Які аналізи на гормони можна здати безкоштовно і як це зробити?

- Обмежень немає — скільки одночасно аналізів є потреба здати, на скільки показників лікар дає скерування, запевнила Надія Боднар.
- Які гормональні дослідження внесені до переліку безоплатних аналізів для пацієнта, дізнавались «20 хвилин».
Які гормональні дослідження є безоплатними в рамках Програми медичних гарантій, повідомили на сторінці НСЗУ Національна служба здоров'я України.
— Пацієнт має право безоплатно отримати всі необхідні йому лабораторні чи інструментальні дослідження, на які є електронне направлення, — пояснили на Фейсбук-сторінці Національної служби здоров’я України. — Зробити їх можна в медзакладах, які мають договір з НСЗУ на пакет «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах».
Аби безкоштовно здати аналізи, потрібно спочатку звернутись до сімейного лікаря, пояснила заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Тернопільського міського комунального закладу Центр первинної медико-санітарної допомоги Надія Боднар.
— Сімейний лікар проводить обстеження пацієнта і, коли виявляє необхідність консультації вузького спеціаліста, в даному випадку ендокринолога, тоді дає електронне скерування до цього лікаря, — пояснила Надія Боднар. — Ендокринолог оглядає пацієнта, вивчає ситуацію, і, якщо має підозру на певний діагноз, а для його встановлення і подальшого лікування потрібні додаткові аналізи, дає електронне скерування в лабораторію, яка має можливість це зробити і в неї є укладений договір з НСЗУ.
Обмежень щодо кількості аналізів на гормони, які можна здати за один раз, — немає. Скільки є потреба, на скільки показників лікар дає скерування, запевнила Надія Боднар.
До переліку безоплатних аналізів також включені гормональні дослідження:
— тироксин (Т4 загальний, Т4 вільний),
— трийодтиронін (Т3 загальний, Т3 вільний),
— тиреотропний гормон (ТТГ),
— тиреоглобулін (ТГ),
— паратгормон (ПТГ),
— інсулін,
— адренокориткотропний гормон (АКТГ, кортикотропін),
— кортизол (гідрокортизон),
— соматотропний гормон (соматотропін, СТГ),
— пролактин,
— фоллікулостимулюючий гормон,
— вазопресин (АДГ),
— норадреналін,
— хромогранін,
— тестостерон,
— естрадіол,
— інсуліноподібний фактор росту -1 (ІФР-1),
— інші дослідження, відповідно до галузевих стандартів.
Довідка
Потрапити до сімейного лікаря без проблем і не вистоювати півдня в чергах до реєстратури: http://www.medical.te.ua
Знайти заклад, який має договір на пакет «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах» можна зателефонувави до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже адресу та телефон найближчого до вас закладу.
Або скористайтеся аналітичною панеллю НСЗУ «Укладені договори про медичне обслуговування за ПМГ» https://cutt.ly/T7QvULS.
На дашборді можна перевірити, де знаходиться найближча лікарня, яка має договір із НСЗУ, а отже надає медичну допомогу безоплатно. Медзаклади можна шукати як за населеним пунктом чи областю, так і за пакетами медичних послуг. Детальна інструкція, як користуватися дашбордом тут: https://cutt.ly/V73lqvs.
.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.