Тут був перший Клуб любителів пива. Історія культового ресторану «Хвиля»

Тут був перший Клуб любителів пива. Історія культового ресторану  «Хвиля»
  • Ресторан «Хвиля» можна вважати одним з найстаріших закладів харчування в Тернополі, адже його збудували ще в 1950-их роках.
  • Тут відпочивали з сім’ями або чоловічою компанією. Саме в «Хвилі» тернополяни створили «Клуб любителів пива», учасники якого носили  спеціальні значки.
  • А чим ще вражав заклад, читайте в матеріалі «20 хвилин».

Спогадами про «Хвилю» поділився тернопільський краєзнавець Юрій Ковальков. Чоловік і сам любив посидіти в «Поплавку» чи «Хвилі» - закладах, яких вже немає. 

Колись відпочивали рибалки та діти, а тепер – наркомани. Кафе «Поплавок»: яким було і що з ним стало

Збудували та відкрили «Хвилю» в 50-их роках. Її розташування було дуже зручним для туристів та звичайних тернополян: одразу біля Ставу, та ще й міський пляж за кілька десятків метрів. Тепер пляжу немає, а на місці, де колись засмагали відпочивальники, зараз бруківка та акуратний газон.

Відео дня

Втім, колись, як пригадує краєзнавець, на міському пляжі було дуже багатолюдно, а щоб освіжитися та перекусити, відпочивальники прямували до найближчого закладу, тобто до «Хвилі».

– Хоч на фасаді будівлі і  була вивіска, що це ресторан, але і за цінами, і за асортиментом, та й за інтер’єром, як ресторан, «Хвиля» не виглядала, – каже пан Ковальков. – Пам'ятаю, там подавали легкі закуски.

Заклад був одноповерховим, але на даху також розміщували гостей, там були столики. Такий літній майданчик полюбляла молодь, адже і вид на Став звідти був ліпший, та й саме місце було досить романтичним. На майданчику були бетонні колони, які обплітав дикий виноград, а між колонами висіли дерев'яні ящики із квітами – чорнобривцями або братиками.

Фото: М. Диковської.

У 1980-их роках у «Хвилі» тернополянин Орест Черній разом з друзями організували «Клуб любителів пива». Це був неофіційний клуб, який ніде не реєстрували. Учасників було небагато, всього 15 осіб, але вони носили спеціальні значки, які для них робили на замовлення.

– У «Хвилі» учасників цього клубу знали і в обличчя, і по цих значках, – продовжує Юрій Ковальков.

Біля закладу був причал, а Ставом регулярно організовували катерні прогулянки. Тому відвідувачі «Хвилі» могли за кілька хвилин потрапити до закладу на іншому березі – «Поплавка», а гості «Поплавка» - до «Хвилі».

Уже після здобуття Україною Незалежності тут змінилися власники. На початку 2000-их років у «Хвилі» добудували другий поверх, тоді ж заклад і змінив свою назву на «Максим», яку пізніше змінила англійська Maxim.

А ви пам’ятаєте «Хвилю»? Чи бували там? Пишіть в коментарях.

 

Читайте також:

Вона жила рестораном, і «Європа» померла разом з нею: історія культового ресторану Тетяни Яковлєвої

Студентське кафе, в якому відпочивали науковці та богема: якою була «культова» «Зустріч»

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • вася бик
    В мене поваги до комсомольця- бариги немає...
  • Олег Базар
    Ну, і чому б, в 2021 році, коли є тенденція до всього українського, коли стало модно говорити і показувати, як ми цінуємо і любимо історію міста, тим більше минуле, де було щось українське, такий видимий заклад в центрі міста досі називається як можна назвати і любий магазин, тощо., ще й на англійській мові, при тому, що історична назва в нього було крута, відповідна, він її мав???!!! ЧОМУ? Зі всією повагою до власника, не розумію, чому цього не зрозуміти, і не повернути назву ресторану "Хвиля"?! Наприклад я б не хотів називати ресторан "Oleg" якби він був мій, і я мав таку можливість, якби знав, що існує історична крута назва.

    Тут діло не в правах, і не у власності, а просто в елементарній логіці.

keyboard_arrow_up