Як вберегтися від травм під час ожеледиці: поради травматолога

Як вберегтися від травм під час ожеледиці: поради травматолога

Тернопільський травматолог розповів як зберегти цілісність кісток та своє здоров’я під час ожеледиці.

Взимку травматична небезпека значно зростає через ожеледицю. При падінні взимку можливі як звичайні синці, так і вивихи чи переломи.

У тернопільському травмпункті, на щастя, ще немає багато звернень тернополян через падіння на вулицях міста, кажуть лікарі.

- На вихідних, коли була ожеледиця на вулиці, то декілька тернополян звернулось з скаргами, - розповідає завідувач відділення травматології швидкої допомоги Тернополя Борис Майка. - Наприклад, за сьогоднішній день, 27 листопада, жодна людина не звернулась із скаргою падіння на льоді.

Травм, які люди отримують через падіння на слизькому тротуарі чи дорозі, можна й уникнути, якщо правильно себе поводити, пояснює лікар.

- Після падіння під час ожеледиці найчастіше трапляються травми ступневого суглобу, колінного та зап’ясткового, - каже пан Майка.

Як вберегтися від травм під час ожеледиці: поради травматолога, фото №1 на сайті 20minut.ua

Головне - правильно падати

Зимою вуличний травматизм, звісно, більший і це зв’язано з погодними факторами, каже лікар.

- Незважаючи на те, що сніг прибирають все одно варто бути обережним, - каже пан Майка. -Потрібно одягати відповідне взуття з м’якою та рифленою підошвою. А також можна просто наклеїти на підошву лейкопластири, і періодично на протязі дня їх змінювати.

Лікар зазначає, що в аптеках тепер у продажі є спеціальні наклейки на підошву взимку.

- Потрібно вибирати правильний маршрут, бо краще обійти ділянку з льодом, аніж потім звертатись до травмпункту, - каже травматолог. - Падати також потрібно вміти правильно. Бажано падати на бік, старатись скласти руки та ноги під себе.

Обережно переходити дорогу

Окрема категорія дорожньо-транспортний травматизм взимку, каже пан Майка.

- Автомобіль літом має набагато швидший тормозний шлях, ніж взимку, - розповідає лікар. -Тому, пішоходи повинні дуже обережно переходити дорогу, адже через ожеледицю трапляється чимало ДТП. Краще машину пропустити, ніж потрапити під колеса.

Як колись казали: “Хочеш спокійно жити, то безпеку забезпечуй собі сам”, тому кожна людина повинна усвідомлювати, що ходити по вулицях в ожеледицю небезпечно. Так як кількість ДТП на дорогах збільшується, каже фахівець.

Потрібно звертатись у травмпункт

Людина сама повинна оцінювати свій стан, і якщо вона не відчуває після того, як впала жодних болей, то можна не звертатись до лікаря, зазначає фахівець.

 - Але, якщо через деякий час з’являється біль, то потрібно обов’язково звертатись у травмпункт, - каже завідувач відділення травматології. -Травмпункт у місті працює цілодобово та приймає усіх пацієнтів. Також можна звернутись до свого сімейного лікаря, який направить куди йти.

Тернопільська комунальна міська лікарня швидкої допомоги знаходиться на вулиці Шпитальна,2 , телефон : 52-14-08

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Любов
    Борис Матвійович чудова ЛЮДИНА та ЛІКАР!
  • Lisbon Taxi Tours
    Борис Майка, лікар від Бога.

keyboard_arrow_up