Як вийти з посту без шкоди для здоров’я: поради дієтолога

Як вийти з посту без шкоди для здоров’я: поради дієтолога
  • Різдвяні свята - час побути з рідними та відпочити за святковим столом.
  • Хоча смаколиків українські господині завжди готують чимало, потрібно розуміти, якщо їсти усе і одразу – можна добряче нашкодити своєму організму.

Різдвяний піст тривав у християн з 28 листопада. Виходити із посту потрібно поступово, переконує дієтолог, нутриціолог Мар’яна Лебідь. І хоча спокус на святкових столах є досить багато, потрібно розуміти, якщо їсти усе і одразу – можна добряче нашкодити своєму організму.

- Люди постять по-різному. Хтось на час посту відмовляється тільки від м’яса, молока чи риби, хтось – залишається суто на рослинній їжі, - розповідає дієтолог. – Тому і вводити їжу, якої не було в раціоні більше місяця, теж варто по-різному. Якщо людина чітко дотримувалась посту весь час, то період повернення до стандартного  харчування має бути довготривалим.  Плавний вихід з посту має відбуватись за тиждень. А не в один день.

Відео дня

Якщо вхід у піст відбувається за один день, то для його завершення організм потребує набагато більше часу. Фахівець з харчування каже, що особливо обережними потрібно бути із вживанням м’яса та іншої «важкої» їжі у великих порціях.

"Усе по-трошки"

- Щоб не робити навантаження на шлунково-кишковий тракт, потрібно пробувати усе по-трошки, - продовжує дієтолог. – Усі страви з кошика ми куштуємо, а не об’їдаємось. Можна з’їсти третину яйця, шматочок ковбаски, трошки паски. А вже наступного дня можна спробувати ще якусь м’ясну страву або збільшити порцію.

Обережним треба бути під час свят із вживанням м’яса. Якщо організм більше місяця був без білкових продуктів – то кількість ферментів в організмі, які перетравлювали білкову їжу – зменшилась, і для їх відновлення нам потрібно поступово вводити в їжу такі продукти. Також потрібно розуміти, що для того, щоб воно нормально перетравлювалось, потрібно пити багато води.

За тим, чи вживаєте ви достатню для організму кількість води, дієтолог радить стежити постійно. В середньому на кілограм ваги тіла організм потребує 30мг води.

- На період свят у нас, звісно, накривають столи із багатьма стравами. І свята тривають не один день, а три. Тому, коли ми йдемо в гості чи приймаємо гостей вдома, теж важливо розуміти, що їсти все підряд не можна, - радить Мар’яна Лебідь. – Все, що нам потрібно – це розуміти, що ми - їмо, ми не обмежуємо себе в їжі, але зважаємо на те, що переїдати не можна. Потрібно зважати на те, що їсти варто і теплі, і холодні страви.

Вживання солодкого та алкоголю одразу після посту дієтолог радить зменшити до мінімуму.

- Алкоголь абсолютно завжди має негативний вплив на організм, - говорить лікар. – Навіть коли людина не постила, то в алкогольних напоях, особливо під час застіль, треба знати міру, бо алкоголь – це токсини і відповідно, додаткове навантаження на печінку. Тому варто вживати його якомога менше. Якщо людина під час посту тільки вживала рослинну їжу – то під час виходу з пісного часу можна собі дозволи буквально бокал вина впродовж цілого дня.

Через тиждень після закінчення посту вже можна переходити на звичний раціон, який був до його початку. Але якщо у вас є хронічні захворювання, то краще бути обережними ще кілька днів, щоб організм зміг повністю повернутися в звичну колію.

Загалом, за словами дієтологів, найкраще припинити їсти, коли ще лишається невеличке відчуття голоду. Не слід намагатися з'їсти більше за допомогою лікарських засобів. Вони здатні лише частково покращити перетравлення їжі та не можуть запобігти наслідкам переїдання.

Фото Архів Мар'яни Лебідь

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:23 Випускникам Галицького коледжу вручили дипломи: як усе відбувалося photo_camera 15:05 Робота у Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 2 липня) 14:52 Вулицями Чорткова ходив 20-річний чоловік з чотирма сотнями патронів до автомата 14:20 Нечистоти в річку Золота Липа: директора КП звинувачують у службовій недбалості Від читача 14:43 Концерт гурту «K not K” (Румунія) 13:47 На Тернопільщині стартувала вступна кампанія до закладів професійної освіти 13:09 У Чорткові деякі вулиці без води: прокладають нову мережу photo_camera 12:35 Із задимленої квартири на Вишневецького рятувальники звільнили 15-річну дівчину 12:00 Помер колишній головний тренер «Ниви», відомий футболіст Юрій Дубровний 11:46 На Бандери зіткнулися три авто. Рух ускладнений 11:10 На Вишневецького пожежа у багатоповерхівці: що відомо photo_camera 10:36 Мешканці Микулинецької та Молодіжної, які постраждали від ракетної атаки в Тернополі, отримають виплати 10:30 Застосунок «е-Тернопіль» увійшов до шортлиста премії Mobile-First Award 2025 (пресслужба Тернопільської міської ради) 10:05 З липня державні допомоги призначатиме Пенсійний фонд 09:31 У Білозірці на Лановеччині в пожежі загинула людина 09:00 «На щиті» на Тернопільщину повертаються Герої Анатолій Свідер та Сергій Нестерук 08:03 Євро б'є усі рекорди: новий курс валют 22:00 У Львові провели унікальну операцію з пересадки пальця з ноги на руку пораненому військовому play_circle_filled 21:00 З гільз «проросли» квіти: у Тернополі діти створювали «вазочки надії» photo_camera 20:05 Спадковий договір: хто може укласти і чим він відрізняється від заповіту?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up