«Здорової засмаги» – не існує. Кому засмагати протипоказано та хто у групі ризику (ІНФОГРАФІКА)

«Здорової засмаги» – не існує. Кому засмагати протипоказано та хто у групі ризику (ІНФОГРАФІКА)

 

  • Надмірне опромінення може становити ризик. Сонячні опіки, передчасне старіння та рак шкіри – все це ризик довготривалого перебування на сонці.
     
  • Навіть, використовуючи сонцезахисний крем, засмагати небезпечно. Меланін, що продукується меланоцитами – це спосіб тіла захистити вас від пошкодження УФ-випромінюванням.

Кому засмагати забаронено

Людям похилого віку, маленьким дітям, гіпертонікам, алергікам, вагітним, тим, хто страждає від новоутворень, меланом, захворювань ендокринної системи.

Також у зоні ризику – люди зі світлою шкірою, з великою кількістю родимок на тілі або наявністю чотирьох і більше родимок діаметром від 6 мм; ті, хто в дитинстві кілька разів згорав на сонці, люди, в чиїх сім'ях у одного з прямих родичів була діагностована меланома.

Відео дня

Як правильно засмагати

Пам’ятайте, що рак шкіри може розвинутися у людей будь-якого типу та кольору шкіри. Тому, захист від УФ-випромінювання є важливою відповідальністю не лише влітку, але й протягом року.

Засмагу можна зробити трохи безпечнішою, якщо перебувати на сонці протягом 15-20 хвилин щодня.

Якщо ви мрієте про гарну засмагу, то повинні знати кілька простих правил.

Отож, найкраще приймати сонячні ванни в період з 8 до 11 вранці, та з 16 до 19 ввечері. Це безпечний час для того, щоб поступово засмагнути і при цьому не згоріти. Але найбезпечнішим варіантом залишається не засмагати.

Надівайте головний убір. Для максимального захисту пересвідчіться, що ваш капелюх має обідець навколо, що затіняє обличчя, вуха та потилицю. Уникайте солом’яних шляпок з дірками, що пропускають сонячне світло.

Захищайте очі та правильно підбирайте сонцезахисні окуляри. Сонячні окуляри зменшують шкідливий вплив сонця на очі. Сумлінні виробники наносять на всю продукцію маркування, що вказує на ступінь поглинання шкідливого випромінювання або категорію затемнення. Категорія 4 (UV 400) означає, що лінзи пропускають найменшу кількість світла, а 0 – найбільше. Найоптимальніший варіант – категорія 3: підходить для яскравої сонячної погоди, прогулянок містом. Важливо захищатися від UVA та від UVB випромінювань, тому стежте за тим, щоб виробник вказував, що скло в окулярах блокує ці типи променів.

Завжди використовуйте сонцезахисний крем широкого спектру з SPF 30 або вище. Управління США з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) рекомендує, що товщина нанесення крему з SPF для ефективного захисту повинна становити 2 мг/см². Тобто потрібно щонайменше 30-35 мл засобу, щоб намастити тіло дорослої людини. Також слід не забувати про шию, скроні та вуха, адже вони потребують посиленого захисту. Наносьте крем кожні 2 год.

Пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму.

Засмагу можна зробити трохи безпечнішою, якщо перебувати на сонці протягом  15-20 хвилин щодня.

Поради, щоб уникнути опіків:

  • Не перебувайте на сонці з 11.00 до 16.00, коли воно світить найсильніше.
  • Не користуйтеся соляріями.
  • Прикривайте відкриті ділянки тіла. Подумайте про використання спеціально розробленої одежі для захисту від сонця. Перевірте на етикетці фактор захисту від ультрафіолету (UPF), що вказує на скільки тканина блокує сонячне світло. Чим вище UPF, тим краще.
  • Часто використовуйте сонцезахисний крем із не менш як 30+ SPF. Наносьте його на відкриті ділянки тіла за 15-30 хвилин до виходу на вулицю. 
  • Захищайте дітей від сонця. Якщо ви на вулиці, подбайте аби малюк знаходився у тіні. Не давайте дітям потрапляти під прямі сонячні промені, особливо у спекотні години. 
  • Надівайте сонцезахисні окуляри (із захистом від UVA і UVB променів) та капелюх із широкими полями, щоби прикрити обличчя, вуха та шию.
  • Деякі лікарські засоби (певні антибіотики, ретиноїди тощо) можуть спричиняти підвищену чутливість до сонця. Проконсультуйтеся із лікарем щодо таких побічних ефектів.

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up