопіль — «без доріг», яма на ямі. Коли й де ремонтуватимуть 10:25 На Чортківщині чоловік запропонував поліцейським 500 євро, щоб «відкупити» товариша від мобілізації 09:40 Уночі ворог бив по Україні: у Дніпрі пошкоджені будинки, є постраждалі 09:15 Аварія на Микулинецькій. Утворився затор
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up