З яких джерел біля Тернополя не можна пити воду

З яких джерел біля Тернополя не можна пити воду

Фахівці перевірили якість популярної питної води за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками. Досліджувалась вода з джерел в селах Острів, Смиківці, Ступки, Товстолуг та Гаї Гречинські Тернопільського району.

Дослідження проводили фахівцф ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

За результатами лабораторних досліджень від 6 листопада 2017року якість питної води із природніх джерел сіл Острів, Ступки, Гаї Гречинські та Смиківці Тернопільського району за бактеріологічними показниками не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (виділені загальні коліформні бактерії в 100,0 см. куб. при нормі - 0 КУО/ см), а за санітарно-хімічними показниками відповідає вимогам ДСанПіНу.

В джерелі села Товстолуг Тернопільського району питна вода за бактеріологічними та санітарно-хімічними показниками відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.

За фактом невідповідності води із вищевказаного джерела інформовано органи місцевого самоврядування.

За санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками питна вода має відповідати вимогам державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 2.2.4-171-10.

Показники якості питної води із природніх джерел є нестабільні і залежать від багатьох факторів природнього характеру, зокрема рівня стояння грунтових вод, кількості опадів, тощо, які можуть мати негативний вплив на її якість та призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій та інших інфекційних захворювань.

Лікар з комунальної гігієни відділення оганізації санітарно-гігієнічних досліджень Л.Й. Блажкевич.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Volodymyr Krisa
    Вода з Острівського Джерела багата їонами срібла. Не втрачає своїх властивостей навіть через декілька місяців. А ви говорите про бактерії. П'ю її вже добрих 20 років, і всім рекомендую. Дуже смачна. Правильно пишуть- руки добре майте перед аналізом.
  • Николай Войтюк
    П'ятнадцять років п'ю не кип'ячену воду з джерела біля с. Ступки,- жодних проблем. То може перед бактеріологічним дослідженням води добре руки не помили?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:25 На Тернопільщині тимчасово обмежили руху великовагового транспорту 15:01 Від 50 до 175 гривень за кілограм: у Тернополі вже продають кавуни та дині 14:00 Спека до +39, дощі і грози: прогноз погоди на Тернопільщині 13:02 З нагоди Дня Конституції України Зеленський відзначив двох уродженців Тернопільщини Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 12:00 День Конституції України відзначили у Тернополі 11:05 Найпухкіші вареники з полуницею: два рецепти тіста, які завжди виходять 10:15 Діти їздили на самокатах по даху будинку на Лучаківського: реакція соцмереж 09:00 28 червня — День Конституції України: історія свята та цікаві факти 21:00 Як на Тернопільщині відсвяткували випускні: добірка із соціальних мереж 20:00 Дев’ять років на лінії вогню: історія артилериста Ярого 19:00 Штрафи за перевищення швидкості можуть зрости до 17 тисяч: що про це думають тернополяни 18:00 Як безпечно охолодити дитину у спеку: поради неврологині 17:00 «День, який назавжди змінив наше життя»: у Тернополі одружився викладач Олександр Хома 16:00 У Тернополі встановили освіжаючі парасольки: де та коли вони працюватимуть play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up