В Україні на COVID-19 уже захворіли понад три тисячі медиків та більше тисячі дітей
В Україні підтверджено 16 847 випадків COVID-19, з них 422 протягом останньої доби. Хворобу підтверджено у 1 172 дітей та 3 278 медиків.
Усього в Україні досліджено 202 495 зразків методом ПЛР, повідомляє Центр громадського здоров'я.
На амбулаторному лікуванні 11 527 пацієнтів, з них 961 дитина та 2684 медпрацівників. Усього потребували госпіталізації 5320 осіб, з них 211 дітей та 594 медика. Підключення до апарату штучної вентиляції легенів потребували 222 осіб, зокрема одна дитина та 19 медиків.
Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 456 людей, з них 24 медпрацівники. Серед померлих переважають особи віком від 50-ти років (86%).
Загалом 4143 пацієнти вже одужали, зокрема 1058 медпрацівників, — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.
Як зазначив на брифінгу Міністр охорони здоров'я Максим Степанов, в Україні вперше за всю пандемію – рекордна кількість хворих одужала: за добу - 427 особи.
▪️ За останню добу проведено 8069 тестувань методом ПЛР.
▪️ Найбільшу кількість підтверджених випадків за добу зареєстровано у Чернівецькій області (72), Харківській області (41) та в місті Києві (52).
▪️ МОЗом розроблений детальний план виходу з карантину, який поділено на 4 етапи, кожному з яких відповідають певні критерії і відповідні пом'якшення. Ці етапи буде рекомендовано на центральному рівні, але запроваджуватимуться вони на обласному рівні.
▪️ Другий етап пом'якшення карантину запланований на 22 травня (всі етапи розраховані на 10 днів). На другому етапі очікуються такі пом’якшення: дозвіл на проведення спортивних змагань без глядачів, відкриття готелів (без ресторанів, хостели теж не працюватимуть), проведення ЗНО, запуск громадського транспорту, відкриття дошкільних закладів. МОЗ наголошує, що всі пом’якшення можливі тільки при суворому дотриманні епідеміологічних правил безпеки.
Загалом випадки підтверджено:
Вінницька обл. — 654 (355 одужали);
Волинська обл. — 535 (140 одужали);
Дніпропетровська обл. — 781 (82 одужали);
Донецька обл. — 117 (34 одужали);
Житомирська обл. — 533 (81 одужав);
Закарпатська обл. — 791 (120 одужали);
Запорізька обл. — 347 (149 одужали);
Івано-Франківська обл. — 1166 (423 одужали);
м. Київ — 2012 (189 одужали);
Київська обл. — 1067 (186 одужали);
Кіровоградська обл. — 432 (288 одужали);
Луганська обл. — 42 (15 одужали);
Львівська обл. — 904 (169 одужали);
Миколаївська обл. — 228 (68 одужали);
Одеська обл. — 693 (40 одужали);
Полтавська обл. — 257 (155 одужали);
Рівненська обл. — 1062 (254 одужали);
Сумська обл. — 158 (82 одужали);
Тернопільська обл. — 1033 (432 одужали);
Харківська обл. — 713 (87 одужали);
Херсонська обл. — 165 (96 одужали);
Хмельницька обл. — 209 (54 одужали);
Черкаська обл. — 348 (161 одужав);
Чернівецька обл. — 2516 (464 одужали);
Чернігівська обл. — 84 (19 одужали).

У ВООЗ вважають, що нове захворювання може стати ендемічним, тобто таким, що постійно присутнє серед людей, з посиланням на Reuters поповідомляє "Українська правда".
За словами експерта із надзвичайних ситуації організації охорони здоров’я Майка Раяна, важливо відкрито говорити про те, що вірус може ніколи не зникнути.
"Важливо бути реалістами. Я не думаю, що хтось може передбачити, коли ця хвороба зникне", – сказав Раян.
В організації покладають надії на створення вакцини для того, щоб контролювати вірус.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.