У "Топільче" від Сибірки загинув поні, а тварини й досі розгулюють зоокутком. Що каже дирекція?

У "Топільче" від Сибірки загинув поні, а тварини й досі розгулюють зоокутком. Що каже дирекція?
  • Вночі з 27 на 28 вересня в зоокутку парку "Топільче" загинув поні. Як встановили фахівці Держпродспоживслужби, його смерть викликана Сибіркою - хворобою, що здатна вразити і людину.
  • А через тиждень містом гуляв ще один поні з зоокутка. Чи була тварина також інфікованою та що говорять в КП "Управління парків культури та відпочинку?"

Про смерть поні зазначають на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області. Зокрема, у тексті йдеться, що тварина загинула в ніч з 27 на 28 вересня і працівники зоокутка на наступний день викликали спеціалістів.

Після обстеження поні ті виявили ознаки пневмонії, гастроентериту та лімфаденіту, а збільшення та заокругленість країв селезінки викликало підозру на сибірку. Тому після відбору зразків померлої тварини 1 жовтня спеціалісти свої підозри підтвердили.

Відео дня

02 жовтня відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради, на якому наклали карантин на зоокуток та затвердили план заходів. Тварин, які утримуються у зоокутку, піддали клінічному огляду та термометрії і вимушено провакциновано від сибірки.

За контактними особами здійснюють спостереження.

Кажуть, всіх тварин вакцинували

Та чи в безпеці тварини? Чи дозволять відвідувачам і далі гуляти біля зоокутка, оскільки ще ввечері 4 жовтня перехожі в парку вільно годували та фотографувалися біля тварин, зокрема і поні. Це спостерігали наші журналісти. 

— Інформація щодо Сибірки поки не підтверджена. Наскільки я знаю, зразки померлої тварини віддали на експертизу, тому поки нічого сказати не можу, — каже заступник директора з розвитку інфраструктури КП "Об'єднання парків культури та відпочинку" Микола Ткач. — Повідомлення Держпродспоживслужби? Нам результатів чи листів ніяких не надсилали.

Щодо утримання тварин, заступник директора пояснив, що в кожного виду є своя загороджена територія, де вони перебувають вдень та вночі.

— До того ж, всі тварини в зоокутку 2 жовтня пройшли вакцинацію від Сибірки, — підсумував пан Ткач.

Нових випадків хвороби в зоокутку поки не зафіксували.

Чим небезпечна Сибірка?

Антракс (Anthrax), або сибірка, — особливо небезпечна гостра інфекційна хвороба, яка спричиняється спороносною паличкою сибірки Bacillus anthracis, перебігає залежно від місця проникнення збудника, у шкірній або генералізованій (кишковій, легеневій, септичній) формі, йдеться на сайті Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Ця інфекція належить до зоонозів — тобто людина інфікується або від зараженої тварини, або через контакт зі шкурою та шерстю.

Основне джерело інфекції — хворі домашні травоїдні тварини: велика і дрібна рогата худоба. Тварини заражаються, з’ївши траву, інші корми або випивши інфікованої води.

На сибірку найчастіше хворіють люди, які працюють із тваринами і тваринними продуктами — кістками, вовною, шкурою, м’ясом.

Сибірка не передається від людини до людини.

Зараження людини сибіркою виникає внаслідок проникнення збудника через пошкоджену шкіру (подряпини, садна, дрібні порізи) або слизові оболонки під час догляду за хворими тваринами, обробки туш, білування і поховання трупів загиблих тварин, унаслідок контакту з різними видами сировини, отриманої від хворих тварин, уживання в їжу м’яса хворих тварин, а також аспіраційним і трансмісивним (через укуси кровосисних комах) шляхами.

Можна заразитися через контаміновані збудником предмети або ґрунт.

Середня тривалість інкубаційного періоду захворювання — 2–3 дні, можливі коливання від кількох годин до 8–14 діб.

В організм інфекція потрапляє через шкіру, слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, рідше — слизові оболонки кишківника. Тому існує три форми сибірки: шкірна, легенева, кишкова.

Захворювання починається гостро: в перші години — температура тіла різко підвищується до 38–40 °С і виникає слабкість. Зараження крові (сепсис) може розвинутися внаслідок будь-якого способу зараження.

Ознаки сибірки:

  • сильний головний біль;
  • висока температура;
  • загальне нездужання;
  • карбункул зі швидким наростанням набряку та свербіж (за ураження шкіри);
  • сильні колючі болі у грудях (у разі легеневої форми);
  • задуха (у разі легеневої форми);
  • діарея з домішками крові (у разі кишкової форми);
  • ріжучі болі в животі (у разі кишкової форми);
  • блювота з домішками крові (у разі кишкової форми).

Якщо лікування розпочинається вчасно, хворі одужують. У рідкісних випадках перебіг хвороби ускладнюється кишковою, легеневою або септичною формами. Захворювання має важкий перебіг і може призвести до смерті хворого.

За найменшої підозри на сибірку — негайно зверніться до лікаря!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up