Тернополяни розповіли, як рятуються від застуди

Тернополяни розповіли, як рятуються від застуди
  • З настанням холодів жителі Тернопільщини все частіше хворіють на грип, ГРВІ та коронавірус. Довіряти народній медицині чи звертатися до сімейного лікаря – особистий вибір кожного. 
  • Журналісти «20 хвилин» запитали у тернополян, як вони захищають свій організм від сезонних вірусів та як діють у випадку хвороби. 

За тиждень медики зафіксували 3 895 хворих на грип, ГРВІ та коронавірус у Тернопільській області, що на 10,1% більше, ніж за попередній. Про це повідомляють у Тернопільському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

– Питома вага дітей до 18 років серед хворих склала 57,3%, школярів – 61,4% від усіх захворілих дітей. У порівнянні з попереднім тижнем відмічається збільшення хворих на ГРВІ дітей на 7,5%, школярів – на 13,2%. Госпіталізували за звітний тиждень 91 особа, із них 49 дітей (53,8%). Також медики зафіксували 13 випадків захворювання на COVID-19, – кажуть у центрі контролю та профілактики хвороб. 

Як захищаються люди

Ми запитали у пересічних тернополян, як вони запобігають сезонним захворюванням. Чим захищають себе і рідних від вірусних інфекцій? Що відповідали люди – дивіться у нашому відеоопитуванні.

Відео дня

Ольга, 67 років, пенсіонерка

— Я обожнюю трав’яні чаї, тому щовесни збираю знайомі мені трави, висушу, змішую і заварюю собі чаї. Люблю липовий чай. Самолікуванням не займаюся, бо у травні так захворіла, що довелося лікуватися на стаціонарі. Якщо щось болить – йду до сімейного лікаря, купую медичні препарати за рецептами. Щеплення не роблю.

Богдан, 57 років, тренер 

– Мій найкращий захист – спорт. Я з 1988 року постійно в русі, тренуюсь, підтримую спортивну форму. До лікарів я не ходжу, не вакцинуюся. Якщо перемерзаю, то п’ю звичайний чай і все.

Аліна, 24 роки, маркетолог 

— Я щойно одужала, а ось всі мої друзі ще хворіють. У когось медики виявили коронавірус, кашлюк, звичайний грип. Як вберегти себе від сезонних захворювань? Треба носити маски. Я завжди так роблю і не розумію, чого люди цим нехтують. Це не складно, адже ви бережете себе і турбуєтесь про оточуючих. Також я у жовтні вакцинувалася. 

Богдан, 35 років, фермер 

– П’ю гарячий чай з малиною та медом, систематично вживаю вітаміни. У мене є невелика плантація лохини та полуниці, роблю запаси на зиму. Якщо і хворію, то тільки в легкій формі. Інколи трохи болить горло чи є нежить і все. А як мама хворіла коронавірусом, то одразу зверталися до лікарів, була на стаціонарі. 

Марія, 46 років, медсестра 

– Якщо імунітет ослаблений, то треба пити вітаміни, трав’яні чаї. З народних методів використовую тільки гарячий чай з лимоном та імбиром. Якщо хворію, то звертаюся до лікарів. Те самолікування ні до чого доброго не приводить.

Володимир, 77 років, пенсіонер

– Я не вживаю алкогольні напої, не курю, позитивно налаштовую себе та всім бажаю добра. Щоранку натираю одне яблуко з морквою, а ввечері вживаю часник. Також п’ю чай з медом, але він не має бути гарячим. Останнім часом не хворію, чому дуже радий. 

Що радять лікарі?

Про сезонні захворювання, які найчастіше турбують людей восени, розповіли на Фейсбук-сторінці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Найперше – це грип і застуда.

Ці захворювання самі по собі різні, проте за причиною виникнення однакові. В організм потрапляє вірус, який поступово поширюється в клітинах людини. Лікування грипу, застуди і вірусу можуть сильно відрізнятися, саме тому потрібно вчасно розпізнати, що за хвороба вас атакувала.

При застуді нежить та закладеність носа з'являються у перші години захворювання. Коли у людини вірусне захворювання, нежить виникає в перші дні, при грипі може проявитися тільки в вигляді ускладнень і не раніше, ніж через дві доби від початку хвороби. Основні симптоми грипу – це почервоніння очей, слабкість, прояв лихоманки. Під час ускладнень можлива блювота, прискорене серцебиття, нестача повітря. У деяких людей можливо навіть підвищення артеріального тиску. При застуді очі не червоніють і не сльозяться, а якщо таке і є, то це говорить про бактеріальну інфекцію.

Наступна важлива відмінність – це різний перебіг хвороб. Грип починається раптово, перші ознаки – це стрибки температури. З'являється виражена інтоксикація організму: озноб, адинамія, головний біль, м'язовий біль, ломота у всьому тілі, сухий болючий кашель. При будь-якій іншій вірусній інфекції переважають такі симптоми, як нежить, біль у горлі та бронхіт. І тільки потім з'являється температура.

При грипі та застуді лікарі рекомендують пити багато рідини. Це допомагає впоратися з втратою рідини, спровокованої потовиділенням при високій температурі. Жарознижуючі препарати діють не тільки на температуру, але надають протизапальний і знеболюючий ефект. Однак, призначити їх може лише лікар. Для профілактики вірусних інфекцій та грипу фахівці радять менше перебувати в місцях скупчення людей. Якщо цього не уникнути, намагайтеся використовувати спеціальні маски.

Читайте також:

COVID-19 повертається: медики Тернополя розповіли про кількість хворих, симптоми та лікування

Кожному – по 1000 грн: чи підтримують тернополяни ініціативу та на що витратять кошти

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Ірина

    До чого тут тернополяни? Може лікарі краще знають?
  • Anna

    Нема більше про шо писати
  • InBlood

    І найкращий з них - донатити на дрони для знищення русні - головний "вірус застуди" цієї осені-зими.
  • Ольга

    Скільки людей від тої вакцини померло, особливо старших(((
    Вітаміни і спорт підтримаємо!

keyboard_arrow_up