Що пригодилося з ліків, які брали з собою на відпочинок, і які ситуації важко передбачити, розповідають тернополянки
Усією сім’єю в гори чи на море, дитину саму в табір чи до бабусі в село - влітку до відпочинку готуємося кілька разів і тому аптечка з собою – один з обов’язкових пунктів підготовки у дорогу.
- Коли збирали малого в пластовий табір, зауважили, як небагато потрібно було давати засобів з собою, - розповідає тернополянка Ольга Олійник. – Їм треба було мати лише засіб від комарів і кліщів та сонцезахисний крем. А з ліків – лише особисті ліки, якщо хтось такі приймає, а також ліки від горла. Я про всяк випадок поклала в косметичку термометр, щоб мав свій, як в садочку, таблетки від алергії, антибактеріальні краплі для носа, спрей для горла, кілька пластирів, антисептик, а також йоддицерин. Бо коли їхали на море чомусь про таке не думалося і крім антисептика в нас з собою нічого не було на випадок, якщо пораниться. Думали, що 9 років це вже велика дитина і не буде бити коліна, а малий умудрився сильно здерти коліно на банальній прогулянці до фортеці. Аптеки на місці ми не знайшли, тож ліками для коліна був гелевий анисептик і морська вода. Побиті коліна – неприємне випробування для дитини. Тільки затягується рана, як потім знову вода все розмочує і все починається спочатку. Трохи намучилися з тим, зажило все вже аж вдома.
Тернополянка Оксана Романець майже щороку з родиною їздить на відпочинок за кордон. І, як жартує сама жінка, піввалізи завжди займають ліки. Особливо, коли вперше їхала на курорт з сином, якому тоді було півтора роки.
Цієї весни аптеку в Єгипті жінці таки довелось відвідати. Хоча весь набір ліків традиційно був із собою. Вже перед самим від’їздом син жінки почав рвати. На отруєння спочатку це схожим не було. Ймовірно, припускали батьки, малий хлепнув води в морі чи басейні.
На щастя, аптека, на яку вказав гід, була в кількох хвилинах бігу. Проте жінці вони видались вічністю. В самій аптеці провізор поцікавився симптомами, теж запитав, чому до лікаря не звернулись і, почувши причину, поцікавився, які препарати і в якій кількості давали.
Чоловік простягнув коробку з пляшечкою і детально пояснив, як розводити суспензію і з якою періодичністю давати. Коли побачив стан схвильованої мами – написав це все на листочку. І наголосив: якщо стан дитини не покращиться – таки варто звернутись до лікаря.
На щастя, вже за півгодини після першого прийому єгипетського препарату дитині покращало. Малюк був ослабленим, але родина щасливо дісталась додому. Хоча, ще перебуваючи там, мама шукала контакти львівських клінік, аби в разі потреби одразу забрали дитину «капати». Не знадобилось.
Тернополянка Інеса Голояд теж вважає, що обов’язково треба мати якийсь аптечний набір, особливо під час подорожі з дитиною, бо якщо на місці можна щось докупити, то в поїзді чи авто, чи чим там їдете не буде де взяти. Та і якщо вночі в дитини заболить живіт чи підніметься температура, то шукати цілодобову аптеку в незнайомому місті не дуже прикольно. Тому принаймні жарознижуюче, знеболююче, сорбенти і антисептик мусить бути.
- У нас особливий випадок, бо є просто дорослий, є трирічна дитина і є вагітна, але алергій та хронічних хвороб ніхто не має, то вже було легше, - розповідає жінка. - По суті я брала для нас: сорбенти: секту доньці Евеліні, вугілля нам з чоловіком, нурофен дитячий в сиропі як жарознижуюче, термометр електричний, ношпу як знеболююче мені, смазмалгон для чоловіка, інгаліпт для горла і декатилен, краплі в ніс дитячі носоль і називін, ще брала хлоргексидин, бинт, вату, пластирі, серветки сухі, вологі, ватні диски і ватні палички, електричний термометр, ну і дитячий сонцезахисний крем. Чого не взяла, і що довелося купувати на місці: пантенол, бо чоловік підсмалив плечі, а Евеліна спинку.
Що пригодилося з того, що брала: вугілля з таблеток, ще хлоргексидин і вата, бо Евеліна роздерла собі ногу, ну і крем для засмаги, серветки різні. А так, на щастя, більше нічого. А з того, що забула взяти, але, на щастя не пригодився, хоча б радила взяти, - то це якийсь крем чи гель від алергії і висипів на шкірі, типу від укусу комах, як от феністил-гель.
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
№ 13 від 29 березня 2023
Читати номер