У парку таки з’являться готель, стадіони і…каплиця

У парку таки з’являться готель, стадіони і…каплиця
У 2014-му тернополяни та громадські активісти не дали комунальному підприємству «Тернопільбудінвестзамовник» збудувати «екоготель»

Соціально-спортивний центр збудують на землі, яка не є парком, але фактично розміщена в ньому. Але «забудовники», схоже, не обмежаться тільки цієї землею. Додаткові об’єкти розмістять таки у парку. Приміром, побудують спортсменам… капличку 

 

 

Готель із закладом харчування, роздягальню для спортсменів під ним, стадіони і навіть каплицю на перехресті паркових алей збудують невдовзі на землі, яку тернополяни вважають парком Нацвідродження. Відповідно до Генплану територія під цими об’єктами – зелена зона.


Усі згадані об’єкти з’являться під «соусом» побудови соціально-спортивного центру «Вулична академія». Вона нібито має з’явитись на місці, де у 2014-му тернополяни та громадські активісти не дали комунальному підприємству «Тернопільбудінвестзамовник» збудувати «екоготель». Йдеться про 0,6 га, з них меншу частину займає асфальтована ділянка, на решті території – дерева. Тоді після кількох скандалів міський голова повідомив, що виконком на позачерговому засіданні вирішив скасувати містобудівні умови на початок будівництва готелю. Тернополяни заспокоїлись. Втім, через два роки виявилось, що міськрада не облишила наміру забудувати ділянку.

Друзі-іспанці допоможуть?
Восени 2016 р. у Тернополі знову заговорили про будівництво на цьому місці, але вже соціально-спортивного центру «Вулична академія». Ініціатором є громадська організація «Фундація зірок світового футболу «Діти+». Її створили у квітні 2016-го. Це фактично двійник ще однієї організації, створеної ще у 2004 році, щоправда, без «+»  у назві. Засновники в організаціях – майже одні і ті ж. Про це ми писали у листопаді 2016 року у статті «Замість паркового екоготелю буде «Академія»».
Соціально-спортивний центр, як виявилось торік, з’явиться завдяки «збігу інтересів».

Зокрема, інтересів підприємця-інвестора Володимира Поточняка, який у 2014-му підписав двосторонню угоду з КП «Тернопільбудінвестзамовник» і вже встиг витратитись на проектно-кошторисну документацію для «екоготелю». Про нього до минулого року громадськість не чула, як і про згадану вище громадську організацію. Перший, мовляв, хоче «відбити» вкладені гроші. А друга – вже давно виношувала намір будівництва академії для футболісток і гандболісток. Тому й уклали додаткову тристоронню угоду до інвестугоди на будівництво центру. А виготовлений проект просто трішки перероблять. Спонсоруватимуть будівництво друзі-іспанці. Про це розповідав керівник згаданої громадської організації Ярослав Несторович.


- Оскільки спонсори не хочуть вкладати грошей у голе місце, ми дотиснули підприємця до того, що він викопає яму, заллє фундамент, і все. Більше грошей він вкладати не хоче, - розповідав Ярослав Несторович. 


Віддадуть громадській організації 
Та чи друзі-іспанці витрачатимуться на будівництво «Вуличної академії» — ще питання. Адже, відповідно до укладеної інвестугоди між КП та підприємцем, саме Поточняк зобов’язався профінансувати весь комплекс будівельних робіт на власний ризик. Причому у додатковій угоді до інвестугоди є лише зміни, що стосуються появи «третьої сторони» та її зобов’язань. Окрім того, у цій додатковій угоді про жоден соціально-спортивний центр також не йдеться (копії договорів є у редакції – прим. ред.). А далі йдеться про готель і заклад харчування. Щоправда, зазначено, що власником об’єкта будівництва  після підписання акта введення в експлуатацію стане ГО «Фундація зірок світового футболу «Діти+»». І вона зобов’язується після оформлення права власності використовувати об’єкт будівництва як фізкультурно-оздоровчий центр. 


Утім, не лише інтернатом і трьома стадіонами, як розповідав торік пан Несторович, збираються «збагатити» тамтешню місцину. І не тільки її. 


Приміром, у листі міському голові від 25 квітня 2016 р.  підприємець-інвестор просив виконком надати дозвіл на облаштування стадіону з вуличного футболу площею 1200 кв. м, вуличного тренажерного залу і будівництва каплички площею 60 кв. м. Мовляв, така пропозиція надійшла від тієї ж громадської організації. І 2 серпня 2016-го виконком прийняв рішення про такі об’єкти. Щоправда, у своєму рішенні він зобов’язав управління культури і мистецтв та КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» облаштувати футбольне поле, капличку та встановити спортивне обладнання в парку Нацвідродження.  І усе це – «для забезпечення належного відпочинку і здорового способу життя громадян». 

Тож виходить, що 0,60 сотки, на яких мали будувати «екоготель» і які влада називає не парком, забракло? Адже останні три об’єкти з’являться таки у парку Нацвідродження. Чи потрібні вони тернополянам саме у зеленій зоні, ніхто не питає. 

«Забудова – у процесі»
Будівництво «Вуличної академії» — у процесі, запевняє Ярослав Несторович - очільник ГО, яка отримає у власність об’єкт. Доробляють пакет документів з іспанцями. А стадіонів буде три. Два – у парку і один – через дорогу, каже пан Несторович.  


А ось на запитання про каплицю він відповів, що про це ще думають. Мовляв, «інші» конфесії ображаються. Вони запропонували служити у каплиці УГКЦ. Над чим саме ще думають: чи будувати каплицю, чи яку конфесію запрошувати – так і не уточнив. 
Та чи вдасться реалізувати намір з «екоготелем», чи то академією для дівчат-спортсменок - під питанням. На одному з минулих засідань депутатської земельної комісії обранці провели аудит зелених зон, які надало КП. Звернули увагу й на 60 сотих у парку Нацвідродження. Вивчивши питання, комісія рекомендує - і це можливо, бо земля комунальна - провести поділ землі. Тих 30 сотих, що насправді зелена зона, таки визнати зеленою зоною і зарахувати до парку, а тих 30, що під асфальтом, - віддати під інвестугоду. Таким чином депутати з земельної комісії мають намір захистити парк. 


До слова, нагадаємо, що Тернопіль відзначився укладанням сумнівних інвестугод, коли  виділяв землю своєму комунальному підприємству. А воно, у свою чергу, віддавало її у приватні руки. З такої співпраці найменше вигоди отримувало місто. Кількома такими угодами цікавляться правоохоронці. Серед скандальних КП, які фігурують у справі, і КП «Тернопільбудінвестзамовник». 
 

Коментарі (4)
 • roma

  це не якiсь там iспаньцi будуть будувати чи iнвестувати- це КП надал i банда будуть будувати... кому вони лапшу вiшають..... але що нового!!! як почитаеш тут новини то вони ложили на закони i людей... парки не можна забудудовувати а iм поx. бабки на сессii подiлили, прокурори в карманi, тiтушкина поготовi (мае свою бригаду за кинотеатром франка-тiпа охоронна фiрма)

  яка там революцiя, яка там Небесна 100  для цих чортiв

  Поки набу або Сап не приидуть в тернопиль ничого не зминиться
 • Ігор Васильович

  - Маячня сивої кобили ?!

  - Та, ні! То - мудре рішення обраних нами - ТЕРНОПОЛЯНАМИ, депутатів ТМР та їхнього очільника - тернопільського мера !

  - Невже ЇМ там ВСІМ пороблено ?..

  - А нам ?! ЕуропаАмерика всіх не прийме ...  Мої внуки повинні жити в Україні ! А Файне місто є тільки одне ...
 • Анонім

  Вже чисто ох.....а та міська рада . Вони там собі тихенько "рішають" бредові ідеї ,а людей ніхто не питає .Якщо вони такі "мудрі", то хай створять петиції щодо своїх планів і нехай народ дасть оцінку таким діям влади . Вже той парк з усіх сторін обрізали , то взяли викорчували турніки на спортивній площадці і тепер там х.... знати ,що будують хоча це територія парку ,то будинки поставили біля співочого поля і там також територія парку , то духовний цент який шмат відтяпав ,що скоро вилізе на східному масиві . Тепер питається н...... в парку капличка для спортсменів . У мене питанння та міська рада вже чисто й..... чи це якийсь жарт на 1 квітня? Я так думаю черговому бізнесмену в рясі треба бізнес свій відкривати ось вони і заговорили про капличку ,або це ті самі сектанти, котрі всіх лякали італійськими чи іспанським корінням, і котрі не понесли покарання  за те ,що набудували в парку . Пора зрозуміти ,що капличкою то діло не закінчиться оскільки потім там появиться храм ,а потім житловий будинок це ж класика (по прикладу вул Орлика ,Тарнавського) . Взагалі дя чого це потрібно коли парк має бути парком де треба відпочивати ,а не слухати ті дзвони і проповіді через гучномовець. Вже одні д......би побудували сектантську капличку в парку , і всі бачили реакцію людей  . Той Надал і компашка взагалі не думають про проблеми міста .Вже його колега у Львові догрався ,що також містом не займався ,а тепер півень й.... в одне місце ,і тепер ходить і п......ь про екологічну катастрофу . Так само і нас таке чекає ,якщо нічого не робити ,а тільки відкривати бари,ресторани , зелені зони бетоном заливати, проводити махінації із літаком ,бігборди ставити. Пора будувати заводи ,створювати робочі місця , міняти комунікації , приводити лікарні в людський вигляд ,і таке подібне ,а вони сидять і земельні питання рішають ,і лобіюють бізнесові інтереси ,а те що в місті  треба питання вирішувати так це якось пох..... .Тих депутатів для чого обирали ,щоб вони парки нищили і махінації із літаком проводили чи щоб вони працювали для людей, котрі їх обрали . Взяли тихенько" підправили" генеральний план під свої інтереси ,а у людей ніхто нічого не питав ,а тепер вилазять такі шалені ідеї від міської влади . Скоро з того парку лишуться лише пішоходні доріжки ,а все рещта просто забудують . І ще одне як будувався цей парк  такі площадки асфальтовані відносилися до проекту парку . І асфальтована площадка де були турніки  ,а зараз будують типу "тенісний клуб" це все відносилося до території парку. Так само і це кулко асфальтоване і огороджене так просто ніхто не будував оскільки на любу будову треба документацію . Прості піонери в ті часи не могли збудувати  без проекту ,без кошторису ,і без грошей . Треба піднімати проект на цей парк і дивитися ,що відносить до парку  .Хоча я так думаю цей проект або вже знищили ,або заховали . Ця площадка хто не в курсі робилася для людей котрі займалися авіамоделюванням ,і паралельно використовувалася ця площадка ,коли приїжав цирк . Ось хай не п........ ,що це не територія парку ,і не н.......ь людей .

  Тоня reply Анонім

  Я хочу парк! Не хатку для спортсменів, не кабак, не  стадіон, а хочу парк!  Лишіть уже в спокої ті землі!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:03 У Гусятині виявили стародавнє поселення Трипільської культури play_circle_filled photo_camera 21:16 Тернопільський письменник Олег Герман презентував книгу з нагоди 75-річчя play_circle_filled photo_camera 20:40 Охочим служити за контрактом пропонують від 20 тисяч гривень на місяць 20:15 Серед потерпілих — водії та двоє дітей. Що вдалося дізнатися про аварію в Озерній photo_camera Від читача 16:12 Які категорії громадян можуть отримати ваучер на навчання? 20:03 Аптечний ажіотаж: тернополяни скуповують препарати, які продаватимуть лише за рецептом photo_camera 19:29 Тернопіль стає чистішим: прибрано понад півтисячі дворів 19:00 Дегустація кави, школа іконописців і концерти «Скай» та Трінчер: куди піти у Тернополі 1-2 квітня? 18:30 Тернопільщина – лідер з посівної 18:00 На світ з'явилась маленька Поліна – дочка полеглого Героя 17:33 Як змінилися ціни у супермаркетах Тернополя: ми порівняли, де дешевше photo_camera 17:03 Тепер у новому образі: скульптуру «Випадкова зустріч» у центрі міста переодягнули photo_camera 16:48 В Озерній – ДТП з потерпілими. Рух ускладнений 16:10 Мешканець Кривого Рогу поповнював мобільний телефон коштом тернополян play_circle_filled 15:35 Салони краси та перукарні у Тернополі: де отримати найкращий сервіс та професійний догляд за волоссям і красою (партнерський проєкт) 15:00 На які ліки з 1-го квітня буде потрібен рецепт: роз’яснення МОЗ 14:00 Чим небезпечний Covid-19 для тернополян та як захистити себе: поради медиків 13:55 На Тернопільщині починається нерестова заборона на вилов риби та раків play_circle_filled 13:30 Марки з автографом Залужного, Буданова та інших діячів продали на аукціоні в Збаразькому замку play_circle_filled photo_camera 12:25 В аварії на Злуки постраждала жінка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up