Верховний Суд визнав тарифи на проїзд у Тернополі незаконними. У міськраді кажуть, що це не вплине на ціну

Верховний Суд визнав тарифи на проїзд у Тернополі незаконними. У міськраді кажуть, що це не вплине на ціну

Верховний Суд України константував незаконність тарифів на проїзд у громадському транспорті Тернополя. Про це редакцію "20 хвилин" повідомив юрист Ростислав Небельський. Втім, у міськраді кажуть, що йдеться про скасування старого рішення, яке давно втратило чинність. А отже, ціна проїзду залишиться незмінною.

Ростислав Небельський тривалий час бореться за те, аби повернути тарифи, які діяли в Тернополі до 30 жовтня 2018-го року, тобто готівкою 5 грн у маршрутках та 4 грн – у тролейбусах.

Верховний Суд не задовольнив скаргу міської ради

Нагадаємо, що 16 квітня Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив скаргу тернополянина щодо незаконності тарифів на проїзд у громадському транспорті Тернополя. Але в той же день на сайті міськради з'явилася інформація про те, що тарифи на проїзд у всьому громадському транспорті Тернополя (у маршрутках, тролейбусах та автобусах) станом на 17 квітня 2019 року та у всі наступні дні залишаються без змін.  Зокрема: у тролейбусах – 5 грн. при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним квитком, 6 грн. – при розрахунку готівкою або банківською карткою. У маршрутках – 6 грн. при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним квитком, 7 грн. – при розрахунку готівкою або банківською карткою. Учні та студенти далі їздитимуть за 50% вартості, а пільговики – безкоштовно.

Також виконавчий комітет міської рад подав касаційну скаргу до Верховного Суду України для скасування рішення суду апеляційної інстанції. Однак Верховний Суд України прийняв рішення касаційну скаргу виконкому міської ради залишити без задоволення. А Постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду №857/2605/19 залишити без змін. Постанова оскарженню не підлягає.

Юрист Ростислав Небельський каже, що рішення Верховного Суду – велика перемога для тернополян. Рішення є у Єдиному реєстрі судових рішень

- Тарифи, за якими їздили тернополяни в період з 30 жовтня 2018-го року по 1 травня 2019 року, є незаконними. А отже, міська влада має думати про механізм відшкодування витрат тернополян. Нагадаю, що 2 травня на засідання виконкому міської ради прийняли нові рішення про встановлення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Рішення вони розділили: окремо для маршруток, окремо – для тролейбусів. Профільна депутатська комісія про це нічого не знала. Я подав до суду і знову виграв. Після того на виконкомі міської ради прийняли рішення про те, що затвердження тарифів на проїзд у громадському транспорті міста – за управлінням транспорту і зв’язку. Відповідно, змінювати тарифи стало одноосібною компетенцією начальника управління, пана Мединського. Я звернувся в управління, аби мені надали рішення  про встановлення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Однак пан Мединський відмовився це робити. Тепер я оскаржу в судовому порядку дії пана Мединського та нові рішення про зміну тарифів, у тому числі.

"Хтось мусить піти у відставку"

Механізм, який, як говорить пан Небельський, "придумала" міська влада для того, щоб "легалізувати незаконні" тарифи, не спрацює. Адже, по-суті, рішення Верховного Суду важливе та є обов’язковим для судів інших інстанцій.

- Те, що нові рішення будуть скасовані, - це лиш питання часу. Рішення Верховного Суду є обов'язковим для виконаннями та буде враховане судами всіх інстанцій. Міська влада незаконно збирала із тернополян, платників податків, гроші. Йдеться не тільки про завищені тарифи, а й перерахунок коштів із міського бюджету у вигляді компенсації за проїзд пільговиків, а також перерахунок грошей за обслуговування ТОВ "Системний зв'язок", який, нагадаю, курує електронну систему проїзду у Тернополі. Тернопіль живе за завищеними тарифами, і за це має бути відповідальність. Хтось щонайменше повинен піти у відставку! - каже юрист.

Чи можна розраховувати на компенсацію?

Юрист переконаний, що влада, аби зберегти "обличчя", повинна створити механізм повернення коштів тернополянам, які більше року платять за проїзд у транспорті за завищеними тарифами. Це можна буде зробити і в судовому порядку, але при умові, що тернополяни мають збережені квитки, які вони отримували з валідаторів.

- Також потрібно з'ясувати, чи має ТОВ "Системний зв'язок" технічну можливість надати суду інформацію про кількість поїздок, які конкретний громадянин-власник електронного квитка здійснював протягом року, - зауважив він.

"Транспортна війна" у Тернополі наразі не припиниться, впевнений Ростислав Небельський.

- Міська рада шукатиме нові шляхи, аби обійти закон. Вони вже придумали передати функцію затвердження тарифів управлінню транспорту і зв’язку, до речі, тут також йдеться про порушення процедури. Але є рішення Верховного Суду. І це крапка! Через безхребетність місцевих депутатів і всієї вертикалі державної влади незаконний тариф діє de facto і скоро будемо "святкувати" річницю тарифних діянь правових сепаратистів. Свою обіцянку перед тернополянами я виконав, чому не виконують рішення судів - запитуйте у своїх депутатів та мера, - звернувся юрист до тернополян.

У міській раді запевняють: тарифи є чинними

Втім, у міській раді наголошують, що рішення Верховного Суду не впливає на ситуацію із тарифами у Тернополі. Адже воно було давно нечинне, у травні, нагадаємо, уже новими рішеннями затвердили тарифи на проїзд у громадському транспорті.

- 13 серпня Тернопільський окружний адміністративний суд підтвердив законність діючих тарифів на проїзд у громадському транспорті міста. Відтак, усі рішення, якими регулюються тарифи на проїзд у тролейбусах та автобусах міста на сьогодні є діючими, законними, а вартість проїзду – економічно-обґрунтованою. Нагадаємо, що тарифи на проїзд у громадському транспорті встановлені іншими нормативно-правовими документами. Звертаємо увагу жителів, що інформація, яку поширюють окремі особи у соціальних мережах про нібито скасування Верховним Судом рішення про тарифи є абсурдною, недостовірною та провокаційною. Адже Верховний Суд розглядав зовсім інше рішення - №819 від 30.10.2018 року, яке давно втратило чинність. Відтак, тарифи на проїзд у громадському транспорті залишаються незмінними і становлять: у тролейбусах – 5 грн. при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним квитком, 6 грн. – при розрахунку готівкою або банківською карткою. o У маршрутках – 6 грн. при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним квитком, 7 грн. – при розрахунку готівкою або банківською карткою. Учні та студенти далі їздитимуть за 50% вартості (а з 1 вересня у комунальному транспорті міста – безкоштовно). Також пільговики – безкоштовно, - коментують у прес-службі міської ради.

 

Редакція "20 хвилин" перевірить, чи справді було рішення Тернопільського окружного адміністративного суду про законність діючих тарифів. Стежте за нашими публікаціями.

 

КОМЕНТАР ЮРИСТА

Що означає рішення Верховного Суду та чи вплине воно на ситуацію з тарифами, ми також запитали у незалежного адвоката, який не займався цією справою, а також не причетний до органів місцевого самоврядування.

- Попередній тариф для перевезення у громадському транспорті сформований конкретними рішеннями, - каже адвокат Віталій Вітів. - Суд ці рішення скасував, а отже, і визначений тариф скасований. Разом з тим, орган місцевого самоврядування міг прийняти нові рішення про формування нового тарифу, і якщо їх не оскаржити, то передбачений ними тариф буде чинним. Щоправда, тут варто подивитися, чи дотримана процедура прийняття нового тарифу і чи є чітке обгрунтування саме такої ціни на проїзд.

 

Що думаєте ви з приводу ситуації? Чи згідні платити за проїзд за діючими тарифами? Якою, на вашу думку, є якість надання транспортних послуг у Тернополі? Відповіді залишайте у коментарях. 

Коментарі (50)
 • Катя

  Їхали маршруткою в Миколаєві , велике місто проїзд 5  грн
 • Катя

  Галя
 • Val Val

  https://tmrada.gov.ua/news/31790.html для редакції РІА
 • Ірина Чорна

  Змінювати владу, яка не виконувати рішення Верховного суду
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

15:03 У парку ім. Шевченка фестиваль їжі: що та за скільки можна скуштувати photo_camera 14:08 У Тернополі триває чемпіонат світу з водно-моторного спорту: сотні вболівальників спостерігають за змаганням play_circle_filled photo_camera 13:04 Що роблять чоловіки на території, де панує культ бороди photo_camera 12:01 Хто на Тернопільщині у вересні йде на прощу у Зарваницю (графік) Від читача 12:23 У Бучачі пропонували роботу кухареві, кухонному робітнику та прибиральнику 11:03 "А у вас вдома є кондиціонер?": скільки нам ще їздити на розбитому громадському транспорті photo_camera 10:01 Держслужбовець ловить грабіжників, юрист рятує людей: діти знають, як заробляють дорослі 09:06 Як купити правильну мінералку 08:00 Сьогодні, 25 серпня: День примирливого поцілунку 07:00 Погода у Тернополі: 25 серпня, без опадів, +25° 21:40 Відео дня: для дітей влаштували лялькову виставу під відкритим небом play_circle_filled 21:07 "Лелека загинув через сміття і ми змінили стиль життя": історія, яка заставляє задуматися 20:01 Їх має прочитати кожен: ТОП-5 книг про війну на Сході photo_camera 19:33 Діти у парку Шевченка ліпили вареники бійцям, які на сході України play_circle_filled photo_camera 19:06 Чи пам'ятають тернополяни перший День Незалежності України (опитування) play_circle_filled photo_camera 18:01 "Для моєї сестри це остання надія": допоможіть у боротьбі з раком матері двох дітей з Монастирищини 17:02 ТОП-3 водоспадів, які варто побачити у Карпатах photo_camera 16:08 На Тернопільському ставі розпочалися змагальні запливи чемпіонату світу з водно-моторного спорту photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up