«Якщо все зробити грамотно, ніколи не захворієш»: лікар про моржування

«Якщо все зробити грамотно, ніколи не захворієш»: лікар про моржування
Лікар Валентина Супрунюк (63 р.) з 2014 році плаває в Тернопільському ставі цілий рік. Для цього тренувалася кілька років, щоразу захоплюючи наступний місяць в календарі — спочатку купалася до вересня, потім — до жовтня, далі - до листопада, і нарешті — до грудня

Терапевт Валентина Супрунюк переконана, що завдяки моржуванню можна вилікуватися від багатьох хвороб. На власному прикладі вона переконалася, що про хронічний фарингіт можна забути.

Лікар радить переходити до зимового плавання поступово.

- Якось на відпочинку в Криму так змінилася погода, що температура води різко знизилася — після +21 стало +8 С. І я вирішила скористатися принципом, що треба лікуватися тим, від чого раніше хворів, якщо вже і захворію в останні дні відпустки, так і буде. Пам'ятаю, як занурилася тричі в воду, аж подих перехопило. Вибігала з води так, що навіть не відчувала камінців під ногами. Але відчуття були неймовірні, було так багато енергії. Зранку, на диво, горло не боліло. Тож наступні дні я так і купалася в холодній воді по 3-4 рази на день, - пригадує пані Валентина.

Вдома лікар вирішила загартовуватися, адже набридло по кілька разів восени і взимку мучитися з хворим горлом, почала купатися в Ставі. Місце обрала біля спортивних майданчиків в парку Шевченка, неподалік від “Циганки”.

Відео дня

- Перший рік я плавала до вересня, на другий рік — до жовтня, наступного — до листопада, а на четвертий рік — уже до грудня, - ділиться своїм досвідом лікар. - І так я “закрила” цілий рік. З 2014 року плаваю цілий рік. Про хронічний гранульозний фарингіт давно забула. Також плавання дуже добре розвантажує хребет, це профілактика остеохондрозу.

Моржування позитивно впливає на всі системи організму, зазначає лікар.

- Під дією холоду судини різко звужуються, це їх тренує і зміцнює. Коли судини шкіри звужуються, кров йде до внутрішніх органів і там виробляється велика кількість тепла. Тоді йде покращення мікроциркуляції внутрішніх органів, - пояснює співрозмовниця. - Крім того, збільшується кількість лейкоцитів в крові, я це перевірила сама, коли зразу після купання зробила аналіз крові. А лейкоцити поглинають усі шкідливі утворення.

Щодо дихальної системи - спочатку дихання наче перехоплює, а потім воно пришвидшується — це покращує вентиляцію і збільшує ємність легень, продовжує лікар.

Після купелі збільшується м'язова сила. Холодові процедури відновлюють працездатність. Багато позитиву є і для обміну речовин — з організму виводиться сечовина, сечова кислота та інші продукти життєдіяльності.

Лужність крові при холодових процедурах знижується. А при теплових - підвищується кислотність. Корисний ефект від холоду дуже потрібний для тих, хто страждає на подагру.

Необхідно все тіло занурювати в холодну воду. Душ такого ефекту не дає, наголошує пані Супрунюк.

Після крижаної купелі виділяється гормон ендорфін, це природні ліки від депресії.

- В мене таке відчуття, що після купелі виростають крила, - ділиться своїми відчуттями тернополянка.

Від дії холоду йде подразнення наднирників, а вони виділяють гормони кортикостироїди, які мають потужну протизапальну дію.

- Тому якщо пірнеш у воду і зробиш все правильно, ти ніколи не захворієш, бо виділяється більше лейкоцитів і власні протизапальні гормони, - пояснює лікар.

За статистикою, частота застудних хвороб знижується в 60 разів, а запальних захворювань, назви яких закінчуються на “-іт/ит” — в 30 разів. Моржуванням можна вилікувати радикуліт, пієлонефрит, фарингіт, стає менше проблем з тиском, лікується алергія, подагра, захворювання шкіри. Моржування взагалі омолоджує шкіру.

Плавання в холодній воді підвищує стійкість до стресу.

- У воді можна бути не більше 40 секунд. Перед тим, як зайти в воду, не потрібно розігріватися, щоб наш терморегуляційний центр не працював на зниження температури, - пояснює лікар. - Коли заходиш у воду, він починає працювати з 10-кратним навантаженням. І на виході з води відчувається тепло. Але такий ефект не безкінечний. Цей час, коли відчувається тепло, треба вловити. Потім треба витертися насухо і одягнутися тепліше. Часто чоловіки після купання довго ходять біля ополонки і не одягаються, і не зважають на вітер чи сніг. Так робити не потрібно. Це може призвести до переохолодження.

 

Кому не можна лізти в ополонку:

- хто має важкі ураження мозкових і коронарних судин;

- аритмії;

- декомпенсовану легенево-серцеву недостатність;

- холодову алергію;

- гарячкові стани;

- загострення хронічних хвороб.

 

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Фотопастка на Тернопільщині «спіймала» родину борсуків play_circle_filled 21:00 Як і де отримати безоплатну паліативну допомогу на Тернопільщині: алгоритм дій та перелік лікарень 20:00 Експерт пояснив чому росіяни почали запускати дрони вдень і навіть на Західні області play_circle_filled 19:02 ДТП біля Синяви: четверо загиблих, з них двоє дітей з однієї родини. Що ще відомо Від читача 17:11 Служба зайнятості у смартфоні 18:00 Охочі можуть збивати дрони й отримувати 100 000 гривень на місяць 17:30 У тернопільської молоді запитали як вони хочуть відзначати свій день 17:00 У Тернополі патрульні розшукали 92-річного чоловіка, який вийшов з дому та не повернувся 16:30 На Микулинецькій обмежать рух через ремонт дороги 16:03 Затопило цокольні приміщення, двір перетворився на болото: наслідки підтоплення на Галицькій photo_camera 15:30 Шукають свідків ДТП біля поліклініки, в якій під колесами вантажівки загинула жінка 14:50 На Тернопільщині затримали посадовця комунальної установи за вимагання 50 тисяч гривень photo_camera 14:20 Тернополянка Іванна Дяченко стала чемпіонкою Європи з веслування на байдарках і каное 13:40 Через аварію в Підгородньому четверо людей опинились в лікарнях 13:15 Підпалив релейну шафу, готував теракт — підозрюють жителя Чортківського району на Тернопільщині 12:36 ДТП на Будного: збили пішохода 12:25 У Києві застрелили полковника СБУ 12:00 Ворожі канали поширюють фейк про «крематорій у Тернопільській області» 11:30 Відкачують воду, є підтоплення на кількох вулицях: наслідки негоди у Тернополі photo_camera 11:02 Біля «Подолян» перекрили дорогу. Що роблять і коли рух транспорту відновлять?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up